Нові надходження за березень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства
Відділ сприяння технічній творчості молоді
Відділ мистецтв
Відділ абонементу

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Мусаєва С.

    Мустафа Джемілєв. Незламний / Севгіль Мусаєва, Алім Алієв.- Х.: Віват, 2017.- 272 с.; іл.-(Серія «Гордість нації»)

Як це — бути персоною нон ґрата на рідній землі? Витратити роки наполегливої боротьби, все втратити, але не здаватися? Як ніхто інший про це знає Мустафа Джемілєв — колишній політв’язень, активіст, борець за права людини. У 1991 році він зміг вперше за довгі роки повернутися на батьківщину. У 2014 році він знову її втратив. Але «Мустафа Джемілєв. Незламний» — не просто біографічний роман. Це розповідь про Крим та життя Мустафи Джемілєва, які тісно пов’язані один з одним. Дана робота молодих кримськотатарських журналістів актуальна як ніколи. Вона дає уявлення про долю кримських татар та боротьбу цієї нації за вільне життя, а також їх особисте бачення цієї боротьби.


Мудрості від Максима Рильського. Вислови, поради, роздуми про філософію буття. Упорядник М. Г. Рильський / Літературно-художнє видання.- Вид. 1 – К.6 «Успіх і кар’єра», 2018.- 192 с. Сміт Д.

Максим Тадейович Рильський залишив по собі справжній розсип глибоких філософських роздумів  і висловів, порад і утверджень, які не втратили  свого значення і в нашому сьогоденні. Дійсно, як наголошував сам класик, «великий поет – завжди сучасник».


Деревінський В.Ф.

      В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою.- Х.: Віват, 2016.- 496 с.: іл.- (Гордість нації) Особистість, політик і людина. Він свідомо знехтувала тими своїми талантами, які могли б стати корисними в тоталітарній державі, заради боротьби за суверенність свого народу. Мало хто знає літератора, науковця й викладача В’ячеслава Чорновола, але будь хто згадає першого політв’язня, який очолював обласну раду, лідера й натхненника однієї з найпотужніших політичних партій, мислителя, ідейний спадок якого не піддається корозії часу й залишиться актуальним на довгі роки…


Щоткіна К.

      Любомир Гузар. Хочу бути Людиною / Катерина Щоткіна.- Х.: Віват, 2018.- 272 с.; іл..-(Серія «Годість нації»)

Україні доби Незалежності дуже пощастило, що в неї є Блаженніший Любомир Гузар. Він майже півстоліття жив спочатку в США, потім в Італії, багато подорожував із місіями, і тепер став прикладом — яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною» чи навіть «закордонною», і довівши до статусу церкви для всієї України, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним країні, якій не щастить на правителів.


Борисенко В. К.

         Така житка… Культура повсякдення українців Чорнобильського Полісся (за матеріалами етнографічної експедиції 1994 р.). – Київ: Стилос, 2011. – 222 c. : іл.

На основі проведених експедиційних етнографічних досліджень у селах Поліського району Київської області розглядається культура повсякдення українців другої зони відчуження після аварії на Чорнобильській АЕС. Дослідження виконане методом усної історії. Записані автором свідчення дають уявлення про збереженість звичаїв, обрядів, усної народної творчості серед поліщуків, які залишилися жити на радіаційно забрудненій території, бо не змогли покинути свій рідний дім. У книзі подані реальні, не вигадані історії життя окремих людей, які філософськи говорять про своє повсякдення: “Така житка”…


Парамонов А.Ф., Рибальченко Р.К.

     Хутори, млини, вітряки, шинки Слобожанщини.- К.: ХПММС; ВД «Стилос», 2007.- 104 с.

Автор книги-слобожани. Цим усе сказано: вони люблять Слобідську Україну і прагнуть відродити її духовні цінності і традиції. Вони пишаються своєю батьківщиною, як шотландці. Але за цією любов’ю видно сум і розчарування, що світ, який вони так люблять, у минулому й не повернути красенів крилатих вітряків, вільнолюбне хутірське життя, гомінливі водяні млини й безшабашні шинки. Автори сповнені яскравих емоцій від кожного присвяченого Слобожанщині рядка, написаного пером їхніх далеких предків. І природа, і люди минулих часів, і їхній побут та звичаї постають, неначе з казки. Тож повіримо авторам, адже вони пишуть не заради красного слівця, а для збереження пам’яті про те, як це  було. Вони пишуть і самі вірять у свою казку, що цей світ ще живий, принаймі у їхніх серцях, які вони неподільно присвячують своїй Вітчизні.


Бакалець О.А.

     Скарби монет як джерело вивчення грошового обігу Гетьманщини (1648-1764рр.).- К.: ВД «Стилос», 2012.- 336 с.

У книзі широко представлені й досліджені монетні скарби доби Гетьманщини як історичне джерело для вивчення складних процесів грошового обігу, фінансової політики та економічного розвитку України. Аналізуються здобутки вітчизняної та зарубіжної історіографії в галузі української нумізматики, починаючи від часу її становлення у другій половині ХІХ ст. до сьогодення. Визначаються особливості та специфіка наукових підходів, методів і методик тих учених, які зверталися до проблем вітчизняної нумізматики, сприяли розширенню джерельної бази досліджень. На великому фактичному матеріалі із 494 скарбів показані можливості нумізматики як історичного джерела для вивчення актуальних питань середньовічної історії. На основі відомостей, отриманих у результаті аналізу скарбових комплексів, визначено питому вагу західноєвропейських та російських монет на українському грошовому ринку, зроблено висновки про загальний економічний розвиток господарства Української козацької держави, фінансову політику гетьманів, орієнтацію зовнішньої торгівлі. Дані монетних скарбів співвідносяться й підтверджуються писемними джерелами. Книга адресована викладачам, студентам історичних та економічних факультетів вузів ІІІ–ІV рівнів акредитації, працівникам історичних та краєзнавчих музеїв, колекціонерам, усім, хто цікавиться нумізматикою.


Борисенко В. К.

      Українське весілля: Традиції і сучасність.- К.: ВД «Стилос», 2010.- 136 с.

На основі багаторічного дослідження весільної обрядовості українців автор висвітлює структуру традиційного обряду з локальними варіантами. У книзі про-стежено трансформацію весільних звичаїв протягом XX – на початку XXI ст., при цьому значну увагу приділено кращим традиціям організації весільного дійства, символіці, зібраним у багатьох регіонах весільним побажанням, привітанням для молодят, котрі з успіхом можуть бути використані й у культурі сьогодення.


Борисенко М. В.

      Житло та побут міського населення України у 20-30х роках ХХ століття : Монографія.- Вид. друге, доповнене та перероблене.- К.: ВД «Стилос», 2013.- 270 с.

У книзі на широкому архівному та фактологічному матеріалі вперше комплексно досліджено житло та побут міського населення України у 20-30-х рр. ХХ ст. Автор розкриває динаміку змін у побуті робітників переломного періоду, висвітлює культуру повсякденності міського населення, показує утопічну модель більшовицького експерименту при формуванні міського середовища, аналізує трансформацію матеріальної культури міського населення. Уперше розкрито складні процеси адаптації мешканців до проживання в комунальних квартирах. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться етнологією міста, історією виховання радянської людини в міському середовищі в найтрагічніший для України час.


Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Пекер П. Б. Судьба удивительных людей: 90 знаменитых женщин. – Донецк : ООО ПКФ «БАО», 207. – 320 с.

В книгу вошли биографии женщин, оставивших заметный след в мировой истории. Читатель найдет на страницах книги самые яркие эпизоды и таинственные подробности жизни цариц, воительниц, преступниц и других известных представительниц прекрасной половины.


Країни світу  / уклад. Н. Попович ; ред. Т. Вакуленко. -Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. -240 с.

Хочете дізнатися якомога більше про країну, яку плануєте відвідати? Любите підкорювати нові горизонти і розширювати географію власних подорожей? Ця книга — кращий путівник, завдяки якому ви сплануєте подорож до дрібниць, зробивши її максимально цікавою. Особливості клімату та географічне положення, місцева валюта, основні визначні пам’ятки і місця, які обов’язково потрібно відвідати, відпочинок та розваги, традиційні сувеніри та інша туристична інформація. Норвегія, Ватикан, Йорданія, Канада, Японія, Великобританія — відкрийте для себе світ подорожей, навіть не виходячи з дому! Книгу можна взяти у відділі інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства.


Різників О. Словогрона українські. Стислий кореневий словник. 1. Висіти і високий. Важкий і тяжкий / О. Різників; ред. А. Коваленко. -Врадіївка : Коваленко А. Г., 2018. -56 с. .

Різників О – Професійний філолог, яскравий мовознавець, першокласний поет, відомий український письменник – автор до двох десятків збірок поезій, прози, публіцистики. Член Національної спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій.

Мова – улюблене захоплення Олекси Різниківа. Це видно по книжках, виданих впродовж останніх 15 років. У творчому доробку автора, одного з небагатьох справжніх знавців української мови, – оригінальні мовознавчі дослідження: «Спадщина тисячоліть. Чим українська мова багатша за інші», «Одноримки : словник омонімів та схожослів», «Скла-дів-ни-ця української мови», «Їдло 33-го : словник голодомору», «Словогрона української мови».

Словник О. Різниківа – оригінальний і самобутній, він відкриває нові обрії як для науковців, так і для кожного українця, що має пишатися багатством своєї мови, давнім її походженням, це дороговказ для тих, хто хоче краще пізнати рідну українську мову і збагнути, що ця мова нічим не гірша за інші. Вона може бути мовою перекладу наукової і філософської літератури, мовою медіа.


Великий атлас світу / ред. О. Король. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -192 с. : кол.іл, карти. -Покажч. гегограф. назв : с. 143-192

Сучасне ілюстроване картографічне видання, яке дозволить вам розширити уявлення про планету земля. Детальні фізичні та політичні карти, найсучасніші дані, цікава довідкова інформація – атлас стане незамінним помічником мандрівникам та всім, кого цікавить географія. Алфавітний покажчик полегшить пошук необхідного географічного об’єкта. Атлас містить найповніші дані про материки: площа, середня висота над рівнем моря, річки, озера, гори та вулкани. Політична карта України оновлена – містить нові адміністративні назви. У розділі «Світ у цифрах» подано інформацію про всі держави світу: місце розташування, територія, столиця, населення, офіційна мова, релігія, грошова одиниця, державний прапор.


Відділ сприяння технічній творчості Молоді

Холмогоров В.

 Энциклопедия персонального компьютера. Для начинающих и опытных пользователей. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: ООО «Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга»», 2008. – 432 с.: ил.

ISBN 978-966-343-897-9

На сторінках книги розглядаються основні принципи роботи комп’ютера, наведено спеціальну термінологію, детально описано методи роботи з операційними системами Microsoft Windows XP i Microsoft Windows Vista. Окремі розділи присвячено настроюванню комп’ютера, роботі в інтернеті, питанням підключення пристроїв, проблемам безпеки. Докладно висвітлюються правила роботи з текстами й таблицями в програмах Microsoft Word i Microsoft Excel.


Вітамінні заготовки  / уклад. І. Тумко ; гол. ред. О. Кандиба. -Х. : Віват, 2017. -48 с. : кол. іл. -(Сер. “Готуємо смачно”). –

ISBN 978-617-690-695-7

Що приготувати на сніданок або вечерю, у будній день або до святкового столу? Чим потішити сім’ю і пригостити друзів? Ці запитання виникають у нас щодня. Книжки серії “Готуємо смачно” допоможуть вам урізноманітнити раціон, створити з доступних інгредієнтів безліч нових, пікантних, незвичайних і смачних страв. Салати, закуски, гарніри та основні страви із сезонних овочів, апетитне м’ясо і морепродукти, домашня випічка та десерти, консервація – у серії понад 500 рецептів і яскравих фотографій. Пориньте у світ кулінарної магії! Готуйте смачно!


Бондарева Марго

  Ароматные игрушки. Куколки, ангелы, зверушки  / Марго Бондарева; ред. Н. Алесина. -Х. ; Белгород : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2016. -64 с. : кол. іл. –

ISBN 978-617-12-1468-2

Іграшки, що пахнуть кавою, ваніллю та корицею, стануть прекрасним сувеніром – оберегом і для вас, і для ваших близьких. Подарувавши кумедного котика чи чарівну ляльку, доброго слона чи мудру сову, янгола-охоронця чи казкову фею, яка виконує бажання, миле сердечко чи сяючу зірочку, ви подаруєте радість як дорослому, так і дитині. Зрозумілі покрокові інструкції і викрійки з книги, недорогі матеріали, трохи бажання і часу – і оригінальний подарунок готовий. Даруйте ароматні іграшки, які зберігають тепло ваших рук!


Плетем из газетных трубочек. Мебель, корзинки, вазочки / ред. Н. Алесина. -Х. ; Белгород : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2017. -96 с. : кол. іл. –

ISBN 978-617-12-1674-7

Плетіння із газет – нове хобі, яке набирає популярності, адже все, що для цього потрібно, напевно знайдеться у вашому домі: пачка старого паперу, ножиці, клей ПВА та фарби. Із звичайних газет ви зможете виготовити посуд, меблі, предмети декору та подарунки до свята.

А яскраві ілюстрації, покроковий опис всіх етапів роботи і корисні поради допоможуть вам в цьому.


Кравецька Леся

  Львівські пляцки і торти. Прості і не дуже / Леся Кравецька; ред. Н. Міщенко. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -96 с. : фото. кол. –ISBN 978-617-12-2665-4

Відчуйте Львів на смак! Пляцки – традиційна галицька випічка із вдалим поєднанням коржів, начинок і кремів. Це не торти і не пироги, особливість пляцків – у простоті та неперевершеному смаку. Їх можна випікати як щодня, так і на свята. Різноманіття рецептів та колоритність назв у цій книзі здивує навіть найбільш затятих господинь: «Ранкова роса», «Три бажання», «Шоколадний глінтвейн», «Литий Спартак», «Світлячок», «Шоколадна скриня», «Феєрверк», «Халвовий поцілунок», «Катрусині цьомки», «Лис Микита»… Безліч варіантів коржів, цікаві та незвичні креми та начинки, прості й швидкі пляцки на щодень, а також особливі – для родинних свят.

Традиційні пляцки, облюбовані кількома поколіннями шанувальників солодкого, і нові, осучаснені рецепти галицьких смаколиків принесуть радість кожній родині. Наповніть вашу домівку затишним запахом львівської випічки!


Кокс Анна

        Пошаговое руководство по вышивке шелковыми лентами / Анна Кокс; пер. Е. Лесовикой ; ред. Е. Трифонова. -Х. : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2018. -48 с. : фото. кол.

ISBN 978-617-12-4553-2

Вишивка шовковими стрічками – це справжня магія. На відміну від звичайних прийомів вишивки шовкові стрічки створюють трьохвимірний ефект, який надає глибину будь – якому дизайну. Не важливо, перший раз ви це робите чи професіонал – з цією книгою ви легко засвоїте основи роботи з шовковими стрічками, вивчите способи відтінку і оформлення, види стібків. Також ви знайдете багато квіткових композицій, які надихнуть вас на створення вишитих картин, що зачаровують, декору постільної білизни та одягу, прикраси інтер’єра. Книга містить базовий шаблон для кожного проекта та покрокові ілюстрації процесу вишивання. Розбудіть свою фантазію та пориньте в світ рукоділля!


Кравецька Леся

        Україна від свята до свята. Найкращі страви вправних господинь / Леся Кравецька; ред. Н. Міщенко. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -128 с. : фото. кол.

ISBN 978-617-12-4660-7

Яке ж свято без пишного столу? Святвечір, Різдво, Масниця, Великдень, Медовий, Яблучний та Горіховий Спас — споконвіку наші предки готували особливі страви для цих традиційних торжеств. Господині мали свої секрети приготування різноманітних смаколиків, які передавалися від матері доньці. Нам добре відомі ті особливі страви, які дарують неповторний смак кожному святу. У цій книжці Леся Кравецька, відома авторка, блогер та вправна господиня, зібрала найкращі рецепти для традиційного українського застілля. М’ясні страви, гарячі зупи, юшки та каші, папмухи й вареники з різноманітними начинками, пісні млинці, великодні пляцки та обрядове печиво — щедрий стіл до кожного свята! 


Моргунова Клавдия

        Топиарии для счастья и достатка. Деревья-талисманы из бумаги кофе, ткани / Клавдия Моргунова, Марина Третьякова. -Х. ; Белгород : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2016. -64 с. : фото. кол.

ISBN 978-617-12-1026-4

Топіарії – це дерева щастя, які приносять удачу, достаток і гармонію в кожен дім, де з’являються. Примітно, що «ростуть» вони з підручних матеріалів: паперу, тканини, стрічок, кавових зерен, сухоцвітів…А зробити їх, дотримуючись зрозумілих інструкцій з цієї книги, зовсім не складно. Всього пара годин – і ви володар чудового топіарія, який стане вашим талісманом на довгі роки.


Страви для дитячого свята / уклад. І. Тумко ; гол. ред. О. Кандиба. -Х. : Віват, 2017. -46 с. : фото. кол. -(Сер. “Готуємо смачно”).

ISBN 978-966-942-260-6

Що приготувати на сніданок або вечерю, у будній день або до святкового столу? 

Чим потішити сім’ю і пригостити друзів? 

Ці запитання виникають у нас щодня. 

Книжки серії «Готуємо смачно» допоможуть вам урізноманітнити раціон, створити з доступних інгредієнтів безліч нових, пікантних, незвичайних і смачних страв. 

Салати, закуски, гарніри та основні страви із сезонних овочів, апетитне м’ясо і морепродукти, домашня випічка та десерти, консервація — у серії понад 500 рецептів


Великодні страви  / уклад. І. Тумко ; ред. О. Уліщенко. -Х. : Віват, 2017. -48 с. : кол.іл. -(Сер. “Bon Appetit”). –

ISBN 978-617-690-914-9

Хочете урізноманітнити своє меню? Втомилися від постійного пошуку нових рецептів? Не впадайте у відчай! Вам стануть у нагоді ілюстровані кулінарні книжки «Bon Appetit»! Подані в них рецепти припадуть до смаку не лише новачкові, але й досвідченому кулінарові. А приготовлені за ними страви перетворять ваш будинок на справжній рай для гурмана. М’ясо та риба на плиті та вогнищі, салати й закуски до столу і про запас, випічка та десерти – таке різноманіття задовольнить навіть поціновувачів хорошої кухні.


Вкусные блюда на скорую руку / сост. Т. Коваль. – Харьков : Книжный клуб «Клуб семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Книжный клуб «Клуб семейного досуга»», 2010. – 384 с.

ISBN 978-966-14-0176-0

Темп життя з кожним днем стає швидшим, залишаючи нам усе менше часу на приготування страв. У результаті ми або харчуємося у сухом’ятку, або наповнюємо холодильники одноманітною їжею, приготовленою на тиждень.

Книга допоможе забезпечити смачне, корисне й різноманітне меню щодня. Своєю практичністю вона сподобається господаркам, які цінують вільний час: на приготування більшості зібраних тут рецептів страв знадобиться лише 15-30 хвилин.


Мультиварка. Найкращі рецепти на щодень і на свята / уклад. С. Воронцова ; гол. ред. О. Кандиба. -Х. : Віват, 2018. -144 с. : фото. кол.

ISBN 978-966-942-708-3

Мультиварка – дійсно чудовий винахід, справжній помічник кожної господині. У ній можна приготувати практично будь-яку страву, від закуски до випічки. А головне, не докладаючи особливих зусиль, адже в мультиварці можна варити, тушкувати, обсмажувати, запікати і навіть підігрівати! У цій прекрасно ілюстрованій книзі зібрані найкращі рецепти як традиційних страв на кожен день, так і всіляких гастрономічних вишуканостей. Гортайте сторінки видання, вибирайте вподобаний рецепт і переконуйтеся, що смачна і корисна домашня їжа – це просто і швидко.


Парові страви / І. М. Тумко; ред. А. Альошичева . -Х. : Віват, 2017. -48 с. : фото. кол. -(Сер. “Bon Appetit”).

ISBN 978-617-690-791-6

Бажаєте урізноманітнити своє меню? Втомилися від постійного пошуку нових рецептів? Не впадайте у відчай! Вам стануть у нагоді яскраві кулінарні книжки «Bon Appetit»! Зібрані в них рецепти зацікавлять не тільки новачка, але й досвідченого кулінара. Приготовлені страви перетворять ваш будинок на справжній рай для гурмана! Смачного!


Джеффорд Ендрю

        Вино. Курс Ендрю Джеффорда / Ендрю Джеффорд; ред. О. Старова ; пер. Д. Любіч. -Х. : Віват, 2018. -176 с. : фото. кол. -Алф. покажч.: с. 174-175 ; Словник : с. 172-174.

ISBN 978-966-942-683-3

Відкрийте для себе чарівну багатогранність світу вина за допомогою навчального курсу, що складається з 20 розділів, від відомого знавця вин Ендрю Джеффорда. Цей курс дасть важливі орієнтири для навколосвітньої подорожі в пошуках не лише насолоди смаку, але й розуміння географічно та культурно обумовлених особливостей різних вин. Відтепер ви купуватимете та куштуватимете вино як справжній знавець.


Гутер Клаудия

        Кресла, стулья, шезлонги для дома, дачи и сада. Мебель из палет / Клаудия Гутер; ред. О. Чайка ; пер. с нем. В. Гривиной. -Х. ; Белгород : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2016. -112 с. : фото. кол.

ISBN 978-617-12-1029-5

Меблі з піддонів та ящиків – це новий популярний тренд, котрий став таким завдяки доступності і практичності. Оживіть інтер’єр свого будинку або дачі, використовуючи недорогі матеріали. Кожен проект супроводжується детальною інструкцією із зрозумілими схемами збору.


Мебель и садовые украшения из автомобильной резины / сост. Ю. Подольский ; ред. О. Григорьева. -Х. : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2017. -288 с. : іл.

ISBN 978-617-12-2492-6

Якщо у вас в гаражі завалялася  автомобільна резина, не поспішайте її викидати. Оскільки автопокришки – це чудовий матеріал для домашнього майстра. Використані шини можуть знадобитися при оздобленні дачної території або стати основою для створення декоративних елементів на ній  – квітів, клумб, кумедних скульптур, підвісних кашпо, оригінальних садових доріжок.


Пасхальные рецепты. Самые аппетитные угощения / ред. Л. Фадеева. -Х. : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2018. -256 с. –

ISBN 978-617-12-4463-4

В світле свято Паски кожна господиня намагається накрити щедний стіл. Використовуйте рецепти зібрані в цій книзі, щоб правильно розговітися і порадувати гостей смаколиками. Традиційні і оригінальні паски, м’ясні і рибні страви, рулети і пиріжки, булочки і запіканки, різноманітні закуски, канапе і бутерброди, оигінальні салати з різними заправками – обирайте смачні та цікаві рецепти для неповторної пасхальної трапези!


Нікола Тесла

Мої винаходи. Автобіографія / Нікола Тесла; переклад з англ. Олександри Гординчук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 132с.

ISBN 978-617-679-394-6

З автобіографії легендарного винахідника в галузях електрики та механіки довідаєтеся про непересічні здібності юного Тесли, про його роботу над собою, перші спроби та найбільші досягнення, а також дізнаєтеся про його погляди на світ і розвиток цивілізації. А ще знайдете прецікаві передбачення щодо майбутнього людства, частина з яких лише нещодавно почали справджуватись. Для винахідників — теперішніх і майбутніх — та всіх, хто цікавиться технічним прогресом.


Відділ мистецтв

Україно, я люблю тебе! = Ukraine i love you! / пер. з англ. Ю. Чурилової ; ред. І. Тумко. – Х.: Віват, 2017. – С.128

Наша чарівна країна багата на туристичні дива, які обов’язково слід побачити. Мальовнича природа Карпатських гір та Криму, архітектурні пам’ятки великих міст та маленьких сіл, велич старовинних фортець і храмів та краса дендрологічних парків зачаровують і приваблюють. Двісті дивовижних ілюстрацій з описами об’єктів, що їх містить ця книга, допоможуть більше дізнатися про різні куточки України. Тож хутчіш розгортайте альбом і поринайте в захопливу мандрівку Україною! Видання стане чудовим подарунком до будь-якого свята чи просто на згадку. А також познайомить іноземних гостей з перлинами української землі.


Бебешко Лідія. Українська вишиванка. Мальовничі узори, мотиви, схеми. – Х.: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – С. 128

Вишивка – перлина народної культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі традиції наших предків. Чудові орнаменти, старовинні та сучасні крої сорочок, гармонійне поєднання кольорів… Вишиванки – це окраса українського традиційного одягу.

Альбом-посібник стане справжнім подарунком для усіх, хто залюблений у вишивання! Композиції вишивки для чоловічих та жіночих сорочок створено відповідно до старовинних колекційних зразків та сучасних модних тенденцій. У книзі є все необхідне, щоб самостійно пошити і власноруч вишити український національний стрій:

 • детальні схеми узорів для різних деталей сорочок;
 • вказівки щодо вишивання хрестиком, напівхрестиком, швів «назад голка» та «стебловий»;
 • схеми крою;
 • візерунки та орнаменти з різних регіонів України.

Відкрийте для себе скарбницю українського вишивального мистецтва!


Лаврик О. В.Україна. Все, що робить нас українцями. – Х.: Віват, 2015. – С.256

«Вітчизна – це не хтось і десь. Я – теж Вітчизна!» Ці слова відомого українського поета Івана Світличного якнайкраще відтворюють зміст даної книги. Щоб відчути себе українцем, мало народитися і жити в Україні, – треба ще й вивчити історію свого народу, його звичаї і побут, мову й культуру, – і не лише створену її митцями, а й ту, що виплекана з діда-прадіда, передана нам, їхнім нащадкам як неоціненний скарб.

Це чудово ілюстроване видання розраховане на тих читачів, які прагнуть розширити свої знання про Україну й українців, глибше пізнати їхні традиції, щоб усім серцем і душею долучитися до них і відчути себе справжніми патріотами своєї країни.


Відділ абонементу

Володимир, князь київський / автор сценарію Лі Ванаселья ; графік Б. Йованович. -Б.м.: Ірбіс Комікси, 2017. -64 с. : іл.

ISBN 978-617-7569-00-7

Ця книга про Володимира Великого (959-1015), сина Святослава та внука княгині Ольги.

Нам, українцям, дуже важливо знати про його життя та про його час. Зараз ми всі переживаємо за успіх змін, що відбуваються в нашій країні, проходимо через непрості, але важливі реформи, прагнучи долучатися до спільноти передових країн.

Тисячу років тому на нашій землі, центр якої знаходиться в Києві, відбувалися такі самі, а можливо, й радикальніші зміни. Внаслідок їх Київська Русь перетворилася на одну з найуспішніших та найавторитетніших країн світу, де дерев`яні будови замінювалися кам`яні, виростали церкви, школи, будувалися дороги. Важливі зміни відбувалися і в духовному житті людей. На чолі цих змін стояв Володимир.

Головне, за що пам`ятають Володимира, – перехід з язичництва до християнства. Прийняття християнської віри означало вибір країною прогресивного шляху розвитку.

Але як же бути з вірою батьків, якій він доти був та вірний? Як пережити цей болючий розрив? Тільки сильна людина могла піти на це і повести за собою інших. І для того, щоб змінити країну, він мав змінитися сам!

Пропонуємо в цікавій формі – у форматі графічного роману – ознайомитися з життям людини, яка провела одні з найуспішніших реформ на українській землі, зрозуміти неординарність та внутрішні переживання цієї доленосної особистості.


Вахтанг Кіпіані

Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті / ред. М. Бірченко ; уклад та передм. В. Кіпіані. -Х. : Віват, 2017. -302 с. -(Сер. “Б-ка історичної правди” ). –ISBN 978-617-690-940-8

Тема історичної пам`яті актуальна повсякчас, хай би про які націю, етнос чи державу йшлося. Нерозв`язані гострі питання спільного минулого України та Польщі сьогодні заважають обом країнам без спотикань здійснювати поступ на шляху примирення.

Під обкладинкою цієї книги ви знайдете факти, результати досліджень та міркувань провідних спеціалістів із проблем української-польських відносин. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», спробували висвітлити правду про суперечливі події ХХ століття в історії двох народів.

 • Зокрема, ви дізнаєтесь про:
 • діяльність ОУН та УПА, а також Армії Крайової;
 • трагедію Волині 1943 року;
 • акцію «Вісла» 1947 року;
 • те, чому Василь Стус писав, що хотів би бути поляком;
 • зусилля Єжи Гедройця та інших інтелектуалів у пошуках правди через слово.

Книжка стане в пригоді всім, хто хоче зрозуміти, чому минуле розділяє українців та поляків і чому наші народи обов`язково домовляться про завершення «війни двох правд».


Фейбер Мішель

   Книга дивних нових речей / Мішель Фейбер; пер. з англ. О. Леська ; ред. Н. Скосарьова. -Х. : Віват, 2017. -640 с.

ISBN 978-617-690-977-4

Покинувши рідну домівку й кохану дружину Беа, священик Пітер Лі за завдання таємничої корпорації АМІК вирушає до планети Оаза. Місія чоловіка – налагодити контакт із тубільцями, що понад усе прагнуть пізнавати Біблію, яку називають «Книга дивних нових речей». Допоки чоловік освоюватиметься в новому світі, Земля потроху – спершу повільно, а з кожним днем дедалі стрімкіше – скочуватиметься до свого кінця. Герой поступово усвідомить, навіщо він насправді прибув на Оазу й у чому саме полягає його місія. Він повинен обрати між своєю вірою і любов`ю, і від цього рішення залежить його життя…


Спаркс Ніколас

    Записник. Сторінки нашого кохання  / Ніколас Спаркс; пер. з англ. О. Постранської ; гол. ред. О. Кандиба. -Х. : Віват, 2016. -224 с. –ISBN 978-617-690-341-3

Роман про Кохання, яке тривало з першого погляду до останнього зітхання. Він і Вона походили з різних прошарків суспільства, але ні воля батьків, ні Друга світова, ні перспективний наречений не завадили їхньому коханню.

Екранізований бестселер.


Гербіш Надійка

    Мандрівки з чарівним атласом / Надійка Гербіш; гол. ред. М. Савка ; худож. Б. Бондар. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. -71 с. : іл. –ISBN 978-617-679-502-5

Лука і Терезка знову вирушають у захопливу мандрівку з Чарівним Атласом. Вони опиняються у Гринвічі – передмісті Лондона. Там проходить нульовий меридіан, що ділить світ на Східну і Західну півкулі. Древня обсерваторія, знайомство з професором Чемберсом, багато цікавинок із життя моряків і розвитку географічної науки – усе це чекає на юних читачів у другій книжці трилогії Надійки Гербіш.


Зевін Габріель

    Славетне життя Ей-Джея Фікрі : роман / Габріель Зевін; пер. з англ. Ю. Максименко ; ред. С. Скляр. -Х. : Віват, 2018. -240 с. –ISBN 978-966-942-703-8

Життя Ей-Джея Фікрі склалося не так, як гадалося. Його дружина померла, його книгарня ледве тримається на плаву, на додачу вкрали рідкісне видання – дебютну збірку віршів Едгар Аллана По. Чоловік замикається в собі, завдаючи болю людям, яким небайдужий. Та несподівано в його книгарні з`являється дехто – дворічна кучерява дівчинка в рожевому комбінезоні, – і життя книгаря змінюється, набуває сенсу, сповнюючи щастям маленький всесвіт острова Аліси.


Фіалко Ніна

    Коли брати стають ворогами…: повість-есей / Ніна Фіалко; ред. І. Дем’янова. -Тернопіль : Богдан, 2015. -368 с. –ISBN 978-966-10-4211-6

Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013-2014 років поглядом «майбутньої». Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці. Лише після Революції Гідності стало можливим говорити й писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто.

Читайте, пізнавайте, розмірковуйте…


Енде Міхаель

    Диявольськи геніально алкогольний пунш бажань / Міхаель Енде; пер. з нім. С. Орлової ; ред. М. Жученко ; з іл. Р. Кен. -Х. : Віват, 2017. -192 с. : іл. -(Сер. “Щось цікаве”). –ISBN 978-617-690-838-8

Хто ж із нас не загадував бажання напередодні Нового року. От і злий чаклун Вельзевул Домовикус та його жадібна тітка Тиранія зварили диявольськи геніально алкогольний пунш, що може виконати будь-яке бажання! Чи встигнуть сміливі посланці Високої Ради тварин – ворон Якоб Кракель та кіт Мауріціо ді Мауро – запобігти великому лиху?


Друга світова. Непридумані історії : (не) наша, жива, інша  / уклад. й передм. В. Кіпіані ; ред. М. Бірченко. -Х. : Віват, 2018. -303 с. : фото. -(Сер. Б-ка “Історичної правди”). –ISBN 978-966-942-681-9

Війна розділила родини, позбавила життів, скалічила долі…

Знати і пам`ятати важливо в будь-який час. Навіть через багато десятиліть з`являються нові деталі, спогади і свідчення.

 • Війна (не) наша – не тільки за Батьківщину, а й за інтереси кількох тоталітарних держав.
 • Війна наша – навіть через вісімдесят років.
 • Війна жива – ми пам`ятаємо.
 • Війна інша – різна для всіх, бо кожен бачить і розуміє по-своєму.

Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.

Зокрема ви дізнаєтесь про:

 •  українців, які воювали в різних арміях;
 • життя депортованих;
 •  долі вивезення на примусові роботи;
 • чоловіки і жінок, що назавжди лишилися молодими.

Генцмер Герберт

                Таємниці цівілізації. Непоясненні дива і загадкові явища / Герберт Генцмер; пер. з англ. Ю. Максимейко ; ред. І. Бойко. -Х. : Віват, 2016. -320 с. : кол.іл. –ISBN 978-617-7164-73-8

Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхендж, досі не знайдені таємничі контингенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида. Усе ще не можуть збагнути, як на тілі виникають стигмати і завдяки чому відбуваються чудесні зцілення. А що вже казати про паранауки  та методичні феномени на кшталт рентгенівського зору й кришталевих сліз! Хто стоїть за тими неймовірними речами? Небесні сили, інопланетяни? Чи то, може, з-поміж нас с носії надлюдських знань?

Пропонуємо читачам ближче познайомиться з непоясненним дивами і бодай краєм ока зазирнути за непрозору завісу таємничих знань. Ми переконані, що ця подорож у глиб історії вразить кожного своїми загадками й містичними подіями і надовго запам`стається.

[object Object]
668 Переглядів
Вибрати мову сайту »