Засідання клубу “Профі”

 

14 квітня 2009 року відбулося засідання клубу «Профі» на тему «Безпека Чорнобильської АЕС серед пріоритетів роботи МНС». Гостем клубу був полковник Дубенський Олександр Михайлович, який одним із перших брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Олександр Михайлович розповів про те, що в червні 1986 року прилетів на об’єкт, де очолив підрозділ, який займався створенням саркофагу над станцією, тому що тільки звівши бетонний бар’єр та дах, можна було б хоч трохи захистити природу та населення від такого високого опромінювання. Жоден прилад контролю та заміру радіації не спрацьовував, а люди працювали в захисних комбінезонах дуже нетривалий час.
Коли стається лихо такого масштабу, то в першу чергу це робота для спецпідрозділів, радіологів та медичного персоналу. Одними з перших на цю біду відгукнулися кіровоградські пожежні-рятувальники. І саме вони побудували купол над працюючою станцією, який знову через 23 роки, вирішено удосконалити.
На запитання учнів про те, чи живуть в тридцятикілометровій зоні люди, і в чому сенс їх перебування там, полковник відповів, що раз на рік обов’язково приїздить на ЧАЕС, і спілкуючись з персоналом, який підтримує рівень безпеки на законсервованому об’єкті, розуміє, що незважаючи на те, що ця станція не принесе більше горя на українську землю, лихо буде відлунюватися ще не одне десятиліття.
Аварія сталася з вини техперсоналу станції, отже потрібно бути професіоналами своєї справи, тоді не буде в нас таких «чорнобилів», підкреслив Олександр Михайлович. Гість розповів про вищі навчальні заклади, які готують фахівців-рятувальників. Таких закладів в Україні виявилося три – у Львові, Черкасах та Харкові.
Зустріч пройшла як завжди змістовно і цікаво, викликавши ряд запитань дівчат та хлопців.

[object Object]
201 Переглядів
Вибрати мову сайту »