Засновник української літературної мови

На літературні гостини «І огник ним, засвічений не згас…», присвячені 250-ти річчю від дня народження видатного діяча української культури, першого класика української літератури І. П. Котляревського, до бібліотеки  завітав Бондар В. В., голова обласної організації Національної спілки письменників України.

Спілкуючись з учнями школи мистецтв, Василь Васильович яскраво та образно представив творчість письменника. Перед слухачами постала приваблива, дотепна, освічена особистість. До того ж усі мемуаристи одностайно відзначали гумор, гострий розум і доброту письменника. Тож не випадково, що з під пера І. П. Котляревського вийшли твори, які, за словами Олени Пчілки, «сяють, бризкають яскравим водограєм чисто народної мови…».

Студенти ЦДПУ ім. В. Винниченка також мали можливість долучитися до літературної діяльності письменника. Переглянувши відео «Моя Полтава.2. Іван Котляревський», вони «відвідали» садибу Івана Петровича в Полтаві; познайомилися з різними виданнями творів письменника, літературно-критичними дослідженнями його діяльності.

Зустріч студентів та учнів з Котляревським завершилась словами його першого біографа С. Стебліна-Камінського: «Здобув три вінці: на полі битви, як добрий воїн; на шляху мирного громадського життя, як дбайливий вихователь багатьох гідних синів вітчизни; на ниві літератури, як полум’яний любитель мови рідної йому, їм створеної…».

Учасники заходу переглянули літературу на книжковій виставці «Літературні обрії Івана Котляревського» і ще раз переконалися, що безсмертна «Енеїда» й вічно юна «Наталка Полтавка» з часом не тьмяніють і не губляться, а зачаровують все нових глядачів та читачів.

IMG_6334
IMG_6304
IMG_6321
IMG_6333
IMG_6302
IMG_6328
IMG_6331
IMG_6288
IMG_6310
IMG_6314
145 Переглядів