Засідання клубу «Профі»

9 грудня відбулося чергове засідання клубу «Профі» на тему «Юридична освіта підростаючого покоління». На зустріч було запрошено головного спеціаліста відділу нотаріату Головного управління юстиції в Кіровоградській області Юлію Миколаївну Димуру.

Юлія Миколаївна розповіла про свій шлях юриста, який розпочала в місті Кіровограді, навчаючись в педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, а потім закінчила і Київський університет імені Тараса Шевченка.

Пані Юлія розпочала свою розповідь з того, що кожен громадянин має знати свій основний закон – Конституцію, вміти користуватися свободами і правами особистості. Починаючи від народження людина має статус юридичної особи в суспільстві, що підтверджують відповідні документи, в даному випадку – свідоцтво про народження. Але, разом з людиною зростають її юридичні обов’язки перед державою, в якій вона живе. Тому мінімальні юридичні знання людини гарантують їй нормальне існування в правовому суспільстві.

Діяльність нотаріуса спрямована на захист прав і інтересів громадян, юридичних осіб та держави. Професія досить різноманітна, носить творчий характер, має задовольняти потреби розвитку цивільних відносин, є дуже важливою і шанованою в суспільстві.

Згідно з Конституцією України кожному громадянину гарантоване право на отримання правової допомоги. Громадяни протягом всього свого життя складають ті чи інші документи, а їх юридично завіряти має право тільки нотаріус. Тобто знання земельного, майнового, цивільного та багатьох інших кодексів є основою діяльності працівника нотаріату.

Пані Димура розповіла школярам про основні вимоги до посади нотаріуса:
– тільки громадянин України;

  1. обов’язкова вища юридична освіта;
  2. стажування в нотаріальній конторі протягом шести місяців;
  3. складання кваліфікаційних іспитів;
  4. свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю;
  5. не мати судимості;
  6. дотримуватися таємниці вчинюваних нотаріальних дій.

В Кіровоградському районі діє тільки один державний нотаріус, а мало б бути як мінімум три, це і створює певні незручності для громадян. Останнім часом, починаючи з червня 2009 року, розширені повноваження приватних нотаріусів у вирішенні справ стосовно спадщини.
На закінчення гостя клубу побажала учасникам засідання вдалого вибору професії.

[object Object]
382 Переглядів
Вибрати мову сайту »