СТИЛЬ ЖИТТЯ – ЗДОРОВ’Я

Людмила Гурба,

завідувач відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації.

Здоровий спосіб життя передбачає розумне використання свого життєвого потенціалу, а також дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших медичних організацій. За цих умов багатьох причин погіршення стану здоров’я можна уникнути.

У здоровому способі життя можна вирізнити фізичний, психічний, соціальний і духовний аспекти.

20 березня 2019 р. з метою інформування молоді про те, що для збереження здоров’я потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок у Кіровоградській ОБЮ ім. Є. Маланюка було проведено День інформації «Стиль життя – здоров’я».

Інноваційність проведення заходу зацікавила користувачів.

Передусім ідеться про книжкову виставку-роздум «Здоров’я – головний життєвий скарб», на якій презентувалися видання, що допомагають зрозуміти, що здоров’я людини залежить не тільки від лікувально-профілактичних заходів медичних закладів, а головним чином – від дбайливого ставлення людини до свого здоров’я, вміння використовувати резервні сили власного організму та природні засоби.

Питаннями здорового способу життя цікавиться чимало читачів Кіровоградської ОБЮ. Таким користувачам бібліотекарі приділяють особливу увагу. Для них в електронному каталозі (БД «Книги» та «Статті з періодичних видань») створено окрему предметну рубрику «Здоровий спосіб життя».

Кропивницькою регіональною філією Національної суспільної телерадіокомланії України було підготовлено та записано радіопередачу «Історія розвитку фізичної культури на Кіровоградщині: XVIII – початок XX ст.» із рубрики «Люди. Події. Особистості». У передачі йшлося про зародження та становлення фізичної культури на теренах краю, види спорту, які були популярними у нашому місті, та відомих спортсменів.

Під час проведення Дня інформації значний інтерес викликала зустріч учнів професійного ліцею сфери послуг і торгівлі з акушером-гінекологом відділення «Клініка, дружня до молоді» Комунального закладу «Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини» Світланою Іванівною Драч. Під час заходу підкреслювалося, що найважливішим у житті кожної людини є здоров’я, зокрема репродуктивне здоров’я. Незахищені статеві контакти, непостійні партнери у молоді роки можуть із часом «відгукнутися» багатьма проблемами і навіть призвести до безпліддя. Тому сучасна молодь повинна пам’ятати про культуру статевого життя, методи захисту, свою відповідальність. Присутні задавали багато питань лікарю й отримали вичерпну інформацію про «Клініку, дружню до молоді», її місцезнаходження, характер роботи.

Для учнів навчально-виробничого об’єднання № 20 було проведено тренінг «Ми за здоровий спосіб життя», метою якого було допомогти молоді зробити правильний вибір відносно свого здоров’я, адже саме він робить людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення у всіх її справах і починаннях. Під час тренінгу учасники працювали в групах, створювали сонечко – модель здоров’я, а потім руйнували його шкідливими факторами та знову лагодили. Метою завдання було довести, що завдати шкоди здоров’ю легко, а зробити таким як раніше – неможливо.

Працівники бібліотеки для учнів гімназії-інтернат-школи мистецтв провели годину роздумів «Номофобія – хвороба XXI ст.».

Мобільні телефони так міцно увійшли у наше буденне життя, що багато людей впадають в паніку, коли хоча б на деякий час залишаються без них. Наслідки такої залежності від новітніх засобів зв’язку настільки сильні, що лікарі навіть ввели спеціальне визначення, яке характеризує цю залежність людини від «мобільника», це – номофобія, що буквально означає «страх без мобільного». «Номофобія» – нова психологічна хвороба, яка вражає мільйони користувачів телефонів у всьому світі.

Присутні дізналися, як виявити мобільну залежність, якими бувають її види, які є ефективні заходи щодо усунення цього синдрому і як це впливає на здоров’я людини.

Під час заходу присутні взяли участь у тесті «Чи страждаєте ви номофобією?» та зробили висновок, що електронні гаджети роблять життя простішим, але небезпечнішим для здоров’я людини і, по можливості, краще насолоджуватися живим спілкуванням, гуляти на свіжому повітрі та проводити час із близькими людьми.

Студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна відвідали годину прекрасного під назвою «Мистецтво, що зцілює».

На заході майбутні медики дізналися про значення та вплив кольору на людину, її психологічне здоров’я, познайомилися з деякими видами арт-терапії для зняття емоційного напруження та розвитку бажання бачити прекрасне в творах мистецтва…

Арт-терапія – це прекрасна альтернатива заспокійливим, антидепресантам та іншим медикаментам. І навіть, якщо з певних причин прийняття медикаментів не уникнути, арт-терапія буде тим невидимим місточком, який допоможе зцілитися.

Під час години цікавих повідомлень студенти одержали інформацію про те, що музика – це не тільки приємне проведення часу, але і своєрідна терапія, яка позитивно впливає на здоров’я, про що свідчать дослідження вчених. Сьогодні це окремий напрям терапії. Як правило, музичну терапію застосовують додатково в різних видах реабілітації та лікування пацієнтів. Музика також позитивно впливає на лікування депресії, тривожності і стресу, послаблює симптоми болю, впливає на серцебиття, тиск і навіть на функції імунної та ендокринної систем. Слухаючи музику, люди можуть поліпшити пам’ять, креативність і, в цілому, краще навчатися.

Наприкінці заходу студенти створили інформаційний плакат «Здоров’я – найцінніший скарб людини» в техніці квілінг.

День інформації, завдяки старанням бібліотекарів, пройшов пізнавально, змістовно та цікаво.

[object Object]
4 326 Переглядів
Вибрати мову сайту »