Чергове засідання літературного клубу «Ліра»

18 березня 2009р в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка відбулось чергове засідання літературного клубу «Ліра», приурочене всесвітньому дню поезії, який вперше було відзначено 21 березня 2000 року в Парижі. А в нашій країні він з’явився у відривному «Українському народному календарі» в 2004 році і тепер святкується щорічно.

В рамках цієї зустрічі презентував свою збірку «Вовча покора» Володимир Борисович Курченко.

Були присутні гості : Кіровоградське відділення українського товариства російської культури «Русь» на чолі з Кузнєцовим Анатолієм Миколайовичем, поетичне об’єднання молодих поетів «Летючий Голландець» на чолі з Анастасією Каліш, Кіровоградська громадська організація «Єлисаветградський узвіз» на чолі з Поляруш Іриною Ігорівною.

Зала, прикрашена витворами мистецтва наших гостей, вражала розмаїттям барв, майстерністю авторів. Тут були представлені картини, вишиті сорочки й рушники, художні плетіння з бісеру, композиції з морських черепашок та ін.

Наші гості, молоді обдаровані поети, декламували свої вірші, створюючи атмосферу тонкої чаруючої сили слова, сплетіння рим і образів, емоцій і фарб.

Вірші Володимира Борисовича Курченка сміливі та сильні, слова, мов стріли, влучні і швидкі. Тому і презентація збірки відбулася досить бурхливо, викликала шквал емоцій і думок, створила діалог митця і слухача, не залишила байдужим жодного присутнього. До зібрання увійшла лірика суспільно-політична, інтимна, пейзажна, переклади творів відомого іспанського поета Федеріко Гарсіа Лорка та ін.

Поезія «Усвідомлення» породила гостру полеміку з членами товариства російської культури «Русь», адже тут йшлося про глибокий патріотизм, любов до всього свого – українського. І ось ця конфронтація поглядів і стала рушійною силою цікавої дискусії, додала пікантності до загальної атмосфери зустрічі.

Усім дуже сподобалась поезія «Осінній березень», що зобразила стосунки чоловіка і жінки, іскри їх емоцій магію почуттів.

Щирістю своєю привертають увагу вірші Володимира Курченка. Творіння його пера не є простими. Незвичні асоціації, незвичні означення звичних речей, відчайдушність, зухвалість, відвертість… Відчувається натура пристрасна, цілеспрямована, талановита.

Закінчилась зустріч, але так не хотіли гості залишати затишну залу. Збирались невеликими гуртами, обмінювались думками, ділились враженнями, домовлялись продовжувати нове приємне знайомство й надалі.


Loading image...
[object Object]
298 Переглядів
Вибрати мову сайту »