День української писемності та мови

9 листопада Україна відзначає День української писемності й мови,одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою громадських організацій, з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Це день вшанування пам’яті Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Преподобного Нестора-Літописця вважають батьком української історії та словесності.

В День української писемності й мови відзначають найкращі здобутки просвітителів у сфері мови та культури України, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою. Цього дня стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Саме в цей день також пишуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі, беруть участь у написанні диктанту й мають змогу перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України.

В обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка також стало традицією проводити заходи до цього свята.

«Проза поєдналася з життям» – під такою назвою пройшла зустріч студентів економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті з відомим кропивницьким літератором та громадським діячем Василем Левицьким. Василь Вікторович розповів про свій творчий та викладацький шлях, про те, як створює власні літературні твори, поділився своїми думками щодо сучасного літературного процесу в Україні.

Учні ЗОШ № 4 стали учасниками інтелектуального перехрестя «Шануймо мову!», під час якого виконували різноманітні завдання: відгадували прислів’я та приказки, зашифровані в малюнках (гра «Народ скаже, як зав’яже»), складали із поданих літер назви фруктів, вставляли в тексті замість крапок число, яке загубилося.

Виконуючи завдання «Марафон мовознавців», згадали правопис окремих слів, у поданих висловах прикметники заміняли антонімами, відгадували загадки про різні частини мови. Пригадали також правила мовного етикету, адже кожна людина повинна чітко, логічно, зрозуміло висловлювати думку.

Мовний ілюзіон «Мова – диво інструмент» було проведено для молодих мам з комунального закладу «Кіровоградський обласний центр матері і дитини» в рамках заняття «МамоШколи». Захід включає в себе історичні факти щодо становлення української мови, відомості про перших творців літературної мови нашої держави, а перевіркою знань стала вікторина.

Для студентів медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна в цей день проведено екскурсію бібліотекою.

У читальній залі бібліотеки молодь переглянула книжкові виставки: «Літературний дивосвіт», «Часів минувших таємниці», «Комп’ютерний всесвіт», «До вічних джерел мистецтва», «Люби рідне, читай українське», «Пишаймося рідним містом». Головною метою оформлення виставок було познайомити відвідувачів з новинками літератури, що надійшли до бібліотеки протягом року.

Поряд з цим було оформлено ряд виставок-інсталяцій : «Довідковий сквер», «Гарячі новинки осінніх днів», «Музика, що надихає», «Дерево знань», «Люди, що змінили світ».

В експозиції були представлені видання, що розкривають роль української мови в консолідації українського суспільства, знайомлять з працями щодо походження і розвитку української мови, допомагають читачам дотримуватись культури української мови. На виставках були розміщені сучасні словники, які демонструють багатство і різноманіття української мови, допомагають правильно писати та вимовляти слова, сприяють інтелектуальному розвитку людини та її культурному рівню.

Всі виставки-інсталяції доповнені побутовими предметами, різними виробами, природними матеріалами, фрагментами текстової й візуальної інформації.

IMG_0135
IMG_0289
IMG_0227
IMG_0165
головна
IMG_0218
IMG_0139
IMG_0159
IMG_0288
IMG_0160
IMG_0223
IMG_0143
IMG_0290
IMG_0162
IMG_0230
IMG_0220
IMG_0211
IMG_0155
IMG_0168
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
+2
[object Object]
281 Переглядів