Засідання клубу “Ліра”

Вісімнадцятого лютого в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбулося чергове засідання літературного клубу «Ліра» на тему «Сучасні новатори слова», присвячене Міжнародному дню рідної мови.

Мова нашого народу почала формуватися дуже рано, ще до початку християнства на українських землях. Першою писемною пам’яткою є «Повість временних літ», складена печерським Нестором у 1113 році.

Становлення сучасної української мови пов’язується з конкретними датами –виданням «Енеїди» І. П. Котляревського (1798 р.) та першим друком творів Т.Г.Шевченка (1840 р.). Ці дати можна вважати доленосними: з того часу українська література стала на важкий, але плідний шлях розвитку. На цьому шляху були і перепони, і заборони, і кров та сльози найкращих синів.

На одній із міжнародних конференцій українську мову було названо однією з трьох наймилозвучніших мов світу.

О, мово, ночі колискова!

Прийми мій радісний привіт.

Навік пройшла пора безславна…

Цвіти і сяй моя державна…

О. Олесь

На засіданні відбулася презентація творів одного з найталановитіших членів клубу – В. Левицького. Василь працює практично у всіх жанрах літератури: пише байки, героїчні поеми, гуморески, анекдоти, пісні тощо. У 2002-му році його «Ода Україні» зайняла перше місце на міському конкурсі, присвяченому Дню соборності України. Через рік він одержав друге місце за вірш «Кохаю ніжно місто над Інгулом» у районному конкурсі серед студентської та учнівської молоді на кращий твір, присвячений тридцятиріччю утворення Ленінського району м. Кіровограда. Тільки-но вступив до Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, як написав п’єсу, котра була поставлена у студентському «Вернісажі талантів».

Василь Левицький пише різноманітні статті для студентської газети, а також для обласної газети «Молодіжне перехрестя». Нині є кореспондентом газети «А5».

На зустрічі Василь прочитав декілька своїх віршів. Вони викликали бурхливу реакцію присутніх, що сприяло активному обговоренню.

Гостею клубу в цей день була Мароко Елліна Василівна, представниця журналу «Дніпро», яка запропонувала молодим талантам брати участь у літературних конкурсах журналу.

[object Object]
216 Переглядів
Вибрати мову сайту »