Картини, написані на полотні фарбами, стали для нас уже звичним явищем. А от створені з різнокольорової вовни – це щось нове та надзвичайне.
Сьогодні дедалі популярнішою стає техніка, яку називають живопис вовною (або «вовняна акварель»). За зовнішнім виглядом картина з вовни нагадує акварельні малюнки, але – надзвичайно ніжні й теплі.
Працівники відділу мистецтв Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка організували виставку творчих робіт майстрині Ірини Тисак «Весняні барви» у техніці «вовняна акварель». Це – перша персональна виставка картин пані Ірини. Від її картин, «мальованих вовною», відчувається особлива енергетика, адже вовна – це м’який природний матеріал. Майстриня, накладаючи різнокольорові вовняні пасма один на одного, створює чудові яскраві картини.
На відкритті виставки Ірина Володимирівна розповіла про перше знайомство з технікою «вовняна акварель» та про те, що усі її картини – це результат роботи за останній рік.
А починалось усе так. Ірина Тисак тривалий час є керівником гуртка «Арт-майстерня», що діє при Комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання – «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» – Гімназія імені Тараса Шевченка – Центр позашкільного виховання «Контакт» міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області. Рік тому до гімназії на роботу керівником гуртка «Іграшки з вовни» влаштувалася Світлана Георгіївна Петріщева, яка переїхала до Кропивницького з Луганської області. Ірина Володимирівна побачила роботи колеги в техніці «вовняна акварель» й захопилася ними. Пані Світлана з радістю поділилася усіма тонкощами та нюансами в роботі з вовною і запропонувала разом створити картину. Результат спільної творчості – картина «Космея».
З цього часу розпочалося нове захоплення Ірини Володимирівни Тисак – живопис вовною. Її картини випромінюють тепло і ніжність, наповнені затишком, біля них хочеться зупинитися та довго розглядати кожну деталь. Пані Ірина зізналася, що любить працювати у вечірній час, коли зробить усі справи. Створення картин – це ще й чудова релаксація, забуваєш про все, повністю занурюєшся у творчий процес. Цікаво, що часто картина у кінцевому результаті може бути зовсім не такою, якою уявлялась на початку роботи. Кожна картина – експеримент.
Майстриня розповіла, що багато робіт з радістю дарує своїм друзям, деякі є навіть за кордоном, зокрема, в Німеччині.
На виставці, крім картин Ірини Володимирівни, були представлені роботи її учнів – членів гуртка «Арт-майстерня», якими вона пишається. Учні неодноразово перемагали на всеукраїнських, обласних та міських конкурсах і посідали призові місця.
Програма роботи гуртка побудована таким чином, щоб учням, у першу чергу, було цікаво, щоб вони розвивали фантазію, увагу, дрібну моторику рук. Тому учні з радістю працюють у різних техніках: паперопластика, бісероплетіння, вироби з природних матеріалів, лялька-мотанка, солоне тісто, живопис вовною…
Під час презентації виставки «Весняні барви» Ірина Володимирівна для присутніх на заході студентів фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та членів Молодіжної ради Федерації профспілок Кіровоградської області провела майстер-клас зі створення картини в техніці «вовняна акварель», а помічницями були її учні – Марія Потапенко, Анна Шепеленко та Єлизавета Щерба.
Для створення картини потрібна рамка зі склом, вовна різних кольорів і ножиці. Пані Ірина запропонувала створити «Сакуру», але кожен міг обрати свій сюжет для картини, тому кожна робота є унікальною.
Усі учасники поринули в особливий світ творчості: змішували різнокольорову вовну, шукаючи «потрібний» відтінок, продумували кожен елемент майбутньої картини.
Створені картини учасники заходу забрали додому як спогад про чудовий майстер-клас та цікаво проведений час.
Наталія Таратута,
завідувач відділу мистецтв
Кіровоградської обласної бібліотеки
для юнацтва ім. Є. Маланюка