Нові надходження за лютий 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства
Відділ сприяння технічній творчості молоді
Відділ мистецтв
Відділ абонементу

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Барановська Катерина     

Майстер прози : Василю Бондарю – 60 / К. І .Барановська.- К.: Укр. письменник, 2013.- 137 с.

Книга висвітлює життя і творчість українського письменника Василя Бондаря. «Проста, чесна проза без ніякого шарлатанства» ( Олександр Сизоненко)- гарантія кожному, хто її читатиме, справжні переживання і справжнє зачарування талантом автора.


Мудрості від Максима Рильського. Вислови, поради, роздуми про філософію буття. Упорядник М. Г. Рильський / Літературно-художнє видання.- Вид. 1 – К.6 «Успіх і кар’єра», 2018.- 192 с. Сміт Д.

Максим Тадейович Рильський залишив по собі справжній розсип глибоких філософських роздумів  і висловів, порад і утверджень, які не втратили  свого значення і в нашому сьогоденні. Дійсно, як наголошував сам класик, «великий поет – завжди сучасник».


Сміт Д.

Думати, як Вінстон Черчилль / Деніел Сміт;  Пер. З англ. Н. Мочалової.- К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018.- 224с.

Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою країну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз – «Ніколи не здавайтесь!» – та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилася сам на сам із ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офіцером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письменником, лауреатом Нобелівської премії з літератури. Для широкого кола читачів. Ця книга розповість про визначні моменти та ключові принципи життя Вінстона Черчилля, про його власну філософію та рішення.


Гейман Н.

Скандинавська міфологія / Ніл Гейман ; Пер. з англ. М. Балакова.- К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018.- 256с.

Знайомтесь із майбутнім бестселером — майстер пера Ніл Ґейман представляє дивовижний переказ величних скандинавських міфів. Автор вже давно черпає натхнення для створення власних фантастичних світів у стародавній міфології. Тепер він звернувся до джерела і презентує майстерну обробку величних історій півночі.


Тайсон Н.

Астрофізика для тих, хто цінує час / Ніл Деграсс Тайсон ; пер. з англ. Д. Пілаша та М. Сидоренка.- К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018.- 200с.

Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деґрасс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок – тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня. Автор пропонує коротке, але осмислене ознайомлення з фундаментальними питаннями космосу: від Великого вибуху до чорних дір, від кварків до квантової механіки, від дослідження інших планет до пошуків життя у Всесвіті.


Магія математики. Як знайти х і навіщо це потрібно / Артур Бенджамін ; Пер. з англ. М. Гоцацюка.- К.: Вид група КМ-БУКС, 2018.- 352с.

Магія математики – це підручник з математики, який ви хотіли б мати в школі. Використовуючи чудовий асортимент методів – від прикладів з кульками морозива до вимірювання гір і створення чарівних квадратів, ця книга охоплює основні математичні сфери, включаючи арифметику, алгебру, геометрію та обчислення, плюс числа Фібоначчі, нескінченність і, звичайно, математичні магічні трюки. Артур Бенджамін, відомий в усьому світі як “математичний чарівник”, поєднує математику та магію, щоб зробити предмет веселим, привабливим і однаково легким у розумінні як для фанатів математики, так і для тих, кого вона лякає.”Час від часу математичні та інші наукові періодичні видання проводять серед своїх читачів опитування на тему вибору найкрасивішого рівняння. І щоразу лідером виявляється це дивовижне рівняння, яке називають тотожністю Ейлера”


Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Голодний мор 1932-1933 років на Кіровоградщині. Мовою архівних документів : збірник документів і матеріалів / Держ. архів Кіровоград. області. -Кропивницький : Дако, 2008. -398 с. -Імен. покажч.: с. 372-397.

Документи та матеріали Державного архіву Кіровоградської області, а також спогади очевидців Голодомору 1932-1933 рр., вперше опубліковані у цьому збірнику, висвітлюють процеси, що відбувалися в українському селі під час здійснення державою політики колективізації та “розкуркулення”, яскраво ілюструють форми та методи проведення репресивної політики щодо селян, сільського та районного керівництва, містять багатий фактичний матеріал, що розкриває страшну статистику Голодомору. Для істориків, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.


Імена, повернуті із забуття. За матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х років, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області / Держ. архів Кіровоград. області. -Кропивницький : Дако, 2008. -129 с.

Матеріали із судових справ репресованих селян, опубліковані у збірнику, детально розкривають методи та форми дії рпепресивного апарату держави щодо селянства, яке чинило спротив грабіжницькій політиці влади у сільській місцевості сучасної Кіровоградської області у період 1929-1937 рр. У документах висвітлюються глибинні процеси, що відбувалися в аграрному секторі України, сутність яких знайшла свій прояв у занепаді сільського господарства, що, прешті, призвело до масового голоду. 

Для істориків, науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, краєзнавців, усів, кому не байдужа історія України.


Ярошенко А. П., Бездітко В. І., Козир О. В. Сучасний фразеологічний словник української мови. –Харків : Навчальна література, 2018. -640 с. – (Словники).

Словник відображає загальновживану фразеологію сучасної української мови У ньому простежується граматичне використання, специфіка й сфера вживання фразеологічних одиниць. Фразеологізми розмішені в алфавітному порядку. їх значения ілюструються цитатним матеріалом, який у більшості випадків раніше не використовувався. До деяких статей наводяться синоніми, антоніми та етимологічні довідки.

Словник адресовано широкому колу читачів: учням ЗНЗ, студентам коледжів та НИЗ. викладачам, філологам, історикам, краєзнавцям, працівникам ЗМІ. слухачам курсів підвищення кваліфікації учителів ЗНЗ І-ІІІ ступенів, усім, хто цікавиться народною мудрістю і кому не байдужі барвистість і краса рідною слова, мовна культура України.


Яковлева А. М., Афонська Т. М. Сучасний тлумачний словник української мови. – Харків: Навчальна література, 2018. – 672 с. – (Словники).

Пропонований тлумачний словник містить 55 000 реєстрових слів і словосполучень найуживанішої лексики розмовної мови, книжної сфери, термінологічної лексики. До багатьох термінів або іншомовних слів подано українські відповідники. У словник введено також значну кількість слів іншомовного походження, що зумовлюється загальною комп’ютеризацією й насиченістю ефіру та періодичних видань інтернаціональною лексикою і термінологією, яку можна почути у щоденному спілкуванні, прочитати в газетах або журналах, побачити на рекламних щитах і вивісках крамниць.

Основний принцип і оригінальність словника – це тлумачення основного слова синонімами, які з’ясовують найтонші його значення, та фразеологізмами. До багатьох слів подаються граматичні форми, що значно розширює сферу охоплення лексики української мови.


Фонтани Єлисаветграда – Кіровограда – Кропивницького: альбом-атлас / автор-укладач О. Е. Жосан. – Кропивницький: Ексклюзив-систем, 2018 – 140 с. – (Серія «Міський архітектурний ландшафт»)

Альбом із елементами атласу є першою спробою системного аналізу функціонування фонтанів як архітектурних споруд у Єлисаветграді – Зінов’євську – Кірово – Кіровограді – Кропивницькому.

Здійснено спробу визначення ролі й місця фонтанів в архітектурному ландшафті нашого міста та окреслення тенденцій їх формоутворення в кінці ХІХ – першому двадцятиріччі ХХІ століття.

Альбом є науково-популярним виданням із історичного краєзнавства та образотворчого мистецтва.

Науковцям, педагогічним працівникам, учням, студентам і усім, хто цікавиться питаннями історії, географії та архітектури рідного краю.

З виданням можна ознайомитися у відділі інформаційно- бібліографічних послуг та краєзнавства. Альбом з автографом подарований бібліотеці автором.


Я – Українка / упоряд. : Г. Захарченко, Р. Захарченко ; гол. ред. А. Погребняк. -К. : ЦІВЦ «Галактика», 2018. -292 с. : фото. кол.

Всеукраїнський проект «Я – Українка» покликаний втілити народну любов до незламних, сильних жінок, в чиїх очах відображаються світлі образи берегинь. Вони надихають своїм прикладом інших на звершення та відкриття нових горизонтів і можливостей.

Це перлини, що виблискують своєю красою попри всі проблеми непростого часу, це паростки добра, любові та краси, що роблять світ прекраснішим, це головний ресурс, що об’єднує націю навколо справжніх людських цінностей. Бо саме єдність, любов і повага до ближніх найбільше потрібні суспільству

Тому цей проект покликаний не тільки познайомити читачів з досягненнями українок, а й надихнути на нові зміни у їхньому житті, та відзначити чарівних і неповторних жінок за активну життєву позицію та особисті успіхи.

Сьогодні українські жінки закладають підвалини стабільного майбутнього наших нащадків. Вони різні, але їх об’єднують патріотичні почуття до рідної землі, вони дарують материнську любов та турботу, самовіддано присвячують свої життя служінню іншим, примножують славу держави, демонструють кращі людські якості і вчинки та входять в історію як Берегині, благодійниці, професіонали.

До цьогорічного довідково-біографічного видання «Я – Українка» увійшли історії успіху та життєві долі понад 150 успішних, ділових і цілеспрямованих жінок, які працюють у державному управлінні, бізнесі, медицині, науці, спорті, культурі та інших сферах.

Серед цих успішних жінок до видання увійшли розповіді про двох кропивничанок: Агапєєву Наталію Юріївну, заслуженого працівника культури, директора обласного краєзнавчого музею та Червону Оксану, керівника Громадської ініціативи «Армія SOS Кіровоград».


Відділ сприяння технічній творчості Молоді

Маккалоу Д.

Брати Райти / Пер. з англ. Н.Лавської. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 256 с. : 48 окр. арк. іл.

ISBN 978-617-7409-74-7

«Брати Райти» Девіда Маккалоу — видатна сага про двох чоловіків, життя яких, ставши славетною миттю в історії Америки, продовжує впливати на сьогодення. До того ж це історія, що знаходить відгук у серці кожного, хто щиро вірить у здатність технологій змінювати світ попри той опір, що його нерідко доводиться долати під час запровадження інновацій.

Книга «Брати Райти» — це дивовижна історія про те, як скромні власники велосипедної майстерні сконструювали та випробували перший в світі літак. Вони були людьми виняткової сміливості і рішучості, мали високий інтелект та були дуже допитливими. Не зважаючи на те, що брати Райти виросли в небагатій родині та отримали тільки шкільну освіту, це не зупинило їх здійснити свою місію та піднятися в повітря.


Відділ мистецтв

Топська Неллі. Артемій Ведель. – К.: Книжкова база «Альфа». – 2018. – С. 64

Золота доба української духовної музики подарувала світові сузір’я пломенистих талантів – Максима Березовського, Дмитра Бортнянського й Артемія Веделя. Книга розповідає про коротке та трагічне життя геніального українського композитора Артемія Веделя, котрий творив духовну музику – найзагадковішу на землі. Ту музику, що веде від темряви до світла, від душевної сліпоти до мудрого прозріння, в якій органічно переплітається божественне і земне.

Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською музичною культурою.


Топська Неллі. Максим Березовський. – К.: Книжкова база Альфа. – 2018. – С. 64

Книга розповідає про трагічну долю Максима Березовського – одного із перших українських композиторів, велич таланту якого визнали у Європі. За своє коротке, мов спалах, життя він пізнав успіхи й невдачі, благовоління височайших осіб і опалу, славу й забуття. Рання фатальна загибель композитора слугувала приводом для різноманітних домислів, і тому біографія його вміщує безліч нерозгаданих таємниць.

Книга адресована дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською музичною культурою.


Топська Неллі. Сергій Васильківський. – К.: Книжкова база Альфа, 2018. – С. 64

Книга розповідає про життя видатного художника Сергія Васильківського, речника національного реалістичного живопису. За довгий мистецький шлях він створив своїми картинами неповторний образ України, в якому дивовижним чином переплітаються епічні та ліричні мотиви. Цей образ предстає перед нами у знайомих краєвидах, у мужніх обличчях козаків, у неповторності та повноті життя, у світлім усміху самої природи. Ще за життя Васильківського називали «небесним художником», а його полотна іменували справжніми «перлинами», бо вони написані вірним та щирим серцем.

Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.


Відділ абонементу

Майкл Доббс

          Картковий будинок / Майкл Доббс; пер. з англ. Б. Превіра. -К. : КМ-БУКС, 2018. -384 с             Як колишній керівник виборчого штабу Маргарет Тетчер, Майкл Доббс знав усі входи й виходи у Вестмінстерському палаці, знав усі його підводні течії і таємниці. От і не дивно, що його політичний  трилер «Картковий будинок» миттєво став бестселером, за яким двічі знімали серіал – спершу в Британії, а потім у США. Головний герой роману, Френсис Уркгарт, заради кар’єри готовий піти по головах, та чи насмілиться він переступити останню межу – зважиться він на вбивство?


Чарльз Буковскі

Жінки : роман / Чарльз Буковскі; пер. з англ. Б. Превір ; гол. ред. В.       Александров. -К. : КМ-БУКС, 2018. -384 с. –ISBN 978-617-7535-65-1          Невиправний пияк Генрі Чинаскі народився не для життя, а для виживання. Десятки років змарнувавши на безперспективній і низькооплачуваній роботі, всі заробітки з якої він спускав на випивку й жінок, п’ятдесятирічний Чинаскі нарешті відчуває, що прийшов його зоряний час. Його життя зненацька перетворюється на життя справжньої рок-зірки — похмілля через день, а жінок стільки, що й Казанова не впорався б. З традиційними для Чарльза Буковскі чорним гумором і відвертістю роман «Жінки» змальовує життя на межі, стаючи своєрідним продовженням «Поштамту».


Мері Шеллі

          Франкенштейн або Сучасний Прометей / Мері Шеллі; пер. з англ. Г. Гнедової. -К.: Знання, 2017. -255 с. –ISBN 978-617-07-0564-8

        “Франкенштейн, або Сучасний Прометей” — перший і найвідоміший роман англійської письменниці Мері Шеллі (1797—1851), який вона написала в дев’ятнадцять років. Книга швидко набула по-пулярності і справила відчутний вплив на все світове мистецтво. Це історія вченого, що вирішив взяти приклад із Бога і створити людину… Штучну. І йому це вдалося. Щоправда, благородний від початку задум, втілений у життя, мав руйнівні наслідки — творіння здійняло руку на свого творця, прагнучи покарати його, а разом з ним і весь рід людський.


Редьярд Кіплінг

          Книга джунглів / Редьярд Кіплінг; пер. з англ. М. Головко. -К.: Знання, 2017. -207 с. -(Сер. “English Library”). –ISBN 978-617-07-0493-1     “Книга джунглів” — найвідоміший твір класика англійської літератури Редьярда Кіплінга (1865—1936), у якому автор яскраво зобразив світ тварин та дикої природи, а також звичаї людей, що живуть поряд із цим світом і активно втручаються в нього. Оповідання про хлопчика Мауглі-Жабеня, про відважного мангуста Ріккі-Тіккі-Таві, допитливого тюленя Котика чи погонича слонів Тумаї — усе це історії про дружбу й вірність, про підтримку та осягнення законів співіснування між людьми і звірами, в яких автор проводить вдалі паралелі між світом тварин і нашим суспільством.


Ф. Скотт Фіцджеральд

          Багатий хлопець та інші історії / Скотт Фіцджеральд; пер. з англ. Г. Лелів. -К.: Знання, 2017. -270 с. -(Сер. “English Library”). –ISBN978-617-07-0481-8     У пропонованій збірці представлені кращі новели відомого американського письменника Ф. Скотта Фіцджеральда (1896—1940) із таких авторських збірок: “Емансиповані й глибокодумні”, “Оповіді джазової доби”, “Усі ці сумні молоді люди”, “Відбій на зорі”. Доля героїв цих творів складається по-різному, але, описуючи життя кожного з них, автор наголошує: в яку б епоху не жила людина, моральні цінності залишаються незмінними — родинне тепло, милосердя, щирість, уміння цінувати те, що маєш, зав­жди дають шанс на щастя. Натомість самолюбство, зарозумілість, нахабство прирікають нас на безплід­ні пошуки щасливої долі.


Григір Тютюнник

          Вогник далеко в степу : вибрані твори / Григір Тютюнник. -К.: Знання, 2018. -207 с. -(Сер. “Скарби”). –ISBN 978-617-07-0589-1

    До пропонованої збірки творів Григора Тю­тюн­ника (1931—1980) ввійшли кращі повісті й опо­відан­ня письменника. Їх персонажі — прості люди, життя яких припало на важкі післявоєнні роки­. Автор писав лише про те, що він добре знав і пережив сам. Тому кожен твір збірки — це портрет часу, неприхована­, часом болісна правда про людей, яку письменник бачив серцем і прагнув донести новим поколінням. Книга нагадує нам про вічні цінно­сті, учить чесності, людяності, шанобливого ставлення як до ми­нулого, так і до людей, що живуть поруч із нами.


Брем Стокер

Дракула / Брем Стокер; пер. з англ. Е. Євтушенко. -К.: Знання, 2018. -478 с. -(Сер. “English Library”). –ISBN 978-617-07-0618-8                 Поклавши в основу своєї оповіді легенди різних народів світу, оповивши їх атмосферою вікторіанської Англії, Брем Стокер (1847—1912) у романі “Дракула” створює власний міф, що згодом дасть початок усім сучасним творам про романтизованих вампірів. Книга написана у формі щоденникових нотаток, газетних статей та листів, тож пропонує читачеві одночасно кілька поглядів на ситуацію, а інтимність, з якою герої діляться своїми почуттями й переживаннями, нікого не зможе залишити байдужим.


Едгар Аллан ПО

          Вбивства на вулиці морг та інші історії / Едгар По; пер. з англ. А. Пехника. -К.: Знання, 2017. -206 с. -(Сер. “American Library”). –ISBN978-617-07-0439-9           Едгар Аллан По (1809-1849) – видатний американський письменник, поет, літературний критик і редактор, представник романтизму. Відо­мий насамперед як автор загадкових і “­страшних” оповідань, вважається також засновником де­тек­тивного жанру, а окремі його новели містять озна­ки наукової фантасти­ки, історій жахів та “фентезі”. Психологічний аналіз і вміння передават­и глибинну правду через фантасма­горію вдало по­єд­­нуються в його творчому стилі, що характеризу­ється стислістю і яскравістю образів та стрункі­стю композиції. До пропонованої увазі чита­чів збірки увійшли найвідоміші новели письменника.


Вашингтон Ірвінг

          Легенда про сонну балку та інші історії / Вашингтон Ірвінг; пер. з англ. Є. Тарнавського. -К.: Знання, 2017. -191 с. -(Сер. “American Library”). –ISBN 978-617-07-0558-7

    До збірки ввійшли найвідоміші твори Вашингтона Ірвінга (1783—1859), родоначальника американської новелістики. Закоханий з дитинства в ле­генди про життя перших колоністів на берегах Гудзону, письменник кладе ці сюжети в основу своїх оповідань. Але його міфічні герої часто наділені зовсім не казковими рисами. Вони підприємливі, кмітливі, об’єктивно сприймають навколишню дійсність, завдяки чому новели автора дихають гумором, легкістю, іронією, захоплюють поєднанням серйозного та смішного, вигадки й реальності. Поєднавши ілюзію та буденність, Ірвінг визначив шляхи розвитку американського романтизму та назавжди увійшов в історію світового письменства як один із перших класиків американської літератури.


Дж.Р.Р.Толкін

          Володар перснів. Ч. 3. Повернення короля / Джон Р. Р. Толкін; пер. з англ. К. Оніщук ; ред. Н. Федорак. -2-е опрац. вид. -Львів : Астролябія, 2016. -704 с. –ISBN 978-617-664-103-2

        Величний твір Дж. P. P. Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів.      Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ. Тепер небезпечні пригоди випадають на долю Фродо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму.


Вірджинія ВУЛФ

          До маяка / Вірджинія Вулф; пер. з англ. Ю. Герус. -К.: Знання, 2017. -239 с. -(Сер. “English Library”). –ISBN 978-617-07-0557-0     “До маяка” — один із найвідоміших романів британської письменниці, яскравої представниці модерністської прози Вірджинії Вулф (1882—1941). Цей твір певною мірою автобіографічний. Головних героїв — містера та місіс Ремзі — авторка писала зі своїх батьків. Саме вони представляють у романі два протилежних світи: чоловічий — холодний, логічний, нетерплячий — та жіночий — світ тепла, розуміння, затишку, співчуття. Попри це, роль дійових осіб у романі досить відносна, бо стиль Вірджинії Вулф незвичний, вона зображує не стільки героїв та їхні вчинки, скільки думки, ідеї, настрої, формуючи в такий спосіб нову психологічну манеру письма і задаючи орієнтири для всієї сучасної літератури.


Емілі Бронте

          Буремний перевал / Емілі Бронте; пер. з англ. Е. Євтушенко. -К.: Знання, 2018. -414 с. -(Сер. “English Library”). –ISBN 978-617-07-0573-0     “Буремний перевал” — єдиний роман відомої англійської письменниці Емілі Бронте (1818—1848), написаний нею у віці 29 років, що назавжди увійшов у скарбницю світової літератури, був неодноразово екранізований і включений мало не до всіх списків кращих та рекомендованих книг. Історія життя та кохання Хіткліффа і Кетрін — сильних духом, емоційних особистостей, здатних до рішучих вчинків, полонить і вражає шквалом пристрастей. Однак на розтривоженого буремними подіями читача чекають­ незабутні враження та щасливий кінець.

[object Object]
280 Переглядів
Вибрати мову сайту »