Гідності бути!

2 грудня студенти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка долучилися до Всесвітнього Дня Гідності. Під час уроку гідності «Гідність – основна цінність сучасної людини» працівники книгозбірні ознайомили учасників з історією Дня Гідності, прослухали відео звернення Хокона, кронпринца Норвегії; Грети Тунберг, 16-річної екоактивістки зі Швеції.

Обговорили такі питання: що таке людська гідність, в чому різниця між особистою і людською гідністю, коли найчастіше порушується гідність.

Визначивши поняття «гідність», розмірковували як проявляється гідність в дії. Переглянули спеціальне відео, в якому Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, відома телеведуча «1+1» Наталія Мосейчук закликають дітей, молодь і дорослих привернути увагу до теми гідності та розповідають свої історії про гідність.

Важливим для молоді було висловити свою думку про прояви гідності у нашому повсякденному житті, поділитися історією про гідність з власного життя.

Кожен із учасників по-різному відчував, уявляв події, про які їм розповіли. Студенти, працюючи в групах, своє бачення гідності виразили так: уявили, що має вийти нова книга про Гідність, і оформили її титульну сторінку; в кольорах змалювали почуття власної гідності; написали лист-звернення до людини, яка веде себе негідно; уявили, що з нашої зустрічі вони йдуть з портфелем, в якому несуть вагому інформацію. Висновки-листівки з почутого вони поклали до нього.

Та головне, що студенти зрозуміли під час заходу, що Гідність – високе почуття і глибоке усвідомлення людиною власної самоповаги. Лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін. Посягання на гідність – ось що має турбувати нас по-справжньому.

0
[object Object]
277 Переглядів