19 листопада 2008 року в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбулося чергове засідання літературного клубу «Ліра». На нього було запрошено відомого кіровоградського поета Дмитра Івановича Танського.
Дмитро Іванович родом з села Надлак Новоархангельського району, що на Кіровоградщині. Трудовий шлях починав слюсарем на заводі сільгоспмашин «Червона зірка». Закінчив філфак у Кіровоградському педінституті. Змінив чимало професій і місць роботи, допоки не став професійним журналістом і поетом. Видав чотири книжки – «Цибуля і секс», «Знахарі з – під колодки», «Танці на узліссі» та «Журавлиний обрій». Пісенні тексти почав писати років сім тому. Його твори, покладені на музику кіровоградськими композиторами, неодноразово відзначалися на обласних та, зокрема, Всеукраїнських конкурсах-фестивалях вокально-хорового співу – «Воля-2000» в м. Івано-Франківську, «Батьківський дім-2003» в м. Донецьку, часто звучать по радіо і телебаченню.
Під час засідання клубу юні любителі поезії познайомились із новою збіркою поезій Д. І. Танського «Де відкривається душа». До неї входять твори громадянської та інтимної лірики, у яких автор зворушливо передає свою любов до батьківської землі, велику повагу до земляків, людей чесної праці степового краю. Поет з тонкою і вразливою душею, закоханий у природу і в людей, мужньо сприймає удари життя, якими б вони не були. Його вірші вражають молодечістю і оптимізмом. Кожен з них –гімн Життю, бо вчувається в ньому щира доброта і вболівання за все, що нас оточує, а ще світла надія на краще.
Під час заходу у виконані автора прозвучали вірші: «В батьківському домі», «Степовий монолог», «Де відкривається душа», «На цій землі», «Острів щастя».
Давно кортить освідчитись мені
В любові до полинового степу,
Де жайвору піднесенні пісні
У серці викликають дивний трепет.
Як не любить і як не поважать
Цей рідний край. Його не вибирають.
Мої степи за обрії біжать
Хвалитись цьогорічним урожаєм…