Ви маєте про нас знати

Громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» у партнерстві з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. М. Бойченка завершено реалізацію міні-проекту “Ви маєте про нас знати”, що проводився в Україні в рамках проекту “Підтримка громадських ініціатив” Кіровоградського обласного об’єднання громадян “Інститут соціокультурного менеджменту” за підтримки Фонду Стефана Баторія, за рахунок фінансування Фонду

Термін реалізації проекту – 25 серпня – 25 жовтня 2009 року. Мета – подолання байдужості суспільства у ставленні до дітей з обмеженими функціональними можливостями шляхом поширення інформації про права та потреби дітей-інвалідів серед жителів Кіровограда, навчання дітей з фізичними вадами перемагати труднощі у спілкуванні з однолітками та суспільством в цілому.

Всі заходи були спрямовані на те, щоб зробити кращим життя дітей з обмеженими функціональними можливостями та привернути увагу суспільства до їх проблем. Тому що, на превеликий жаль, більшість жителів нашого міста практично не звертають увагу на дітей-інвалідів, не помічають їх присутності в магазинах, громадському транспорті. В протилежному випадку ця увага виявляється у жорстокому поводженні, недоречних жартах, насмішках, подекуди і відкритих знущаннях. Діти гостро відчувають свою відмінність від інших, реагують на кожне вразливе слово, тому стають замкнутими, невпевненими, відчувають себе самотніми і покинутими.

Байдужість, ігнорування суспільством потреб та інтересів дітей з обмеженими функціональними можливостями – ось в чому полягає проблема. Засоби вирішення її – взаємні кроки назустріч один одному. З одного боку – проявити розуміння, повагу, досить часто і захоплення обдарованістю дітей з фізичними вадами. З іншого – подолати страх бути відштовхнутими і непочутими, навчитися сміливо заявити про себе, своє життя і особливість, свята і будні, радощі й переживання.

В рамках проекту було проведено такі заходи: бліц-опитування населення міста «Що ви знаєте про проблеми дітей-інвалідів?» (8.09.2009), круглий стіл «Ви маєте про нас знати» (22.09.2009), тренінг для десяти дітей з обмеженими функціональними можливостями «Що робити, щоб мене почули?» (9.10.2009).

Бліц-опитування здійснювалось на площі ім. С. Кірова. Мета цього заходу – дізнатися, що ж знає населення нашого міста про проблеми дітей з обмеженими функціональними можливостями. Було опитано понад 50 осіб. Виявилось, що проблема дійсно існує, але ніхто майже нічого не знає. Навіть, люди, в сім’ях яких є діти з вадами здоров’я, мало що знають про організації, які займаються такими питаннями, досить важко ідуть на будь-який контакт. Вони замикаються у своєму горі, з-за браку допомоги поступово накопичують негативне ставлення до суспільства. Мабуть все-таки варто говорити, щоб тебе почули, діяти, щоб тебе побачили.

Круглий стіл пройшов досить цікаво і динамічно. Були присутні представники управлінь освіти і науки, у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, відділу сім’ї та молоді міської ради, Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кіровоградської обласної організації інвалідів, Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка, Кіровоградського УВП УТОС, Центру соціальної реабілітації інвалідів Кіровоградщини, Кіровоградського обласного осередку УСІ та представники ЗМІ.

Захід мав на меті знайти нові можливості допомоги дітям з обмеженими функціональними можливостями, ефективні шляхи та способи вирішення проблеми байдужого ставлення суспільства до таких дітей, привернути увагу громадськості до цієї теми.

Обговорювались актуальні проблеми дітей (підлітків) з обмеженими функціональними можливостями, ділились успіхами, досвідом роботи у подоланні цих труднощів. Заслухали виступи Подорожного Сергія Михайловича, голови КООІ, Небесної Ельміри Вікторівни (КМОІ “Рівні можливості”), Савенко Лариси Миколаївни (директора ОЮБ ім. О. М, Бойченка).

Про роль держави та державних програм у покращенні життя дітей з вадами здоров’я розповідали Шатна Лідія Францівна (управління освіти і науки ОДА), Глобенко Ірина Вікторівна (управління у справах сім’ї та молоді ОДА), Камишева Ольга Михайлівна (відділ сім’ї та молоді міської ради).

Питання байдужості суспільства до людей з обмеженими функціональними можливостями, психологічні проблеми дітей з вадами здоров’я піднімали у своїх виступах Боришпіль Олег Вікторович та Шелудяков Володимир (Кіровоградський обласний осередок УСІ), ділились особистими успіхами у житті, адже ці люди теж пройшли нелегкий шлях до себе і своєї повноправності у суспільстві.

Репортаж про ключові моменту круглого столу був показаний на каналі «Кіровоград» обласного телебачення і мав на меті поширити інформацію про права і можливості дітей з вадами здоров’я серед мешканців Кіровоградщини.

Тренінг провела психолог, провідний спеціаліст Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мирна Рімма Володимирівна. На захід було запрошено десять дітей (10-15 років) з вадами здоров’я. Саме для них був підготовлений комплекс вправ: малювання пастелями, пальчиковими фарбами, ліплення з пластиліну. У процесі роботи діти знайомляться, відкриваються. В такій невимушеній обстановці вони відчувають себе вільно, це розвиває впевненість у собі. Весь комплекс вправ був спрямований на те, щоб діти стали більш розкутими, позбулись комплексів меншовартості (адже і вони можуть самостійно, власними руками творити), навчились вільно спілкуватись з однолітками, а в подальшому житті – більш впевнено почувати себе в суспільстві, знайти свої інтереси і місце.

За велику допомогу в реалізації проекту, підготовці заходів та їх проведенні ТІМО “Відкриті двері” щиро вдячна таким людям, як Сергій Михайлович Подорожний (Голова Кіровоградської обласної організації інвалідів), Олег Володимирович Краснокутський (голова Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді), Мирній Ріммі Володимирівні (провідному спеціалісту Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) та працівникам ОЮБ ім. Бойченка, її директору Савенко Ларисі. Миколаївні.

[object Object]
512 Переглядів
Вибрати мову сайту »