Нові надходження за січень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ сприяння технічній творчості молоді
Відділ мистецтв
Відділ абонементу

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Вокер Т.

Як навчають у Фінляндії. Найкраща шкільна освіта/ Пер. з англ. Н. Лавської.- К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018.- 232 с.

Фінляндія неабияк здивувала світ, коли в 2001 році її п’ятнадцятирічні школярі, які взяли участь у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), отримали найбільшу кількість балів під час тестувань з математики, природничих наук і читання. І сьогодні ця невелика північна країна продовжує лідирувати за якістю шкільного навчання. Тімоті Вокер, американський вчитель, що кілька років працював у Гельсінкі, докладно розповідає, яким чином побудовано систему освіти в Фінляндії (це, зокрема, нетривалі уроки, невеликі за обсягом домашні завдання, стандартизовані тестування), чому фінські школярі досягають найкращих результатів, і радить якомога ширше впроваджувати напрацьовані фінами методики та засоби навчального процесу. Це видання буде корисним усім, хто прагне змін у шкільній освіті.


Сміт Д.

Думати, як Альберт Ейнштейн / Деніел Сміт; Пер. з англ. Г. Литвиненко.- К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018.- 208 с.

Відомий в усьому світі Божевільний Професор зі скуйовдженим волоссям думав би інакше, якби в ньому не поєдналися такі унікальні якості, як інтелект, інтуїція та уява, що зробили його генієм. Пропонована книга дає можливість поглянути на події ХХ століття очима видатного вченого, гуманіста, громадського діяча.

Для широкого кола читачів.


Россі П.

ЇСТИ. Потреба, бажання, одержимість / Паоло Россі; пер. з італ. Л. Котляр.- Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2018.- 152 с.

Чи є правдою те, що колись їжа була «натуральною», що те, чим харчувалися наші діди та прадіди, було «справжнім» і «смачнішим»? Автор шукає і знаходить відповіді на безліч питань і розвінчує небезпечні міфи масової культури, адже він десятиліттями досліджував історію ідей та культур, тож його надзвичайно цікаві й неординарні міркування на (для когось) буденну тему споживання їжі – голод та ожиріння, піст і святість, їжа як манія, глобалізація й апокаліпсис, «натуральна» та «ненатуральна» їжа, анорексія, фобії, мода – дадуть змогу подивитися на історію цивілізації під іншим кутом, стануть одкровенням і справжнім відкриттям для великого кола читачів.


Калб Д.

СОН. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі / Д’єго Калб, Ана Морено; пер. з ісп. С. Борщевського.- Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2018.- 144 с.

Автори діляться своїм баченням феномена сну та сновидіння, щоб кожен зрозумів і визнав значення цього геніального психічного механізму. Чому людина спить? Що відбувається при цьому з її мозком, тілом, розумом? Чи справді є люди, здатні запрограмувати свій внутрішній годинник таким чином, щоб прокидатися в потрібний час? На ці та багато інших цікавих запитань знайдуться відповіді на сторінках книжки. Розрахована на всіх, хто цікавиться проблемами психології людини.


Смаджа Е.

СМІХ. Біологія, психіка, культура / Ерік Смаджа; пер. з фр. А. Рєпа.- Київ: Ніка-Центр, 2017.- 160 с.

Сміх як характерний акт вітальності не перестають вихваляти за його цілющі властивості, однак залишаються дуже сильними і забобони, пов’язані з ним. Чому ж ми сміємося? Що таке сміх? Ця розвідка намагається проаналізувати всі грані смішного, щоб зрозуміти його рушійні сили та механізми, звертаючись до знань психоаналізу, фізіології, етології, літератури, філософії, антропології

Розрахована на широке коло читачів.


Ганіоглу Ш. М.

Ататюрк: Біографія мислителя / М.Шюкрю Ганіоглу; пр. з англ. О. Галенка.- Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2018.- 240 с.

Книжка відкриває походження ідей Мустафи Кемаля Ататюрка (1881–1938), на яких повстали Турецька Республіка та сучасна турецька нація. Деякі з цих ідей були зумовлені подіями дитинства та навчання, а далі військовою кар’єрою та політичною діяльністю. Інші з’явилися під впливом реформ, воєн, повстань і революцій у шестисотлітній Османській імперії, що невпинно хиріла. Значну увагу автор приділяє книжкам та журналам, європейським і турецьким, з яких Мустафа Кемаль засвоїв популярні на Заході, хоч і вельми сумнівні та утопічні теорії кінця ХІХ – початку ХХ ст., зокрема, вульгарний матеріалізм, моральний дарвінізм, позитивізм, націоналізм, расову антропологію, авторитаризм. У дослідженні також наведено галерею осіб, з якими Ататюрк ділився задумами або, навпаки, сперечався, від яких навчався, кого використовував. У підсумку Ататюрк постає не творцем оригінальних ідей, а політиком, який спромігся втілити утопічні проекти маргінальних західноєвропейських інтелектуалів свого часу. Вдумливому українському читачеві з європейськими амбіціями ця книжка дасть унікальну можливість помислити, чому Туреччина майже через століття узятого Ататюрком курсу ще й досі стоїть на порозі західної цивілізації.


Ясь О. В.

Багатоликий Микола Костомаров / Олексій Ясь; заг. Ред. І вступне слово акад. Валерія Смолія.- К.: Либідь, 2018.- 304 с. Іл.

Колоритна життєва історія знакового інтелектуала-романтика ХІХ ст. сповнена драматичних і контрастних поворотів долі. Незаконнонароджений, син поміщика і його кріпачки. Автор магістерської дисертації, спаленої за наказом імперського міністерства. Один із засновників Кирило-Мефодіївського братства. В’язень Олексіївського равеліну етропавловської фортеці, політичний засланець у Саратові. Герой незвичайної любовної історії з колишньою ученицею Аліною Крагельською. Блискучий професор столичного університету. Пристрасний театрал, чудовий комунікатор і водночас безпорадний дивак-оригінал у повсякденному житті. Історик-художник, творець історичних праць, які читаються як захопливі романи. Безжальний руйнівник російського пантеону історичних героїв. Незабутній речник українства ХІХ ст. і фундатор його культурно-просвітницької програми. Багатоликість образів М. Костомарова, розмаїття його життєвих ролей вражають, зачаровують і бентежать уяву і до сьогодні.


Айраксинен Т.

ЩАСТЯ. Відверте й чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає / Тимо Айраксинен; пер. з фінськ.- Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017.- 208 с.

Таке звичне на перший погляд, мало не буденне поняття, як «щастя», якщо зазирнути глибше, видається не надто й простим. Кожен, хто наважиться з’ясувати його зміст, ризикує опинитися в глухому куті парадоксів. Дороговказом на шляху розв’язання цієї проблеми стане книжка фінського філософа Тимо Айраксинена з майже однойменною назвою. Людина це машина, змайстрована для пошуку щастя, нічого іншого вона по суті своїй і не вміє. Усі людські дії та рішення можна розцінювати як пошуки щастя. Чи належить насолода до теми щастя, чи стоїть одинцем? Чи щастя питання етики і добрі й доброчесні люди щасливі? А суспільство? Чи живемо ми в країні щастя? Відповіді на ці та безліч подібних запитань містяться в цій книжці. Розрахована на широке коло читачів, адже про щастя мріє ледь не кожна людина.

Відділ сприяння технічній творчості Молоді

Аккерман Г.

Пройти крізь Чорнобиль / Галя Аккерман; пер. з фр. П. Таращука.- К.: Либідь, 2018. – 168 с.: іл.

ISBN 978-966-06-0759-0

Книжка Галі Аккерман – це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це проходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь драму людських доль. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи. Незаперечна цінність видання і в тому, що це погляд людини з іншої культури, з інших культур – адже авторка суміщає в собі єврейську, російську і французьку культури, родинно пов’язана з Україною. Для широкого кола читачів.


Тужиков Андрій

Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій гаджет / Андрій Тужиков. – Чернівці : Книги – XXI ; Чорні вівці, 2018. – 112с.

ISBN 978-617-614-210-2

Для більшості людей те, що відбувається під корпусом смартфона – справжнісінька «магія». Завдяки цій книзі ви зрозумієте, як працює ця «магія». Штучний інтелект, нейроінтерфейс, біткоїни, «розумний» будинок, Інтернет речей – історія цих ідей розпочалася дуже давно, коли людство вирішило спростити собі життя і навчитися швидше рахувати та зберігати багато інформації. У цій книзі ми пройдемо цей шлях знову – від азбуки Морзе та радіохвиль до сучасного смартфона у вашій кишені, який має достатньо потужності, щоб спокійно керувати кількома космічними місіями.


Лука Новеллі

Тесла та машина на космічній енергії / Пер. з італ. Поліна Кожушна – К.: «К.І.С.», 2018. – 112 с.

ISBN 978-88-7307-841-8 (італ.)
ISBN 978-617-684-214-9 (укр.)

Мрійник, геній, винахідник та альтруїст. Нікола Тесла – батько багатьох техно­логій, якими ми користуємося щодня. Він винайшов змінний струм та елек­тродвигуни, радіозв’язок та пульт дистанційного керування. Навіть радар та літаки вертикального злету спроектував наш неймовірний Нікола. Тепер він, на жаль, не дуже відомий, хоча багато хто вважав, що його називатимуть найвизнач­нішим науковцем двадцятого століття, а може й найбільшим науковцем усіх часів. Після низки корисних винаходів, які одразу увійшли в ужиток, Тесла направив свої сили на дослідження системи, здатної надати всій планеті невичерпне джере­ло екологічно чистої та абсолютно безплатної енергії! Перед вами його життя. Історія його перемог і поразок. А також деякі його неймовірні винаходи. Переклад та підготовка видання здійснені в рамках просвітницького благодійного проекту ЛакіБукс за підтримки БФ «Я Майбутнє України» та IT-компанії Lucky Labs. Наразі це перша книжка про Теслу, видана для підлітків українською мовою


Сміт Д.

Думати, як Стів Джобс / Деніел Сміт ; Пер. з англ. О. Чупи — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. — 208 с.

ISBN 978-966-948-066-8

Титан технологічних інновацій, Стів Джобс думав інакше, ніж усі інші. Він мав ртутну здатність знати, що хотіли люди, перш ніж самі це знали, і, навіть більше, він вмів продавати цю ідею. Його вплив у Силіконовій долині змінив спосіб, яким світ замислювався над технологією. Але як він досяг такого успіху? Якими були його методи?  “Думати, як Стів Джобс” розкриває філософію та ретельно відпрацьовані навички, які Джобс використовував в його подорожі до вершини та у консолідації унікального місця Apple у суспільній свідомості. З його думками про інновації, порадами: як знайти натхнення чи представити ідею, рекламу та багато іншого. Ви можете зануритися у розум майстра.


Відділ мистецтв

Сміт Деніел.

Думати, як Леонардо да Вінчі / Деніел Сміт; пер. з англ. А. Мішти; гол. ред. В. Александров. –К.: КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, – автор знаменитих художніх шедеврів, серед яких «Мона Ліза» і «Таємна вечеря», –вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємозв’язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі та розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер. Ці чесноти в поєднанні з унікальною уявою дозволили Леонардо да Вінчі зробити винаходи, які на декілька століть випередили свій час.


Корній Лідія.

Історія української музичної культури від давнини до початку ХХ століття / Лідія Корній; ред. Л. Гнатюк; худож. Б. Кобзар. – К.: Музична Україна, 2018. – 364 с.

У монографії історія української музичної культури розглядається як цілісний процес від витоків до початку ХХ століття. Автор використовує комплексний підхід, яким передбачено розкриття розвитку музичної культури в історичному та загальнокультурному контекстах. Пріоритетним у висвітленні цього процесу на різних історичних етапах є музично-стильовий аспект.

Книга орієнтована на музикознавців, культурологів, а також усіх, хто цікавиться історією української музичної культури.


Відділ абонементу

Мацко Ірина

Кава по-дорослому : повість / Ірина Мацко; ред. Г. Теремко. -К. : ВЦ “Академія”, 2018. -128 с. –ISBN 978-966-580-544-1

Життя зненацька обступило її дивними подіями. Її вабить усе, але вона мало що розуміє. Шукає стосунків із тими, кого краще не знати. Сподіваючись на любов, наражається на приниження. Зважується на те, з чим тяжко жити і що нелегко забути. Бавиться з небезпеками. І все-таки їй пощастило не впасти. Зберегти себе. Знайти шлях, на якому щирі друзі. І справжня любов.


Альєнде Ісабель

Там, за зимою  : роман / Ісабель Альєнде; з ісп. пер. С. Борщевський. -Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2018. -304 с. –ISBN 978-617-7192-94-6

Незначна транспортна пригода, коли на закрижанілій вулиці одна машина штовхає іншу, стає водночас поштовхом, що приводить у рух події останнього роману відомої чилійської письменниці Ісабель  Альєнде «Там, за зимою». Кримінальна лінія твору охоплює лише кілька днів у штаті Нью-Йорк.    Водночас Альєнде  значно розсуває часові й географічні виміри роману, події якого відбуваються впродовж кількох десятиліть на теренах США, Чилі, Гватемали, Мексики, Бразилії. Зима в романі огортає не тільки засніжені вулиці, а й душі персонажів, відігріти які здатні  теплі людські стосунки – любов, дружба, солідарність.


Теремко Василь

16 весна : повість / ред. Г. Теремко. -К. : ВЦ “Академія”, 2018. -128 с. –ISBN 978-966-580-533-5

Шістнадцята весна не щадила нікого і по-своєму всміхалась всім. Боротьба за своє «Я», непорозуміння і дружба з дорослими, закоханість і перший інтимний досвід, конфлікти і бійка, футбольні баталії, втеча з дому – і ще багато різних подій поглинуло героїв цієї повісті.


Крушельницька Лариса

Рубали ліс. Спогади галичанки / Лариса Крушельницька. -Львів : Астролябія, 2018. -576 с. –ISBN 978-617-664-094-3

Книга спогадів відомої вченої-археолога, громадської діячки і письменниці Лариси Крушельницької (1928-2017), змальовуючи історію двох родин – Крушельницьких і Левицьких, засвідчує трагічну долю галицької інтелігенції в  XX столітті.  Поза тим, вона сповнена оптимізму і віри в можливості людини, в її інтелектуальну та моральну сили. Також у книзі подано літературні портрети сучасників авторки, а ще есе та нариси, написані  з приводу важливих суспільних подій і тем та опубліковані в різні часи і в різних виданнях.


Ширрефф Річард (Генерал сер)

Війна з Росією. Термінове попередження від вищого військового командування / Річард Ширрефф; пер. з англ. : Л. Лебеденко, Р. Ладохіна. -К. : КМ-БУКС, 2017. -544 с. : іл. –ISBN 978-617-7489-48-0

Не виявивши належної рішучості, НАТО і Захід наражаються на війну з Росією. Цей цілком імовірний сценарій змодельовано дуже близько до реалій, які автор – світовий експерт із питань геополітики і військової справи. Добре розуміє завдяки досвіду служби на найвищих військових посадах та доступу до конфіденційної інформації .

Події в цьому захопливому трилері розгортаються дуже стрімко, читач то слідкує за повітряним боєм чи морською баталією, то пробирається лісовими хащами разом із командою британського спецпризначенця  і знайомиться з латвійськими «лісовими братами», то йде коридорами влади в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, в Білому домі, на Даунінг-стрит , 10 чи в Пентагоні. Основна ідея книги: війні можна буде запобігти, якщо росіяни зрозуміють, що сильні європейські держави серйозні у своїх  намірах, що вони разом із НАТО готові боротися за власні  свободи і свободи інших народів.


Бегбедер Фредерик

Французький роман / Фредерик Бегбедер; пер. з фр. Л. Кононович ; гол. ред. В. Александров. -К. : КМ-БУКС, 2017. -256 с. –ISBN 978-617-7489-99-2

Після арешту за вживання кокаїну Бегбедер потрапляє в поліційну дільницю, де першої ж ночі, щоб побороти напад клаустрофобії, обіцяє собі написати книжку. Він починає пригадувати походження своєї родини, знайомство своїх батьків і їхнє швидке розлучення, своє життя то з матір’ю, то з батьком. Незабаром за рішенням паризького прокурора його переводять до префектури, і другої  ночі Бегбедер рятується тим, що пригадує власне розлучення, свої стосунки з донькою Хлоєю, переосмислює своє життя й виходить з в’язниці іншої  людиною. Цей  автобіографічний роман, який отримав літературну премію «Ренодо», вважається чи не найкращим у доробку автора.


Мартін Джордж Р. Р.

Битва королів. Книга друга / Джордж Р. Р. Мартін; пер. з англ. Н. Тисовської . -К. : КМ-БУКС, 2018. -864 с. -(Сер. “Пісня льоду й полум’я”)

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Друга книга циклу – «Битва королів» – це історія зради й підступу, хаосу й руїни, бо вже почалася братовбивча війна за стародавній Залізний трон, від якої здригнеться земля.


Рільке Р. М.

Сто поезій / Р. М. Рільке; пер. з нім. М. Фішбейн ; ред. О. Вербило. -К. : Либідь, 2018. -272 с. –ISBN 978-966-06-0627-2

Це видання – неоціненний дарунок тим, хто прагне високого поетичного Слова. Творчість великого австрійського поета Р. М. Рільке (1875-1926) належить до найвищих здобутків світової поезії. Вона являє собою «поетичний синтез усебуття». У цій книжці – і німецькомовні оригінали поезій Рільке, і їх українське відтворення – переклади визначного українського поета й перекладача Мойсея Фішбейна. Ці два поетичні світи, зливаючись, утворюють нову мистецьку реальність. Поєднана із символічними візіями Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса, що його твори використано в оформленні книжки, вона постає могутньою симфонією.

Сто поезій. Сто перекладів. Сто шедеврів.


Перше побачення: прозобукет / ред. Г. Сенькович. -К. : ВЦ “Академія”, 2018. -144 с. –ISBN 978-966-580-549-6

Усе в них закручується так, що тільки встигає тамувати подих. Бо вони вперше закохані. І прикольні, як і всі, кому значно легше мріяти про побачення, уявляти його, ніж переступити через сумніви і наважитися на перший крок. А далі – у кожного складається по-своєму.


Така любов: прозобукет / укл. Т. Качан ; ред. Г. Теремко. -К. : ВЦ “Академія”, 2017. –ISBN 978-966-580-521-2

Перша любов закрадається зненацька. Ще полохлива, але вже така бентежна й невгамовна. Комусь – довгоочікуваний дар, а комусь – джерело тривог. Вона якщо не на все життя, то на всю пам’ять.


Мартін Джордж Р. Р.

Танок драконів. Книга п’ята : роман / Джордж Р. Р. Мартін; пер. з англ. Н. Тисовської. -К. : КМ-БУКС, 2018. -1152 с. -(Сер. “Пісня льоду і полум’я”)

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. П’ята книга циклу – «Танок драконів» – це захопливі подорожі на Стіну, де вже відбувається крижаний подих зими, й у далекий Есос, розімлілий від спеки, де пересичені рабовласники необачно викликають на тан драконів.


Чапай Артем

The Ukraine / Артем Чапай. -Чернівці : Книги-ХХІ , 2018. -240 с. –ISBN 978-617-614-218-8

У  тексті The Ukraine зумисне порушення кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення? Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти The Ukraine пов’язані дотично, як у пазлі,- а з їхньої сукупності рельєфно виривають обриси України початку двадцять першого століття. Чи the України, як іронізують герої.


Бегбедер Фредерик

Життя без краю / Фредерик Бегбедер; пер. з фр. Л. Кононович ; гол. ред. В. Александров. -К. : КМ-БУКС, 2018. -320 с. –ISBN 978-966-948-126-9

«Життя – це масове убивство. 59 мільйонів смертей на рік. 1,9 на секунду. 158 857 щодня. Відколи я почав писати цей абзац, у світі померло двадцять осіб, ба й більше, якщо ви читаєте повільно. Людство гине у цілковитій байдужості. Ми терпимо цей щоденний геноцид під приводом того, що це природний процес. А мене смерть обурює. Спершу я думав про смерть щодня. Відколи мені виповнилося п’ятдесят років я думаю про неї щохвилини. У цій книжці я розповідаю про те, до чого вдався, щоб не сконати безглуздо, як ото всі конають. Не може й бути мови про те, щоб померти без опору. Ф. Б.»


Гаврилів Тимофій

Червнева злива / Тимофій Гаврилів; ред. Є. Плясецький. -Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2018. -416 с. –ISBN 978-617-7192-89-2

Роман у новелах «Червнева злива» Тимофія Гавриліва озвучує голоси людей, які розповідають історії – про дорослішання, дружбу,  втрату гідності й пошук себе, злочини, в’язницю, Майдан, кохання, війну. Ці голоси тривог, лунаючи зсередини нас, шепочуть про те, про що інколи страшно говорити відкрито. Історія країни, охоплюючи час у понад півстоліття, вривається в історію героїв, чиї стежки несподівано сплітаються у нерозплутаний клубок.

[object Object]
407 Переглядів
Вибрати мову сайту »