День Соборності України

Боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу – найбільш яскрава сторінка визвольних змагань українського народу в ХХ столітті.

Уже десятий рік поспіль (з 1999 р.) 22 січня весь український народ відзначає День Соборності, як шану тому вікопомному акту злуки, 22 січня 1919 року, коли на Софійській площі у Києві, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, в присутності десятків тисяч киян лідери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу, коли були зламані кордони між двома українськими республіками.

Значення акта злуки важко переоцінити, оскільки він наочно показав безперспективність спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити служити чужим для них цілям. Він став етапом становлення і розвитку української державності.

На відзначення цієї визначної події в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка, в рамках проведення Дня інформації під назвою «Україно, соборна державо, сонценосна колиско моя» пройшов ряд заходів для учнів шкіл та студентів міста.

Так, в читальному залі розгорнуто книжкову виставку «Україно, через терни йшла до волі скільки літ».

Представлена на викладках література та матеріали з періодичних видань в інших відділах бібліотеки познайомили користувачів бібліотеки та всіх бажаючих з історичними подіями тих часів, історією України, діячами українського національного відродження.

Учні кіровоградської школи №24 відвідали масовий захід «Воля. Соборність. Незалежність».

Протягом Дня працівники бібліотеки постійно проводили консультації по користуванню довідковим апаратом бібліотеки та пошуку матеріалів в Інтернеті з цієї тематики для всіх бажаючих та тих, хто цікавиться історією Української держави.

[object Object]
512 Переглядів
Вибрати мову сайту »