23 лютого відбулося засідання клубу з питань профорієнтації юнацтва та молоді „ПРОФІ ” на тему «Я б у військові пішов: реалії контрактної служби в армії» .
Гостем зустріч був капітан Кваша Сергій Анатолійович, замісник командира навчальної роти військової частини А 0759, що розташована в м. Кіровограді. В свій час закінчив Київський військовий інститут соціально-педагогічної підготовки, за спеціальністю психологія і народознавство, і має право викладати в школі.
А розпочав свій виступ Сергій Анатолійович саме розповіддю про те, що військова частина знаходиться в адміністративному корпусі старого кавалерійського училища. Військова частина А0759 – це війська спеціального призначення, для підтримання зв’язку між сухопутними і повітряними силами.
На запитання чому саме професію військового він обрав, капітан розповів про свого вчителя в школі, який так викладав військову підготовку, що ці знання пригодилися під час першого військового досвіду офіцера – строкової служби в армії – і, пройшовши двомісячні курси підготовки сержантів, так і залишився у війську.
На службі він уже 24 роки, і 3 травня 2011 року виповнюється 25 років перебування в армії.
Розпочав кар’єру офіцер на Далекому Сході, охороняючи стратегічно важливий радіолокаційний об’єкт, а потім повернувся на Україну, де і продовжує свій шлях військового.
Ось деякі реалії із життя військових на плацу, про які розповів присутнім С. А. Кваша.
Наприклад, двічі на тиждень військовослужбовці вирушають в крос довжиною 100 кілометрів: 50 км в одну сторону до полігону в с. Сасівці і назад. Під час тренування солдати несуть на собі вантаж до 23 кілограмів. Незважаючи на погодні умови, хлопці вирушають в дорогу. Адже уміння виходити із скрутного становища, переносити труднощі військового переходу, в складній ситуації надати допомогу своїм товаришам, як фізичну так і психологічну, і формує сьогодні воїна-контрактника – захисника Вітчизни.
Сергій Анатолійович за роки служби здійснив 61 стрибок із парашута, але розповідає, що перші стрибки пройшли без страху, а от починаючи з 10 вже пішов викид адреналіну. Були і кумедні ситуації, коли парашут вітром заносило на дерева, колючі огорожі, а сам парашутист залишався в підвішеному стані на невеликій висоті від землі.
Дуже багато запитань було від присутніх на зустрічі хлопців – дев’ятикласників гімназії імені Т. Г. Шевченка і про відзнаки, і про емблему військ спеціального призначення, і про стрибки з парашутів, і про те, в яких військах краще нести армійську службу.
На кінець зустрічі офіцер привітав присутніх з Днем Захисника Вітчизни і побажав майбутнім воїнам завжди стояти на сторожі інтересів своєї Батьківщини.