Екологічний місячник

Виховання підростаючого покоління, небайдужого до екологічних проблем малої Батьківщини, яке хоче зберегти та передати нащадкам всі багатства, що нам щедро дарує природа – один із найважливіших напрямів роботи нашої бібліотеки. Саме з цією метою, ОЮБ ім. О.М.Бойченка щорічно бере участь у проведенні Всеукраїнського екологічного місячника „Зелений паросток майбутнього”, який було започатковано Президентом України в 2005 році. В рамках місячника відбувається обмін знаннями та досвідом роботи серед молоді міста Кіровограда.
2009 рік не став виключенням, тож на початку місячника сектором популяризації періодичних видань була оформлена книжкова виставка-роздум «Екологія і здоров’я людини». Виставка висвітлювала проблеми взаємовідносин людини з навколишнім середовищем. Одне з головних завдань цієї виставки – показати користувачам бібліотеки наслідки нерозумної діяльності людини на Землі, що призводить до погіршення екологічного стану, а це, в свою чергу, негативно впливає на здоров’я усього людства.
9 квітня проведено зустріч з головним спеціалістом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області Роменською О. М. та представником громадської організації «Флора» Шестаковим А. В. на тему «Екологія Кіровоградщини». Представники екологічних структур міста мали змогу розповісти про сучасні екологічні проблеми Кіровоградщини та порівняти роботу громадського сектору та державних структур в поліпшенні екологічного стану регіону. Учні педагогічного ліцею виявили зацікавлення даною темою, активно задавали гостям питання, висловлювали свої думки стосовно покращення екологічної ситуації в області.
14 квітня відбулась еколого-краєзнавча гра «Нам чиста потрібна планета» Природа, її краса і велич є головним скарбом людства. В умовах хворої природи не може бути здорових людей. Яке майбутнє чекає на нове покоління людей, залежить від нас. Розуміючи це, школярі ЗОШ №34 охоче позмагалися між собою в знаннях про навколишнє середовище. В рамках гри команди самі обирали конкурси, в яких вони бажали брати участь. Серед найцікавіших були визнані такі конкурси:
– «Екологічна круговерть», в якому команди отримували набір карток з назвами тварин та рослин і за 1 хвилину мали створити з них круговерть життя;
– «Хто це?» – команди мали за звуками голосів впізнати птахів та звірів;
– «Зелена аптека» – за переліком цілющих властивостей команди мали впізнати рослини.
Змагання пройшли весело та жваво, тож учасники гри отримали не лише задоволення від боротьби, але й велику кількість нових знань з екології.
26 квітня – трагічний день в історії України та усього світу. 23 роки тому сталась аварія на Чорнобильській АЕС. Тож для того, щоб вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС та розказати молоді про цю страшну трагедію в ОЮБ ім. О.М. Бойченка було оформлено виставку–застереження «Чорнобиль: набат і біль», на якій були представлені довідкові видання, спогади ліквідаторів та фотоматеріали з місця Чорнобильської аварії, матеріали про наслідки вибуху на ЧАЕС для усього світу.
Разом з учнівською та студентською молоддю міста Кіровограда було підготовлено та проведено вечір-уклін «Тобі, чорнобильцю, уклін, що рятував весну від лиха». Чорнобильська біда – це біда не тільки України – це трагедія всього людства і гіркий урок для нього. У заході використані спогади учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, уривки з документального фільму та рок-опери «Біла палата», яку створили кіровоградські учасники ліквідації Чорнобильської аварії Фоменко А. В. та Колесніков С. В.
5 травня було оформлено ще одну цікаву книжкову виставку – «Зелений розмай України», яка присвячена багатству рослинного світу України.
Завершив місячник екологічний альманах «Свою любов землі ти подаруй сповна». Захід присвячено екологічним проблемам Кіровоградської області. Кожен мешканець нашого міста знає про поганий стан навколишнього середовища, але мало хто задумується про те, що він особисто може зробити, щоб його поліпшити. Учні ЗОШ №14, які відвідали захід, роблять перші кроки, щоб допомогти рідному місту: вони активно займаються вивченням екології та пишуть екологічні проекти з охорони навколишнього середовища. Тому під час заходу вони не лише сприймали нову для себе інформацію, але й пропонували власні шляхи вирішення багатьох екологічних проблем регіону.
Місячник завершився, але питання екології залишаються відкритими і не перестають хвилювати нас. Тож не будьте байдужими. Запрошуємо усіх бажаючих до нашої бібліотеки, де ви можете не лише знайти нову корисну і достовірну інформацію з питань екології, але й стати учасником цікавих заходів, запропонувати власні варіанти покращення екологічної ситуації в місті та регіоні, знайти однодумців, докласти власних зусиль на вирішення багатьох екологічних проблем.


Loading image...
[object Object]
1 543 Переглядів
Вибрати мову сайту »