Засідання клубу

15 квітня 2009 року в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбулось чергове засідання літературного клубу «Ліра», присвячене 67-річчю від дня народження Валерія Васильовича Гончаренка «А серце й досі втратами болить».

Смерть–тільки мить .
Життя ж –то степ, 
Який росте, цвіте, співає.
І все ж не віримо у те,
Що вже тебе між нас немає.
Анатолій Куманський.

Ці рядки присвячені світлій пам’яті поета. А народився Валерій Гончаренко 23 квітня 1942 року в селі Мирна Долина на Луганщині. Як він напише пізніше : «Я побачив цей прекрасний і жорстокий світ під жахливе виття фашистських бомб у льотному батальйоні».
У 1964 році закінчив філологічний факультет Кіровоградського педагогічного інституту. Працював журналістом газет міст Кіровограда й Миколаєва.
Все життя йому довелось пробиватись крізь твердий і холодний шар неуваги, байдужості, черствості. Життя його гартувало, а він уперто брав щаблі висоти. Таким Валерій Гончаренко і залишився в пам’яті друзів і шанувальників його таланту: світлим романтиком, диваком, який вірив у силу слова та в красу , що таки спроможна врятувати світ.
За життя він видав сім поетичних книг, про які тепло, захоплено відгукувались: Андрій Малишко, Олесь Гончар, Василь Земляк, Володимир Базилевський, Анатолій Погрібний та інші майстри. Сьогодні його вірші звучать на радіо, зі сцени, композитори пишуть музику. На Кіровоградщині обласна письменницька організація заснувала літературний конкурс для молодих талантів, який носить ім’я Валерія Гончаренка.
Валерій Гончаренко часто відвідував літературний клуб «Ліра», був другом і порадником для юних письменників.

Тоді, себе в луну затисши,
Погамувавши років шум,
Востаннє видихну в затишші 
Свій вірш, який не напишу.
Валерій Гончаренко.

Друга частина засідання була присвячена презентації творчості молодої авторки, однієї з найактивніших членів клубу Сілік Анни. Ця талановита дівчина пише вірші і прозу.
Не зважаючи на юний вік , Аня багато чого встигла : навчається в Соціально-педагогічному інституті «Педагогічна Академія», побувала в США , штат Вермонт, де працювала з розумово відсталими дітьми, не пропускає жодної події у студентському житті, завжди й усьому тільки в лавах перших. Вона сповнена сил, наснаги і оптимізму .І попри все це, багато часу присвячує творчості.
На засіданні клубу «Ліра» присутні слухали уривки з прозових та поетичних творів Ані, ділились враженнями від почутого, досвідчені автори давали свої поради щодо форми і змісту, художніх засобів і тематики.
Поезія Ані вражає актуальністю і гостротою, дивує своєрідністю і неординарністю світогляду. І все це породжує впевненість, що у цієї талановитої дівчини попереду все більші й більші творчі здобутки.

[object Object]
300 Переглядів
Вибрати мову сайту »