Берегиня народного килимарства

27 березня відбулося засідання клубу «Дивосвіт» на тему «Берегиня народного килимарства». Цього дня на гостини до членів клубу завітала Олександра Іванівна Пренко – педагог-психолог, художниця, майстриня килимарства, член Національної спілки митців народного мистецтва, відмінник освіти України.
Пренко О.І. – майстриня, відома не тільки в Кіровограді, Україні, але й в інших країнах світу. Живе у місті Кіровограді з 1990 року і повністю віддає себе роботі з дітьми в зразковій студії «Килимарство» обласного центру дитячої та юнацької творчості, яку заснувала за власною ініціативою. У 2000 році розробила технологію вироблення килимової площинної ляльки і отримала авторське свідоцтво.
Серед робіт майстрині увагу учасників засідання привернули барвисті ткані ляльки. Майстриня вигадала їх сама і тепер свої творіння демонструє на експозиціях у музеях та продає на ярмарках.
– Це моя авторська розробка, – пояснила ткаля Олександра Пренко. – Таких ви ніде більше не знайдете. Роблю цих ляльок із ниток у техніці килимарства. Велику ляльку-килим можна використати як елемент дизайну і прикрасити нею стіну. Ляльки є також оберегами.
Ідея робити пласкі ткані ляльки у жінки виникла багато років тому. Згадуючи своє дитинство, а в студії у пані Олександри навчаються в основному дівчатка, вона пам’ятає, що найближчою іграшкою для неї завжди була лялька. От і запропонувала своїм вихованкам виткати контури ляльки. Дитина в процесі роботи бачить, що кожна виготовлена деталь ляльки є закінченою, і зробивши черевички, переходить до ніжок, потім до одягу, потім – верхня частина. А якщо виготовляєш ляльку-дівчинку, то тут можна додати трохи своєї фантазії і зробити її одяг різноманітним, барвистим.
Традиція оберігати свій дім від лиха є у всіх народів. Тому ляльки-обереги майстрині О. Пренко охоче купують на різноманітних виставках, ярмарках, фестивалях. Є її ляльки і за кордоном: у Франції, Німеччині, Ізраїлі, США та інших країнах світу.
Олександра Іванівна провела з клубівцями майстер-клас, де учениці Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування № 14 виготовили з кольорової пряжі браслети для руки. Під час цієї вправи, майстриня нагадала, що кожен колір має своє призначення, зокрема, зелений – це здоров’я, жовтий – добро, синій – гроші.
Ткані гобеленові ляльки захоплення усіх присутніх на засіданні клубу і Олександра Іванівна радо запросила бажаючих на свої заняття, роздала візитки.


Loading image...
[object Object]
398 Переглядів
Вибрати мову сайту »