Презентація першої книги члена літературного клубу «Ліра»

28 травня 2010 року в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбулась презентація першої книги члена літературного клубу «Ліра» – Оксани Буянової під назвою «Мовчати про любов».

Оксана народилася в м. Кіровоград, в звичайній робітничій сім’ї. В цій родині книга завжди була в пошані, тому малій Оксанці батьки також прививали любов до читання. Взагалі дівчинка виховувалася в атмосфері любові, радості і творчості.

Шкільні роки почалися в загальноосвітній школі № 25, продовжила навчання в 31-й школі, а вже атестат зрілості отримала в Кіровоградському педагогічному ліцеї.

Ще будучи школяркою, Оксана почала писати вірші. Першим критиком юної поетеси стала вчитель зарубіжної літератури загальноосвітньої школи №31 Світлана Василівна Антонова. Від неї наша героїня почула дуже важливу для себе фразу: «Для міста, звичайно, слабувато, але для школи навіть дуже непогано». Саме ці слова були стимулом для подальших творчих звершень.

Остаточно розправити крила допомогла Антоніна Михайлівна Корінь, яка й стала наставницею Оксани у світі поезії.

В 2002 році наша героїня брала участь у конкурсі «Кращий юний поет» централізованої бібліотечної системи, де здобула 3 місце. А у наступному 2003 році в цьому ж конкурсі – почесне 1 місце.

В шкільні роки Оксана почала відвідувати літературні клуби. Її вірші були вперше надруковані в колективній збірці творів учасників літературного клубу «Паралелі і меридіани», який діє при міській бібліотеці ім. Ю. Гагаріна. До нашого літературного клубу «Ліра» Оксана прийшла досить в юному віці, в 13 років, активно почала відвідувати засідання з 2005 року. Згодом Оксану обирають старостою. Саме тут зав’язалися дружні відносини з одним із керівників клубу Інгою Горяєвою.

2004 рік ознаменувався вступом до факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного універсітету ім. Володимира Винниченка. Тут вона зустріла справжніх друзів, які її підтримують до сьогоднішнього дня. І саме вони прийшли привітати Оксану з виходом книги. Більше того, друзі допомогали авторці у створені збірки поезій.

На презентації 28 травня 2010 року були присутні дуже важливі люди для Оксани – це її наставниця та редактор збірки А. Корінь, технічний редактор В. Лисенко, художники-оформлювачі Н. Гармазій та Н. Авраменко, рецензент В. Левицький. Крім них підтримати молоду поетесу прийшли: чоловік, батьки, вчителі, бібліотекарі міської централізованої бібліотечної системи, члени літературного клубу «Ліра».

Презентація пройшла в творчій атмосфері. На поезію авторки легко лягає мелодія. І на святі звучали пісні на її слова. Виконували їх В. Качинська та сама поетеса. На завершення власною піснею Оксану привітав чоловік.

Не зважаючи на свій молодий вік, Оксана Буянова вже має творчий запас: міні-повість, вінок сонетів, чимало віршів, статті, рецензії. А ще – чесний, прямий, принциповий характер і власний погляд та громадську позицію. Уміє боротись за своє слово і словом кличе на боротьбу.

Тож світлих, чесних і правдивих літературних та життєвих доріг тобі, Оксано! А на них – добрих людей поруч!

[object Object]
560 Переглядів
Вибрати мову сайту »