Кіровоградщина – степова перлина

Щорічно у вересні кропивничани відзначають День народження свого міста. До свята готуються всі жителі, адже в цей день відбувається безліч цікавих різноманітних заходів. Бібліотека також долучається до святкування Дня міста.

19 вересня в бібліотеці проведено День краєзнавства «Чарівний серцю рідний край», метою якого була популяризація історії, культури, звичаїв і традицій Кіровоградщини, залучення молоді до вивчення та пізнання рідного краю.

Впродовж дня в бібліотеці проходили різноманітні заходи. Так, учні ВПУ№9 та гімназії ім. О. Пушкіна завітали на віртуальну мандрівку «Вулиці Кропивницького: вулиця М. В. Гоголя», під час якої познайомилися з історією вулиці, її архітектурними шедеврами, дізналися про відомих особистостей, що там проживали. Також учасникам заходу працівники бібліотеки презентували бібліографічний покажчик «Туристичний калейдоскоп Кіровоградщини», присвячений 265-річниці заснування Кропивницького. Розповіли про туристичний потенціал міста та області.

Для учнів ЗОШ № 4 проведено історичний екскурс «Місто на сивому Інгулі». Учасники заходу звернулися до сторінок книги О. Пашутіна «Исторический очерк г. Елисаветграда», гортаючи сторінки якої в їхній уяві промайнуло минуле Єлисаветграда: від заснування фортеці до перетворення її на місто. Юнаки та дівчата познайомилися лише з окремими сторінками історії міста Кропивницького, але вони впевнилися, що про нього можна говорити безкінечно, відтворюючи його особливий колорит.

У відділі мистецтв відбувся вечір-портрет «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене». Учнів гімназії-інтернат школи мистецтв бібліотекарі ознайомили з життям і творчістю видатного українського письменника, драматурга та театрального діяча, нашого земляка Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича).

«Кіровоградщина – одна, що є» – під такою назвою для школярів КЗ «НВО ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей «Сокіл», Центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» бібліотекарями відділу абонементу проведено пізнавальну годину про Кіровоградщину від найдавніших часів до сучасності.

Бібліотекарі відділу популяризації книги запропонували до уваги відвідувачів бібліотеки книжкову виставку «Мандруємо рідним містом» (до Дня міста).

Працівники відділу сприяння технічній творчості молоді представили виставку робіт Наталії Завалій «Краса мого міста». Наталія Віталіївна – молодший науковий співробітник відділу природи обласного краєзнавчого музею, працює у техніці авторського розпису. Серію своїх робіт автор присвятила архітектурі рідного міста та області. На її полотнах зображені архітектурні пам’ятки Кропивницького в поєднанні з рослинами-символами України, які занесені до Червоної книги Кіровоградщини. Проводячи такі паралелі, пані Наталія прагне привернути увагу до проблем довкілля та втрати архітектурно-історичної спадщини.

До Дня краєзнавства «Чарівний серцю рідний край» було оформлено виставку творчих робіт знаної майстрині, члена ГО «Єлисаветградський узвіз» Валентини Орловської у відділі абонементу. У цьому році це вже третя творча виставка Валентини Кирилівни в нашій бібліотеці. І кожного разу її роботи вражають розмаїттям кольорів та самобутністю.

Виставки творчих робіт майстринь можна переглянути в бібліотеці до кінця вересня місяця, а книги краєзнавчої тематики – у будь-який зручний час.

1111
IMG_7311
IMG_7309
IMG_7302
IMG_7306
IMG_7314
165 Переглядів