Засідання клубу “Дивосвіт”

15 січня відбулося перше в 2009 році засідання клубу «Дивосвіт», яке називалося «У веселковій гамі кольорів» (вишивка хрестиком).

Один із видів народного мистецтва – декоративно-ужиткове мистецтво – виникло з любові до рідної землі, навколишнього світу та з потреби не тільки бачити красу, а й творити її власними руками.

Вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Вишивання – один з найулюбленіших видів ручної праці, з давніх-давен нею захоплювалися жінки, не стала винятком й гостя клубу – майстриня Орловська Валентина Кирилівна, яка люб’язно надала свої роботи для засідання і розповіла таємниці їх створення.

Від покоління до покоління передавалися секрети майстерності, від бабусі до онучки, саме цим розпочала свою оповідку Валентина Кирилівна Орловська, яка пам’ятає, як навчалася в дитинстві азам вишивки від старших жінок. А створила свою першу роботу в далекому 1999 році, коли онучка їхала в Німеччину в рамках програми обміну досвідом школярів, і потрібно було повезти щось неповторне, те, що традиційне для України. І саме набір серветок та скатертина, вишитих традиційним орнаментом Київського Полісся, і став подарунком для німецьких ровесників та їх батьків.

Вишивання – процес творчий, він приносить радість, дозволяє виразити себе, побачити в звичайному, повсякденному, красу і гармонію, виявити свою фантазію, смак, майстерність.

Вишиті картини-мініатюри, на яких зображено переважно квіти, прикрашають оселю майстрині і навівають теплі спогади про минулі роки. А до традиційних візерунків пані Валентина завжди додає часточку свого неповторного орнаменту, який і відрізняє роботи майстрині, і вона завжди впізнає їх, чи то на виставках, чи на комусь із знайомих. Адже створені її руками українські національні костюми, як жіночі, так і чоловічі відображають багатий внутрішній світ майстрині, яка привносить свої елементи в одяг, створений власноруч.

Найпоширеніша лічильна техніка вишивання півхрестиком і хрестиком відома з давніх часів, і саме в цьому стилі творить майстриня.

Валентина Кирилівна поділилася з присутніми секретом чистої виворітної сторони вишивки, до якого вона дійшла своїм практичним досвідом.

У народних вишивках півхрестик – один із найдавніших швів – і пані Валентина застосовує переважно його, а як додаткові: болгарський хрестик, мережка, проколювання тканини.

[object Object]
344 Переглядів
Вибрати мову сайту »