До Америки – за екологічними знаннями

На початку 2009 року ОЮБ ім. О. М. Бойченка в черговий раз залучилась до інформаційної підтримки Програми громадської дипломатії „Громадські зв’язки”, яка фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Протягом останніх п’яти років бібліотека брала участь у поширенні інформації щодо стажування в США бізнесменів, фермерів, педагогів, представників ЗМІ Кіровоградської області.

4 лютого була організована зустріч з Олегом Давидовим, координатором Програми „Громадські зв’язки” в Кіровоградській області. Він повідомив, що однією з тем стажування представників Кіровоградської області в Америці у 2009 році є „Екологічна освіта молоді” (до речі, тема була запропонована ОЮБ ім. О. М. Бойченка); більш докладно зупинився на основних цілях та можливостях цього проекту, розповів про те, яким чином можна стати його учасником. На зустрічі були присутні представники закладів освіти, громадських та державних організації, що працюють в напрямку екології і є потенційними учасниками цієї програми.

Інформація про стажування була поширена також на черговій інформаційній сесії інформаційно-консультативного пункту для лідерів та членів громадських організацій, створеного бібліотекою спільно з громадською організацією ТІМО „Відкриті двері” ще у 2005 році.

25 лютого 2009 року під час інформаційної сесії на тему „НДО Кіровоградщини в умовах кризи” голова ТІМО „Відкриті двері” Лариса Савенко (вона ж – директор бібліотеки) розповіла про зустріч з Олегом Давидовим, координатором Програми „Громадські зв’язки” в Кіровоградській області. Під час свого виступу Савенко Л.М. нагадала про правила заповнення заявок, особливості оформлення візи та перебування у США учасників програми, про можливість на власні очі побачити, як традиції захисту та збереження навколишнього середовища стали частиною американської культури, а після повернення додому – втілити в життя все побачене.

Савенко Л.М. поділилась і власними враженнями від перебування в Америці, адже вона у 2006 році проходила стажування у США у складі групи педагогів Кіровоградської області за темою „Позакласна робота з дітьми та молоддю”. Під час стажування, а тривало воно три тижні, учасники перебували у місті Талса, штат Оклахома: проживали в американських сім’ях, відвідували навчальні заклади та заклади, що здійснюють позашкільну роботу, мали можливість поспілкуватись із дітьми та молоддю Америки, а також здійснили екскурсію до поселення індіанців. Після повернення на Батьківщину кожен з учасників стажування використовує набуті знання в повсякденній роботі з дітьми та молоддю.

По закінченні інформаційної сесії усі бажаючi отримали анкети.

Протягом двох тижнів тривало заповнення анкет потенційними учасниками стажування і, нарешті, анкети зібрані і надіслані до кураторів програми „Громадські зв’язки” – перший етап завершено.

30 та 31 березня в ОЮБ ім. О. М. Бойченка відбудуться співбесіди (за наслідками вивчення анкет) .

[object Object]
446 Переглядів
Вибрати мову сайту »