Турнір юних знавців права

 

10 грудня увійшло в історію людства як день прийняття Генеральною асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Саме з цього часу почався процес розбудови міжнародної системи захисту прав людини.

Правова культура особистості – це не тільки знання законів і бажання їх виконувати, це також знання своїх прав і уміння їх відстоювати, захищати. Тож, не випадково в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка 9 грудня 2008 року о 13.00 між учнями 10 -х класів ЗОШ № 4 та учнями ЗОШ № 23 провівся турнір юних знавців права. Без належного рівня правових знань і навичок неможлива свідома участь молодої людини у суспільному та державному житті.

Метою турніру є збагачення та закріплення знань учнів з основ правознавства, сприяння формуванню правової свідомості підлітків, вдосконалення вмінь логічно мислити, аргументовано висловлювати свою думку; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки; формування правової культури.

Оцінювали знання учасників гри журі: Земляний Євген Олександрович, Бугаєва Наталія Володимирівна — провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області, Волкожа Олена Петрівна – начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради.

У турнірі перемогу здобула команда ЗОШ №23 під назвою «Знавці права», яка отримала 35 балів. Команда ЗОШ №4 під назвою «Феміда» отримала 33 бали.

Мудрий Сенека сказав: «Рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а в тому, що всім вони надані». Цей вислів розкриває якнайкраще зміст виставки, що оформлена до Дня прав людини у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді – «Молодь. Право. Закон».

На виставці представлені такі книги: Колодій А. М «Права людини і громадянина в Україні», Качуренко Ю. К. «Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи», Бібік Н. М. «Зростаймо громадянами», Конвенція ООН про права дитини, Неліп М. І «Силовий захист прав людини». У представленій літературі акцентується увага на питаннях, що мають найбільш практичне значення в сучасному житті.Warning: unserialize() expects parameter 1 to be string, array given in /var/www/ch1091c002/www/lib.kr.ua/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/ultimate-responsive-image-slider-short-code.php on line 19

Warning: base64_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /var/www/ch1091c002/www/lib.kr.ua/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/uris-layout.php on line 16

[object Object]
314 Переглядів
Вибрати мову сайту »