Нові надходження за травень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства
Відділ мистецтв

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Черчілль Вінстон.

     Вінстон Черчілль. Спогади про Другу світову війну. Том І-ІІ. / пер. з англ. П Таращука.- К.: Вид-во Жупанського, 2018, іл.- (Історична думка).

«Спогади про Другу світову війну» – найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.


Панченко Володимир

     Повість про Миколу Зерова.- К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018.- 624 с. (Серія «Постаті культури»)

Микола Зеров (1890–1937) – ключова постать в історії національно-культурного Ренесансу 1920-х рр. Літературознавець, лідер «п’ятірного грона» поетів-неокласиків, полеміст, блискучий перекладач, київський Золотоуст, чиє ораторське мистецтво справедливо вважається неперевершеним, «живе срібло», за визначенням друзів, – усе це грані однієї творчої особистості. «Повість про Миколу Зерова» Володимира Панченка є дослідженням історії життя цієї незвичайної людини. Проникливий аналіз різних аспектів творчості Зерова поєднується із увагою до культурного й суспільно-політичного контексту 1910–1930-х років, до літературно-мистецького середовища Києва того унікального часу. Ведучи вільну від академічних надмірностей оповідь, покликану актуалізувати традицію «повісті минулих літ», автор органічно використовує рідкісні архівні матеріали, раритетні періодичні видання і документи. Його «пошуки утраченого часу» – це спроба максимально наблизити до нас події й обличчя тих«різьбярів», які, попри «підлі і скупі часи», прагли піднести українське художнє слово на «справжні верхогір’я». Дослідження Володимира Панченка стало переможцем престижного книжкового рейтингу «Літакцент року–2018» у номінації «Літературознавство».


Орел Світлана

    Ті, хто не хотів помирати мовчки… .- Кропивницький: КП «Регіональна інформаційно-поліграфічна агенція», 2018.-115 с.

    У книзі висвітлені не сторінки жахіть власне голоду, не його драматичний перебіг, а численні спроби жителів нинішньої Кіровоградщини боротися проти нещадних експериментів комуністичної влади будь-де: в селі, на заводі, фабриці чи в установі.


Таємниці Байгорода Юрія Яновського. Літературно-історична розвідка / упор.Б. В. Стасюк.- Кропивницький : ТОВ «Імекс-ЛТД», 2018.- 204 с.

Уперше перед українським читачем постає наново відредагований, наближений до первинного авторського задуму текст повісті Юрія Яновського “Байгород” (1927), яку критики часто й незаслужено обходять увагою. Літературознавці та історики вперше об’єдналися і представили її читачу в широкому контексті бурхливих, малознаних подій сторічної давнини, що вирували в самому серці України навколо нинішнього Кропивницького – міста, яке шість разів міняло свою назву, але для великої літератури так і лишилось романтичним Байгородом.


Макріді Емі

    Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків) / пер. з англ. Валерія Глінка.- К.: Наш формат, 2018.- 328 с.

У світі панує епідемія дитячого егоцентризму. Багато дітей вважають, що отримати найкраще вони можуть як подарунок, не докладаючи жодних зусиль. Навіть більше, що цей подарунок їм хтось мусить зробити і що життя саме по собі їм винне. Як дізнатися, що ця епідемія дісталась і до вашої родини? Вас дратують забаганки дітей, але ви все одно їх виконуєте. Ви з останніх сил намагаєтеся підтримати лад у домі, а всі надто зайняті перед телевізором, щоб вам допомогти. Ви не можете зайти до магазину і не купити чогось смачненького. Ви робите за дітей те, що вони мають робити самі. Ви пропонуєте підкуп і винагороду, коли хочете, щоб діти на щось погодилися. Для батьків, педагогів, вихователів та всіх, хто цікавиться психологією та вихованням дітей.


Паламарчук Максим

     Військово-морська міць та її межі.- К. : Наш формат, 2019.- 200 с.

Протягом століть на морі точилося протистояння. Нідерланди, Британія, США, Японія та інші держави боролися за титул володарів морів та океанів. Той, хто його здобував, не лише перетворював контроль над морем на капітал, але й отримував серйозні важелі впливу на світову політику. Як поставали та занепадали найпотужніші флоти світу? Що таке дипломатія канонерок? Як зміниться війна на морі у XXI столітті? Для всіх, кого цікавить воєнна історія, військова справа, історія флоту, політологія. У цій книжці фахівець з безпекових досліджень Максим Паламарчук пояснює, як броненосці, дредноути, авіаносці ставали інструментами впливу на світовій арені, а також аналізує, як найпотужніші держави вплітають свою морську міць у ширший контекст політичної стратегії.


Гільєм Балаге 

      Мессі / Гільєм Балаге ; пер. з англ. Юрія Скавінського.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2019.- 728 с.

Сьогодні Мессі — володар «Золотого м’яча» і «Золотого бутса», «новий» Марадона, один із найрезультативніших гравців ФК «Барселона» та найкращий гравець сучасності… А починав він як сором’язливий, проте амбіційний хлопець з дефіцитом гормона росту та слабкими фізичними даними. Вже у юному віці він творив щось неймовірне на футбольному полі та обходив гравців, старших за нього. А ще «Блоха», як прозвали Мессі, понад усе мріяв грати у професійний футбол. Заради своєї мети йому довелося емігрувати, розлучитися з сім’єю, пройти дорогий курс лікування, пережити чимало травм та цькування преси, щоб стати тим, ким він є — найкращим футболістом світу.Ґільєм Балаґе, зібравши коментарі впливових людей зі світу футболу, привідкриває завісу, яким насправді був у житті та футболі Ліонель Мессі, вихідець з бідних кварталів аргентинського містечка Розаріо, якого охрестили генієм футболу.


Гільєм Балаге

   Роналду / Гільєм Балаге ; пер. з англ. Христини Демидюк.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2019 – 432 с.

Король футболу, кумир дітлахів і дорослих, нападник італійського «Ювентуса»та капітан збірної Португалії. Кріштіану Роналду є одним із найвидатніших футболістів світу. Немов на американських гірках, він то здіймався на вершини, то зазнавав поразок. Феєричні матчі та неймовірні рекорди, гучні титули та приголомшлива слава, а поруч із тим — конфлікти з менеджерами, товаришами по команді і фанатами, запекле суперництво, сльози розчарування, неконтрольовані емоції.Як Роналду вдалося здійснити мрію мільйонів? Як він розвивав свій талант і став тим, ким є сьогодні? Зірковий шлях гравця й особистості описує спортивний журналіст та футбольний експерт Ґільєм Балаґе.


Мюллер Річард

    Фізика часу. Усе відбувається зараз / пер. з англ. Артем Замоцний.- К.: Наш формат, 2019.- 344 с.

Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, але й на функціонування об’єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, — не могла б працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу та його зв’язків із простором, великими швидкостями та гравітацією. Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо: час плине? Як можна описати поняття зараз? Книжка для всіх, кому цікава наука, хто захоплюється науково-популярною літературою. У цій книжці фізик Річард Мюллер детально пояснює, що таке час, у чому суть цього явища з точки зору фізики, а також змальовує образ того, що означає поняття теперішнього моменту.


Айзексон Волтер

    Ейнштейн. Життя і всесвіт генія / пер. з англ. Микола Климчук.- К. : Наш формат, 2019.- 528 с.

Атмосфера початку XX століття була наелектризована бунтарським духом новизни: Пікасо, Джойс, Фрейд. У цей ряд постатей, які зламали традиційні уявлення, можна вписати й Альберта Ейнштейна — генія, що перевернув наше розуміння фізики. Ця інтелектуальна подорож почалася 1895 року, коли шістнадцятирічний Альберт поставив собі питання: що ми побачимо, якщо летітимемо поруч із променем світла. А вже через 20 років створив одну з найкрасивіших теорій в історії науки — загальну теорію відносності — та вивів найвідоміше рівняння Е = mс 2. Для найширшого кола читачів, всіх, хто цікавиться біографіями видатних особистостей, життям науковців та постаттю Альберта Ейнштейна. Цю докладну біографію написано після відкриття всіх архівів Ейнштейна. Автор аналізує науковий шлях й особисте життя фізика і показує, як творчість, нонконформізм, свобода та безмежне захоплення наукою переплелися в цій особистості.


Москаленко Г. Т.

     Батьки, які виховують дочок. Що потрібно знати. Практична психологія. / Г. Т. Москаленко.- Центр учбової літератури, 2019.- 208 с.

Чого хочуть для своїх дочок всі батьки? Чи важко знайти з дівчатками спільну мову? Як стати для дочки опорою і при цьому навчити її бути самостійною? Ви – стурбований батько, спантеличений дідусь або опікун, чиїм турботам доручили чужих дочок? Значить, ця книга для вас. Методика психолога: реальні рішення, засновані на практичному досвіді, ефективна стратегія замість гасел і банальностей, а також постійне відчуття гумору, яке виручає навіть у безвихідних ситуаціях.


Максименко Д. С.

      Як справлятися з гнівом дитини. Практична психологія / Д. С. Максименко.- К.: Центр учбової літератури, 2018.- 173 с.

Джерелом більшості проблем, які виникають у нашому суспільстві, є незрілі способи вираження гніву. Чому це так? Тому що навичкам правильного поводження з гнівом треба вчити. Вони не приходять самі собою. В родині необхідно вчити зрілому ставленню до гніву. Якщо ми, батьки, не будемо знати, що таке гнів і які прийнятні способи його вираження, то не зможемо навчити своїх дітей правильному поводженню в критичних ситуаціях. У цій книзі ми розглянемо деякі суттєві характеристики гніву, а також способи його вираження. Ми також поговоримо про різні етапи життя наших дітей і про форми вираження гніву на кожному етапі.


Максименко Д. С.

      Як правильно вчити дитину розмовляти. Стимулювання розвитку мовлення дітей. Попередження та корегування мовленнєвих порушень. Постановка мовлення у немовленнєвих дітей. Практична психологія / Д. С. Максименко.- К.: Центр учбової літератури, 2018.- 198 с.

Ця книга адресована як спеціалістам-логопедам, так і неспеціалістам (батькам та вихователям). В книзі наведено розвиток мовлення дітей починаючи від народження. Розкриваються різні відхилення від норм в мовленні дітей та шляхи їх подолання. Даються конкретні рекомендації з приводу того, як правильно направляти розвиток мовлення дітей для попередження мовленнєвих порушень та виправлення затримки мовленнєвого розвитку. Описується робота з дітьми при «свіжому» заїканні. Розглядається проблема аутизму. Наводиться методика корегування алалії. Книга буде корисна батькам, вихователям, логопедам, дитячим психологам.


Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Легенди нашого міста . -Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. -16 с.: вкл.

«Легенди нашого міста. Кропивницький». Таку назву має комплект із шістнадцяти листівок, щойно виданий видавництвом «Імекс-ЛТД».

Його виконано під стару чорно-білу фотографію з текстом на звороті. Автором є Олена Класова, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

Олена Класова також пояснила, що, потри її вільну обробку, в основі кожної з легенд лежать реальні розповіді знайомих жителів міста, а також матеріали відомих краєзнавців Юрія Матівоса, Семена Бонфельда, Анатолія Юрченка та інших. Тут і сказання про золотий казан скіфського царя Аріанта, і про козака Лелеку, і про загадкові підземелля під нашим містом, і про скриню Потьомкіна, і про кохання  музиканта Ференца Ліста.


Гудзь А . Містична Україна : таємні обєкти та загадкові явища / А. Гудзь. -К. : Арій, 2019. -240 с. : іл.

Ця книга – своєрідна енциклопедія українських чуток, легенд і переказів, пов’язаних із різноманітними містичними явищами. Зокрема читач довідається про легенди українських замків і фортець, побуває на місцях із позитивною й негативною енергетикою, довідається про українських чаклунів, невіднайдені закляті скарби, переміщення в часі й просторі та ще багато цікавого, містичного й оповитого таємницями.

Книга не претендує на науковість, адже містика й наука – речі несумісні. Мета видання – розкрити багатогранний світ українців, показати його таємничий і неймовірно привабливий бік. Призначена для широкого кола читачів.


Перлини нашої планети. Унікальні витвори природи і людини / уклад. Л. Лапшина ; гол. ред. О. Кандиба. -Х. : Віват, 2018. -240 с. : фото. кол

Налаштуйтеся на дивовижну мандрівку до найпрекрасніших куточків нашої планети. Гортаючи сторінки цього щедро ілюстрованого видання, ви ознайомитеся зі справді унікальними витворами природи і людини. Водоспади й озера, льодовики і гори, острови і скелі, національні парки і заповідні зони, палаци і храми, замки і фортеці… Розмаїття дикої природи та краса споруд, створених людиною, викликають захват, вражають уяву, надихають і закликають у путь. 


Долбенко Т. О. Документні ресурси бібліотек : навч. посібник / Т. О. Долбенко; Реком. Мін-вом освіти і науки України;  Київський нац. ун-тет культури і мистецтв ; ред. Н. Монойло. -К. : Ліра-К, 2016. -340 с.

У практикумі наведено рекомендації до вивчення дисципліни «Документні ресурси бібліотек». Подано основні теми курсу, питання для практичних та семінарських занять, завдання для самостійної роботи студентів. До практикуму увійшли теми рефератів і контрольних робіт, запитання до підсумкового контролю знань. Видання містить термінологічний словник та перелік рекомендованої літератури.


1000 цитат від великих і знаменитих : навч. посібник . -К. : Алерта, 2018. -150 с.

Навчальний посібник містить 1000 цитат, що ілюструють блискучу мудрість, унікальні знання представників людства. Мета – у стислих добірних цитатах зрозуміти сенс висловлювання, відчути дух часу; усмакувати оригінальність думки та принагідно скористатися.

Для студентів вищих навчальних закладів України. Також стане у нагоді всім, хто прагне до позитивних емоцій; усвідомлення унікальності концепцій геніальних вчених і винахідників; шанує духовне надбання рідного краю і всього народу; свято оберігає Слово – нетлінне і мудре. 


Відділ мистецтв

Космолінська Наталія. Гра в музей: цікава мандрівка Львівською Національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького / Наталія Космолінська; гол. ред. М. Савка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2018. – 136 с.

Як перетворити похід у музей на незабутній спогад? Про що можна говорити в музеї чи галереї?

Наталія Космолінська та Ірина Магдиш підказують відповіді на ці та інші питання, цікаво та нестандартно розповідають про картини і скульптури, що експонуються у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, пропонують різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцинами Львівщини, а також діляться своєрідними асоціаціями до мистецьких творів: музикою, книжками, фільмами. Творять захопливу гру в музей!


Квінн Б. Неймовірні: П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію/ Бріджит Квінн; пер. з англ. Р. Свято. – Київ: ArtHuss, 2018. – 224 с.

Мистецький канон традиційно був «чоловічою територією». Якщо жінки й потрапляли на сторінки історій мистецтв, то радше в ролях моделей, муз, а часом іще дружин або супутниць художників. Але ж майже в усі часи існували й художниці: яскраві, талановиті, відважні, хоч і не завжди рівні серед рівних. Та нині ми знаємо про них надто мало.

Бріджит Квінн прагне бодай трохи відновити справедливість. Вона не просто розповідає про улюблених жінок з історії мистецтва – разом із нами дослідниця ще раз переживає історію власних захоплень і відкриттів, заражаючи читача своїм ентузіазмом.

Яка драма привела Артемізію Джентілескі у Флоренцію, де вона стала улюбленицею Медичі? Як Аделаїді Лабіль-Жияр вдалося потрапити до Королівської академії і хто змусив її спалити свій найбільший твір? Як мистецтвознавці змінили ставлення до всесвітньо відомої картини, коли дізналися, що її створила жінка? У чому Паула Модерзон-Бекер випередила Пікассо та Матісса?

Це книжка, яка через приватний погляд Бріджит Квінн відкриває нам цілий континент більш або менш знаного мистецтва – мистецтва, яке творили неймовірні жінки.

[object Object]
268 Переглядів
Вибрати мову сайту »