Засідання клубу «Дивосвіт»

25 січня року відбулося перше в 2010 році засідання клубу «Дивосвіт» – «Краєвиди душі на полотні». Гостями клубу були майстрині вишивки Ніжнікова Наталя Костянтинівна, керівник клубу народних ремесел «Ниточка» та член цього ж клубу Мальцева Олена Василівна.

Клуб «Ниточка» працює при міській ЦБС вже три роки і об’єднує близько 90 учасників. Керівник клубу запросила дівчат – учасниць засідання до себе на суботні зустрічі. І запевнила, що перших п’яти уроків, на яких вони будуть опановувати ази вишивки, буде достатньо для того, щоб розпочати власну справу. Головне, як підкреслила пані Наталя, це мати бажання і відчути настрої душі, які можна вилити на полотні в кольорових нитках. Так сталося і з першою роботою майстрині.

Згадує Наталя Костянтинівна те, як в дитячі роки попросила свого дідуся – вчителя купити вишивку, але з його сторони була умова, щоб внучка вишила. І шестирічна дитина з радістю погодилася, так сталося і з другою купленою вишивкою. Але на цьому процес вишивання для пані Наталі і зупинився, а почала вишивати по-справжньому 12 років тому. І знову по волі обставин – мала йти на день народження до знайомих і захотілося подарувати щось особливе. Через деякий час створила вишиту картину «Літній дощ», а потім цю тему повторила на замовлення друзів в різних інтерпретаціях 33 рази.

Олена Василівна Мальцева – майстриня з трирічним досвідом, але її вишивкам можуть по-доброму позаздрити і досвідчені майстри. Адже її візерунки двостороннім хрестиком на рушнику є секретом майстрині. Візерунок, що з лицевої, що з виворотної сторони однаковий, і ніяких вузликів, чи обірваної нитки. Майстриня пообіцяла провести для членів клубу «Дивосвіт» майстер-клас і поділитися секретами.

[object Object]
240 Переглядів
Вибрати мову сайту »