Нові надходження за червень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ сприяння технічній творчості молоді
Відділ мистецтв

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Слабошпицький Микола

     Українець, який відмовився бути бідним ( Петро Яцик ) : Книжка про мецената / Михайло Слабошпицький.- К.: Ярославів Вал, 2018.- 256 с.

Як стати людині багатою, а державі сильною – над цим питанням роздумують автор книги і його персонаж – видатний український бізнесмен і меценат Петро Яцик (Канада).Книга зацікавить не лише молодих честолюбців, що з грандіозними планами кидаються у вир бізнесу, чи політиків, соціологів, філософів, а й усіх читачів біографій славетних людей, оскільки в ній яскраво змальовано подвижницьке життя однієї з найвизначніших особистостей сучасного українського світу.


Киричук О. С.

      Кардинал Сліпий / О. Киричук.- Харків : ПрАТ «ХКФ Глобус», 2018.- 128 с.

Ім’я Йосифа Сліпого (справжнє прізвище Коберницький – Дичковський) відоме як в Україні, так і далеко за її межами. Провідник Греко-католицької церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч був людиною трагічної долі. Репресований радянською владою, протягом 18 років Йосиф Сліпий поневірявся по тюрмах і таборах, проте не скорився, не зрікся віри, і його слова про головне лихо українців — брак єдності — і сьогодні звучать дуже актуально: «Внутрішні непорозуміння і дух незгоди — це одна з найголовніших причин нашого упадку… Тому провідною думкою є за всяку ціну втримати єдність…».


Степан процюк про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну.- К.: УкрНДІСВД, 2018.- 112 с., іл. (Серія «Життя видатних дітей»)

Книжка для всіх, хто вчиться долати житейські перешкоди. Відомий український письменник Степан Процюк із притаманними йому запалом і пристрастю оповідає про те, як «поміж курми і зорями» проминало дитинство неперевершеного новеліста Василя Стефаника; у яку бездонну криницю снів поринав щоночі майбутній психіатр і філософ Карл-Ґустав Юнґ; як хвацько вмів хлопчаком бешкетувати письменник і перший керівник Українського Уряду Володимир Винниченко; як переростав власну долю один із найсумовитіших митців початку ХХ століття Архип Тесленко; урешті, наскільки «недитячим» виявилося дитинство російської поетки Ніки Турбіної.


Малаков Д., Прибєга А.

     Київ столітньої давнини / Д. Малаков, А. Прибєга.- К.: Мистецтво, 2018.- 320 с., іл. Укр. та англ. мова.

Величний Київ – столиця України – має багатовікову історію та вирізняється серед міст Східної Європи своєю неповторною красою. Видання пропонує читачеві цікаву екскурсію у місто початку ХХ століття. Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями. Видання адресоване шанувальникам старовини, мандрівникам, гостям Києва, широкому загалові читачів.


Винничук Ю. П.

     Легенди Львова / Юрій Винничук; худож.-оформлювач О. А. Гугалова.- Харків: Фоліо, 2018.- 412 с., іл.

Це книга, за якою львів’яни і не тільки вони, тужили давно. Її герої – король Данило і блазень Олелько, король Лев і славний бургомістр Зиморович. Львівські відьми, чорти, духи, водяники, скнилівські мудрагелі та сьвірки населяють цю книгу. Давній казковий Львів українців, поляків, євреїв, вірмен та інших народів постає перед нами, як унікальне явище світової культури, джерело багатющого міського фольклору та життєрадісного гумору.


Дисиденти. Антологія текстів. За ред. Олексія Сінченка.- К.: Дух і літера, 2018.- 656 с. (Сер. БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ, БІБЛІОТЕКА НАДІЇ»)

В антології вперше здійснено спробу представити дисидентський рух 1960– 80-х років у всій його поліфонії, не так на рівні суспільно-політичної проблема­тики, як на рівні конкретних доль. Перед читачем розгортаються історії ідей і людських вчинків, у живому пульсуванні текстів, які самі про себе свідчать. Поліжанрова структура антології: від поезії, публічних і самвидавних виступів – до судових промов, відтак до текстів про перебування в тюрмах, спецпсихлі­карнях і таборах, а насамкінець – до переосмислення власного досвіду протисто­яння тоталітарній системі, – витворює багатопланову і змістовну картину україн­ського руху опору. Ці тексти народжувались в ситуації, де свобода асоціювалася з таборами, а не з життям на волі.


Вітер М.

     Літопис Революції Гідності / Михайло Вітер.- Львів : ЛА «Піраміда», 2017.- 296 с. і 16 с. іл.

Євромайдан уже стає історією, відходить на другий план на тлі російської військової агресії. Існує небезпека, що ця велика подія в житті нашої епохи з часом втратить свою значимість, буде по-іншому трактована різними псевдоісториками. Так вже було з багатьма визначними сторінками історії України. Тому дуже важливо зберегти і передати нащадкам правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу. Ця книга не претендує на професійний історичний чи політологічний аналіз Революції Гідності. Я не берусь оцінювати внесок опозиційних партій у перемогу. Їх роль була дуже велика як в матеріальному, так і у фінансовому та організаційному забезпеченні Євромайдану, починаючи з перших днів протестів. Ця тема потребує окремого дослідження. Основна увага в книзі приділяється правдивому опису подій, людей, того духу взаємопідтримки і самопожертви, що панував на Майдані.


Липовецький С.

   Бандерівці : 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький.- Львів : ЛА «Піраміда», 2017.- 564 с., іл.

“Бандерівці. 200 історій з ХХ століття” – книга, яка в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як “українські націоналісти” чи “бандерівці”. Вперше в одній книзі зібрані історії про боротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час ІІ Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в нацистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на “малій зоні”. Велика частина текстів буде знайома читачам завдяки статтям, які автор публікував у журналах “Український Тиждень” та “Країна”, газетах “Україна Молода”, “День”, “Дзеркало Тижня” та “Газета по-українськи”, сайтах “Історична Правда” та “Україна Incognita”. Це уже третє видання книги, яка вперше з’явилася друком в 2009 році під назвою “Червоно-Чорне. 100 бандерівських оповідок”. Її наступне перевидання ввійшло в Топ-10 рейтингу “Книжка Року-2013” в серії “Минувшина”. Цього ж разу книга “Бандерівці. 200 історій з ХХ століття” містить вдвічі більше історій, але й тексти, які друкувалися в попередніх виданнях зазнали суттєвих змін та доповнень.


Слабошпицький М.

    Протирання Дзеркала. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури: спогади / Михайло Слабошпицький.- К.: Ярославів Вал, 2017.- 688 с.

Цієї книжки могло б і не бути, якби не втручання лікаря. Втручання не медичне (хоч воно теж було), а втручання в літературну біографію автора зі словами: «Пишіть, аби вижити! Це буде найкраща реабілітація для Вас!». Цієї книжки могло б не бути, якби не аура людей, комічних і повчальних сюжетів, неймовірних деталей доби, які живуть у дзеркалі часу автора. Однак вона є, і описане в ній ви точно не знайдете в підручнику з української літератури. І саме для цього автор протирає дзеркало…


Слабошпицький М.

    Тіні в дзеркалі. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури : спогади / Михайло Слабошпицький.- К.: Ярославів Вал, 2018.- 736 с., іл.

Коли людина пише спогади, вона не тільки аналізує те, що було, а й роздумує про те, чому це сталося і чи могло бути інакше. А також – про те, як це вплинуло на її життя чи життя ближніх. І на скільки це спричинено соціально-політичним кліматом у суспільстві. Звичайно ця книжка – не тільки “повторення пройденого”, а й полеміка з різних приводів, а подекуди й відверта контроверзія в характеристиках конкретних дійових осіб на кону життя.


Кралюк П. М.

    Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк; худож.-оформлювач О. А. Гугалова.- Харків : Бібколектор, 2018.- 282 с., іл.

 У новій книзі П. Кралюка йдеться про непрості стосунки між українцями та їхніми предками й тюрками. Автор показує, що це були відносини між двома цивілізаціями (землеробською й кочовою), які часто мали конфронтаційний характер. Однак існувало й чимало прикладів «взаємодоповнення» та співробітництва. Звертається увага на історію відносин між слов’янським населенням нинішніх українських земель й аварами, булгарами, печенігами, половцями, торками, татарами, турками тощо. Особливо акцентується увага на стосунках між українським козацтвом, з одного боку, та Кримським ханством та Османською імперією, з другого. Показано, що в генезисі українського етносу помітну роль відіграли тюрки, а українська культура має чимало тюркських елементів.


Попович М. В.

     Філософія свободи / Мирослав Попович; упоряд.: Л. Ф, Артюх, Н. Б. Вяткіна,; передмова Н. Б. Вяткіної; фото Я. Я. Ясиневич, Є. Ф. Маслова; худож.-оформлбвач О. А. Гугалова.- Харків: Фоліо, 2018.- 524 с.,іл.- (Великий наук. проект).- Укр. та рос. Мовами.

Книга «Філософія свободи» містить твори, маловідомі широкому читачеві, написані Мирославом Поповичем  й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є вочевидь унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Мирослав Володимирович – в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа. І це стосується не лише історичних подій і портретів важливих для України персоналій, а й інтерпретації подій історії науки в їх раціонально-філософському відтворенні. Вчений прагне осмислити події, що відбуваються у нього на очах, порівнюючи їх зі світовим досвідом розвитку і шукаючи їхні корені в історичних джерелах українського народу, в особливостях української ментальності. При цьому він використовує досвід розробки логіко-методологічних проблем розвитку науки. Книга «Філософія свободи» – це пошук істини на перехресті національних і світових шляхів культури й науки, що нам передала у спадок мудра і світла людина – Мирослав Попович.


Відділ сприяння технічній творчості молоді

Туск Катажина

               Твій стиль / Катажина Туск; пер. з пол. С. Савки ; фото : К. Туск, М. Косшак. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. -240 с. -ISBN 978-617-679-486-8

Чому нема що вдягнути, якщо шафа тріщить по швах? Як добирати одяг, щоб не перетворитися на рабиню модних трендів, які часто змінюються? Як завжди мати неперевершений вигляд і витрачати на свій гардероб мінімум часу? На всі ці запитання та багато інших відповідає знаний експерт у світі гарного одягу та добрих манер, модна польська блогерка Катажина Туск.

Якщо навіть бігцем переглянути цю книжку, то можна збагнути, що вона (своєю вишуканою естетикою та стриманим дизайном) є дуже стильною, і в її скромній привабливості — ключ до віднаходження твого власного стилю. Будь стильною! Будь як Кася Туск!


Брюханова Г. В.

               Комп’ютерні дизайн – технології / Г. В. Брюханова; навч. посібник . -К. : Центр учбової літератури, 2018. -180 с. -ISBN 978-617-673-813-8

Навчальний посібник присвячено актуальним проблемам підготовки фахівців з дизайну реклами. Висвітлено основні поняття комп’ютерних дизайн технологій . Використання програм для комп’ютерного дизайну та комп’ютерні технології у роботі дизайнера. Розглянуто технологічні особливості підготовки файлів до друку. Для викладачів і студентів вищих навчальних закладів напряму “Мистецтво” спеціальності “Дизайн”.


Бородкіна І. Л.

               Інженерія програмного забезпечення : навч. посібник / І. Л. Бородкіна, Г. О. Бородкін. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -204 с. -Бібліогр.: с. 202-204. -ISBN 978-611-01-1232-1

В посібнику надано систематичний виклад принципів, моделей, методів і метрик, які використовуються в інженерному циклі створення складних програмних систем. Викладено основи як класичних, так і гнучких методів розробки, розглянуто питання менеджменту класичних і гнучких програмних проектів. Велика увага приділена останнім науковим та практичним досягненям, що характеризують динаміку розвитку галузі. Як програмні засоби. що підтримуються цілісний процес розробки ПЗ, розглядається технологія компанії Microsoft – Visual Studio Team Systems (VSTS) з акцентом на Team Foundation Server (TFS). Посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів.


Сердюк Маша

               Ілон Маск / Маша  Сердюк; ред. О. Березніченко ; іл. О. Марчишина. -К. : ІРІО, 2019. -128 с. : кол. іл. -(Сер. “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”). -ISBN 978-617-7453-63-4

Книжка «Ілон Маск» — це біографія винахідника сьогодення. Саме Ілон Маск створює майбутнє вже сьогодні. Це історія генія, що може надихнути дітей та дорослих на будь-які мрії та цілі. Біографія Маска вчить ніколи не здаватися, вірити в себе та бути впевненим у можливості неможливого.


Панасов Ігор

               Леонід Каденюк / Ігор Панасов; ред. О. Доничева ; іл. М. Мороз. -К. : Агенція “ІРІО”, 2019. -128 с. : кол.іл. -(Сер. “Видатні українці”). -ISBN 978-617-7453-58-0

Космос може захопити будь-кого, та не всім вдається все ж таки полетіли у безкрайній простір, а от нашому співвітчизнику Леоніду Каденюку вдалося. Дізнайся секрет успіху першого і єдиного космонавта України Леоніда Каденюка. Надихніться фантастичною історією про неймовірну сильну особистість, спортсмена та людини, яка незважаючи на тяжкий і довгий шлях до мети все ж таки змогла підкорити космос.


Опанасенко Ольга

               Блез Паскаль : видатні особистості. Біографічні нариси для дітей / Ольга Опанасенко; іл. К. Дерев’янко ; ред. О. Завірюха. -К. : Агенція “ІРІО”, 2018. -112 с. : іл. -ISBN 978-617-7453-26-9

Розповідь про Блеза Паскаля захопить як дитину, так і дорослого. До того ж її можна читати разом, обговорюючи та роблячи висновки з прочитаного. У кінці кожного розділу є добірка питань-завдань, що допоможуть запам’ятати цікаві та важливі факти, а також зробити власні висновки щодо подій у житті головного героя. 

На прикладі сильної особистості та великого вченого, книга навчає, що величні чудеса не трапляються просто так, вони підвладні лише тим, хто працює над собою. Не варто кожну зазнану невдачу розцінювати як провал, адже кожна помилка – це лише крок уперед назустріч до своєї мети.


Чучка І. М.

               Інтерактивний маркетинг : навч. посібник / І. М. Чучка; ред. Л. Василенко. -К. : Кондор, 2018. -122 с. -Бібліогр.: с. 118. -ISBN 978-966-351-184-9

 Додатки с. 119-121

Навчальний посібник складений у відповідності до вимог програми із дисципліни “Інтерактивний маркетинг” для вищих навчальних закладів і призначена для студентів – майбутніх інженерів економістів, що працюватимуть в області міжнародних економічних відносин та маркетингу.


Косенко В. А.

                              Наноматеріали та нанотехнологія . Їх використання у харчовому виробництві : навч. посібник / В. А. Косенко. -К. : Університет ” Україна”, 2017. -327 с. -Бібліогр.: с. 314-319. -ISBN 978-966-388-553-7

                              У навчальному посібнику наведено класифікацію нанорозмірних структур і проаналізовано їх властивості. Узагальнено відомості про проявлення розмірних ефектів у фізикохімічних, механічних та інших властивостях наноструктурних матеріалів. Розглянуто основні методи отримання порошків, компактних нанокристалічних, нанопористих і аморфних матеріалів, а також наноструктурних покриттів. Описано основні методи досліджень наноструктурних матеріалів. Призначено для студентів, аспірантів, науковців та інженерів, які вчаться та працюють у харчовій промисловості.


Грєхов А. М.

               Електронний бізнес (Е-комерція) : навч. посібник для ВНЗ / А. М. Грєхов. -К. : Кондор, 2008. -301 с. -Словник термінів : с. 243-269. -ISBN 978-966-351-078-1

                              Книга присвячена ключовим питанням організації бізнесу в інтернет – платіжним системам, маркетингу, рекламі, безпеці інформації.Докладно розглянуто принципи побудови глобальної мережі, принципи шифрування інформації, пошук інформації в ній, правові аспекти
Е-комерції в Україні, інтернет-магазини, бізнес-портали, торговельні майданчики, інтернет-логістика, туристичні бюро, дистанційне навчання та інші інтернет-послуги.


Відділ мистецтв

Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближення / Сергій Павленко; гол. ред. Н. Прибєга. – К.: Мистецтво, 2018. – 208 с.

Сенсаційні відкриття автора Сергія Павленка нових прижиттєвих зображень гетьмана України Івана Мазепи (1639-1709) та його наближених, безумовно, є непересічною сторінкою в історії країни та цілого світу. Іконографія портретів володаря булави, який був героєм багатьох літературних і художніх творів європейських авторів свого часу, багатомовна, але не досить достовірна через упередженість як до самого гетьмана, так і до його образу.

У книзі автор розповідає про атрибуцію в основному зображень Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври. За даними фахівця, відшукати портрети саме Івана Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він порівнював з уже відомими портретами та гравюрами гетьмана як в українському, так і у європейському мистецтві й літературі.


Кублицький Віктор. Юнацтву про мистецтво. Кн. 1 / Віктор Кублицький; гол. ред. Н. Прибєга. – К.: Мистецтво, 2018. – 56 с.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про відомі твори світового образотворчого мистецтва. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із шедеврами майстрів минулого та порине у вічний світ художніх образів.

Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного та, безперечно, стане їх постійним супутником у житті.


Кублицький Віктор. Юнацтву про мистецтво. Кн. 2/ Віктор Кублицький; гол. ред. Н. Прибєга. – К.: Мистецтво, 2018. – 56 с.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва – портрет. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із образами людей минулих часів та епох, які стали героями творів найвидатніших художників і скульпторів світу.

Книга адресована юним шанувальникам прекрасного та допоможе їм зрозуміти змістовне наповнення й психологічну глибину портретних зображень різних особистостей більш ніж за тисячу років.

[object Object]
288 Переглядів
Вибрати мову сайту »