Нові надходження за квітень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ мистецтва

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Фейгін О.О.

     Дивовижна астрономія / О.О.Фейгін.- Х.: Вид-во «Ранок», 2013.- 176 с. кол.іл.

У книзі в доступній формі розповідається про основні питання загальної астрономії, астрофізики, космогонії та космології. Описується історія відкриття розширення Всесвіту, галактик, їхніх асоціацій та надструктури «вселенських стільників». Обговорюються загадки і парадокси галактичної еволюції, а також виникнення Метагалактики за сценарієм Великого вибуху. Висвітлюються сучасні астрофізичні методи дослідження таємничих космічних об’єктів та загадкових явищ Світобудови. Розглядаються найбільш цікаві гіпотези про будову Космосу з урахуванням останніх наукових даних.

Книга розрахована на учнів старших класів і вчителів, а також на широке коло читачів, які цікавляться історією астрономії та її сучасними досягненнями.


Коттер Джон П.

      Настанови Мацушіти / Пер. з англ. С.Білай, Г.Литвиненко.- Х.: Вид-во «Ранок» ; «Фабула», 2018.- 320 с., іл.

Як бідний хлопчина з незначною офіційною освітою та без зв’язків зміг створити одну з найбільших корпорацій на планеті і допоміг привести свою країну до економічної революції? Історія успіху одного з творців економічного дива в Японії, видатного бізнес-лідера Коносуке Мацушіти вражає і надихає.

Ця книга — не просто історія бізнесу і не звичайна біографія. Це захоплива розповідь про долю дуже яскравої особистості, повна повчальних прикладів. І саме це робить історію життя Коносуке Мацушіти цікавою широкому читацькому загалу.


Максвелл Джон К.

      5 рівнів лідерства / Пер. з англ. Т. Куріпко.- Х.: Вид-во «Ранок» : «Фабула», 2019.- 304 с.

Дуже мало щасливців, які є лідерами від народження. Але немає нічого неможливого для тих, хто мріє вести за собою людей, зростати особисто і одночасно допомагати зростати іншим, змінюючи світ на краще. Варто спробувати. Варто зробити бодай перший крок. Кожен розділ книжки присвячено одному рівню: можливості й недоліки, найкраща лінія поведінки і переконання, які допоможуть піднятися на наступний щабель, зв’язок того або іншого рівня з загальними законами лідерства, тощо. Видання буде корисним для всіх, хто цікавиться питаннями ефективного лідерства й керівництва не лише у бізнес-структурах, а й у волонтерських організаціях.


Мортімер Ієн

     Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Ієн Мортімер / Пер. з англ. Я. Машико.- Х.: Вид-во «Ранок» : Фабула, 2018.- 448 с.

У сучасному суспільстві майже щодня відбуваються суттєві зміни. А чи було так завжди? Чи можна якимось чином визначити, яке століття зазнало найбільших змін? Виявляється, що так. І це з блиском удалося чудовому англійському історику і письменнику Ієну Мортімеру, який ретельно, але водночас дуже цікаво описав і порівняв десять століть європейської історії. Виявляється, це дуже важливо для нас: адже, знаючи і розуміючи своє минуле, людство зможе більш упевнено спланувати майбутнє, яке може бути цілком щасливим.


Скалько С. Л.

       Відлуння доброти / С. Л. Скалько.- Кропивницький : ТОВ «Імекс-ЛТД», 2018.- 256 с.

Книжка видана друком в рамках обласної програми з підтримки книговидання та книгорозповсюдження 2016-2020 рр. за підтримки обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та особисто її упорядника Світлани Скалько. Публіцистичне видання проілюстроване фотодокументами та 70 світлинами різних періодів життя та науково-педагогічної діяльності нашого земляка, який у своїй творчій спадщині практично довів можливість всебічного виховання дитини в умовах взаємодії школи і середовища, а тонке відчуття дитинства, глибоке знання психології дитини виявили в ньому справжній талант митця, пише професор Григорій Клочек. У рецензії зазначається, що публіцістичне видання “Відлуння доброти. Спогади про Василя Сухомлинського” стане в нагоді не лише освітянам, а й усім шанувальникам педагогічної спадщини педагога-вченого, яким пишається українська і світова педагогіка.


«Мы видели ад на земле…» : К 70-летию депортации крымскотатарского народа / Составление, общая редакция, вступительный очерк – Г.Бекирова.- К : Издательский дом «Стилос», 2014.- 144 с.

Посвященная трагическим событиям в жизни крымскотатарского народа книга открывается исторической разведкой Г. Бекировой о причинах, подготовке и ходе депортации, нечеловеческих условиях, в которых оказались крымские татары во время выселения и в первые годы жизни на спецпоселениях, об ущемлении их личных и гражданских прав и преследованиях по национальному признаку, которым они подвергались в течение десятилетий, а также о постоянных попытках сопротивления режиму и борьбе за возвращение народа на свою родину. Особо затронут вопрос о последствиях депортации для Крыма и крымского социума. Второй раздел книги содержит архивные документы, “обосновывающие” депортацию и освещающие положение и условия жизни спецпереселенцев в первые, особо тяжелые, годы депортации. Третий раздел представляет малую толику материалов “Унутма” – общенародной акции сбора свидетельств геноцида крымскотатарского народа – воспоминаний свидетелей депортации.


Репресії  проти поляків  Луганщини в роки  сталінського  терору / М. М. Старовойтов,  В. В. Михайличенко.- К. : Видавничий дім «Стилос», 2018.- 484 с.

У меморіальному виданні вміщені 2118 коротких біографічних довідок про осіб польської національності, які зазнали репресій політичного характеру на теренах Луганщини. Довідки складені на підставі архівно-слідчих справ репресованих, що зберігаться в державному архіві Луганської області та в архіві Управління Служби безпеки України в Луганській області. У такий спосіб автори прагнуть повернути людству пам’ять про невинних жертв радянського тоталітаризму.


Месле Ф., Валлен Ж.,

за участю Школьникова В., Пирожкова С., Адамця С.

          Смертність та причини смерті в Україні у ХХ столітті / Пер. з франц. Є. Марічева, за ред. С. Пирожкова.- К.: ВД «Стилос», 2008.- 416 с.

Упродовж ХХ ст. Україна зіткнулася з трьома великими демографічними катастрофами, спричиненими Голодомором 1932-1933 рр., війнами й політичними репресіями. Уперше ці проблеми було ґрунтовно досліджено міжнародним авторським колективом під керівництвом всесвітньо відомих французських демографів Ф. Месле і Ж. Валлена. У книзі відтворено реальні показники демографічної історії України у ХХ ст. на основі різноманітних джерел (актів громадянського стану, даних переписів населення, кількості депортованих і переміщених осіб, статистики Гулагу). Завдяки цьому з’явилася реальна можливість ознайомити широке коло міжнародної громадськості з реальними цифрами демографічних втрат і сучасних причин смерті, які ілюструють істотне зростання рівня смертності та зменшення тривалості життя в Україні. Для демографів, істориків, політологів та економістів.


Тоїчкін Д.

       Козацька шабля XVII–XVIII ст.: історико-зброєзнавче дослідження / Денис Тоїчкін. — К.: Стилос, 2007. — 368 с.

У книзі аналізуються питання появи, поширення та побутування шаблі на теренах України, досліджуються проблеми місцевого виготовлення шабель, поширення їх каналами міжнародної торгівлі протягом ХVII–ХVIII ст.


Традиційне весілля українців: Унікальні записи кінця ХІХ – 20-40 років ХХ ст. / Упоряд., передмова та примітки В. Борисенко.- К.: ВД «Стилос», 2012.- 192 с.

У виданні зібрані унікальні архівні записи минулих століть традиційного українського весілля з Підляшшя, Вінниччини, Чернігівщини, Волині. Обряд у цих записах має ще певною мірою чітку структуру традиційного весілля, але вже позначений також впливами різних факторів. Для дослідника і читача буде цікаво порівняти артефакти культури з сучасною реальністю, відчути справжні моральні цінності, збагатитися народною мудрістю та відродити кращі елементи у весіллі ХХІ століття.


Умебаясі Масакі

     Календарні звичаї та обряди японців.- К.: ВД «Стилос», 2012.- 264 с.

У книзі детально описано календарні звичаї та обряди японців, локальну специфіку відзначення свят народного календаря в різних регіонах Японії. Розглянуто символіку й атрибутику свят Нового року, зустрічі весни, збирання врожаю, вшанування культу пращурів, висвітлено особливості японських обрядових страв та їхнє ритуальне значення. Крім цього, розкрито специфіку свят імператорської родини, які стали загальнонаціональними святами в Японії. Окремий розділ присвячено порівнянню подібних рис у календарних святах японців та українців. Книга містить унікальний ілюстративний матеріал. Для етнологів, істориків, культурологів, японістів та всіх, хто цікавиться культурою народів світу.


Галушка А., Брайлян Є.

        Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939-1941.- Х.: Клуб сімейного дозвілля.- 2019.- 368 с.

Версальський мир, підписанням якого завершилася Перша світова війна, ще в 1919 році Фердинанд Фош назвав «перемир’ям на двадцять років». Бо саме такою короткочасною виявилася пам’ять світової громади. За двадцять років Європа опинилась у вирі нового протистояння. Гітлер і Сталін розпочали кривавий поділ чужих територій. Західні демократії були загнані в глухий кут, і за рік континент було поділено між двома диктатурами – нацистською і більшовицькою. А рік потому два диктатори зійшлись у смертельному двобої. Європа опинилася затиснута між молотом та ковадлом… На сторінках видання містяться аналіз подій, процесів та персоналій, що призвели до трагедії Другої світової війни; інформація про її хід протягом перших двох років до моменту, коли європейський конфлікт переріс у світове протистояння; факти та свідчення про зламні й знакові події Другої світової. Агресія СРСР проти сусідніх країн вписана в загальний контекст війни і світової політики. Крім того, показано передумови та причини, які спонукали Гітлера розпочати війну проти нещодавнього союзника.


Савченко В.А.

      Проект «Україна». Махновська трудова федерація (1917-1921 рр.) / В.А.Савченко; худож.-оформлювач В.М.Карасик.- Фоліо, 2018.- 298 с.

Віктор Савченко – відомий український історик і публіцист, автор понад тридцяти книг, добра половина з яких так чи інакше пов’язана з «махновською темою». Ще 1990 року він заявив про необхідність перегляду ставлення до «махновського феномену» в історичній науці. ? Образ шаленого батька Махна та двозначний термін «махновщина» відбилися в пам’яті народній ще за часів гуляйпільської вольниці. Як не намагалися в СРСР малювати його «бандитом і погромником», через сто років про Махна пам’ятають, йому створюють пам’ятники й меморіальні дошки. Але чи тільки безстрашними рейдами і військовими талантами уславився козацький нащадок? Головною метою махновського руху (1917-1921 рр.) було створення ідеальної України – без начальників та панів, без державної бюрократії, експлуатації, принижень… Махновці намагалися збудувати нове суспільство – Українську Трудову федерацію, і здавалося, їм таки вдалося почати це будівництво… Але немає ідеальних людей і неможливо перестрибнути через епохи, війни, зламавши основи цивілізації. Історія існування «махновської України» – це не тільки захоплюючий історичний міф, а досвід проб і помилок, героїзму і романтизму, історія нації, що народжувалася для історичного прориву.


Кралюк П.М.

      Ярослав Мудрий / Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А.Гуталова.- Х.: Фоліо, 2018.- 156 с., іл.

Петро Кралюк (нар.1958 р.) – доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»). У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки П. Кралюка «Справжній Мазепа», «Козацька міфологія України: творці та епігони», «Богдан Хмельницький: легенда і людина», де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України. У пропонованій книзі йдеться про одного із найвідоміших князів періоду Давньої Русі – Ярослава Мудрого (983/987 – 1054). Автор показує, що саме цей князь створив повноцінну Руську державу як середньовічну імперію на теренах Східної Європи. Саме за його часів остаточно утвердилося християнство на руських землях, була створена Київська митрополія, інтенсивно розвивалася освіта й книжність, здійснювалася грандіозна розбудова Києва як столичного міста, почало утверджуватися письмове право замість традиційного усного. Також у роботі показано, як інтерпретувалася діяльність Ярослава Мудрого в українській та російських культурах і як велася та ведеться «боротьба» за цього князя між росіянами й українцями.


Брати КАПРАНОВИ

      Історія нашої церкви / Брати Капранови.- К.: Гамазин, 2018.- 80 с., іл.

Усі ми знаємо, що Володимир хрестив Київ. Але звідки тоді взявся Московський Патріархат і що він робить в Україні? Хто такі греко-католики, і чим вони відрізняються від католиків? Звідки в нас протестанти і старообрядці? Брати Капранови знамениті своїм вмінням розповідати просто і цікаво про найскладніші речі. Тому з цієї тоненької книжечки ви довідаєтеся не лише про карколомні пригоди, таємні змови та підступні інтриги, які супроводжували розвиток Української Церкви, але й дізнаєтеся про те, хто навчив Україну читати, друкувати книжки та завів у нас бібліотеки, хто склав першу абетку та привіз до Києва перший телескоп, чому в українських храмах так гарно співають – і багато іншого, прецікавого та надзвичайно потрібного кожному українцю.


Відділ мистецтв

Михалевич Ірина. Українська народна писанка / Ірина Михалевич; відп. за вип. А. В. Альошичева. – Х.: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 79 с.

У давнину казали: коли даруєш писанку, то ніби вручаєш листівку з найтеплішими побажаннями… Адже у візерунках та химерних переплетіннях рисок, ліній і завитків закодовані послання на щастя, долю, любов і добробут. Утім писанка – це не лише вітальна листівка, а й споконвічне джерело мудрості українського народу. Традиція розписувати писанки передавалася від покоління до покоління. Процес розпису є сакральним священнодійством, під час якого необхідно думати про світле, хороше та приємне.

Відома українська писанкарка Ірина Михалевич ділиться своєю майстерністю з охочими оволодіти мистецтвом розпису. У виданні міститься інформація про матеріали та інструменти, технологію роботи з писачком, виготовлення натуральної фарби, порядок роботи й етапи фарбування, нанесення ескізу-візерунка, особливі слова, які промовляються перед початком роботи.

Пориньте у магічний світ української народної писанки!


Ріва Марія. Життя Марлен Дітріх: у 2-х т. /Пер. з англ. О. Татаренко – Харків: Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019.

Спогади Марії Ріва, дочки харизматичної зірки сцени та екрана Марлен Дітріх, шокували шанувальників актриси, чию славу протягом десятиліть підтримували не тільки її ролі в кіно, але також їдка дотепність, фантастична амбітність, неймовірна енергія. Велика Марлен оживає на сторінках книги у всіх своїх втіленнях: музи, матері, дружини, коханки, еталона голлівудської зірки, творця нових уявлень про красу та жіночність. Марія Ріва написала абсолютно чесну книгу, глибоку і багатопланову, насичену унікальними подробицями голлівудського життя, нічого не приховуючи і не прикрашаючи. Саме завдяки цьому «Життя Марлен Дітріх» вважається одним із кращих життєписів, що побачили світ наприкінці ХХ століття.

[object Object]
412 Переглядів
Вибрати мову сайту »