Нові надходження за липень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ сприяння технічній творчості молоді
Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Стяжкіна Олена

    Стигма окупації. Радянські жінки у самобаченні 1940-х років.- К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019.- 384 с. (Сер. «Бібліотека спротиву, бібліотека надії»)

«Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х років» – це книжка про війну та неспроможність людей осягнути окупаційний досвід як у момент його проживання, так й у перші роки після вигнання нацистів. Дослідження побудовано навколо історії трьох жінок та двох режимів, один з яких змушував своїх громадянок бути радянськими й героїчно загинути, а інший – нацистський – зректися й радянського, й людського. У книжці йдеться про розпач й виживання, про відмінності у розумінні та сприйнятті добра й зла, про пошуки й обрання стратегій життя та смерті, про тонкі й непевні грані між колаборацією та праведністю, спротивом та відстороненням, мародерством та підтримкою інших. Це також аналіз жіночого досвіду й травматичного й нестабільного процесу пошуку слів та механізмів самоописання у контекстах «подвигу», «зради», «ворогів», «героїв», що змінювались впродовж 1940-х років як внаслідок внутрішніх інтенцій дієвиць, так й під тиском усталених державних пропагандистських настанов щодо «правильної поведінки» радянських громадян під окупацією. Це історія формування державної політики стигматизації окупованих й самостигматизації людей, що вважали себе радянськими. Це історія нелінійності досвіду війни, викладена некодифікованою мовою самих жінок, одна з яких шукала для себе канонічної героїчної біографії, друга сміливо й відчайдушно боролася за виживання, а третя – рятувала інших без огляду на ризик покарання нацистською або радянською владою.


Українська Церква: шлях до автокефалії. До дискусії навколо канонічного статусу, богослужбовної мови та історії Української Церкви.- К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018.- 684 с.

До видання увійшли статті та історичні розвідки митрополита Олександра (Драбинка), об’єднані ідеєю канонічної незалежності (автокефалії) Православної Церкви в Україні. У першій — публіцистичній — частині книги публікуються статті митрополита Олександра, написані та оприлюднені автором в українських ЗМІ впродовж 2016–2018 рр., де дискутуються питання, пов’язані з канонічним статусом, богослужбовою мовою та відновленням єдності Православної Церкви в Україні. До другої частини книги увійшли історичні розвідки, присвячені актуальним сьогодні питанням української церковної історії — боротьбі за автокефалію в 1918–1925 рр. а також історичним обставинам неканонічного приєднання Київської Митрополії до Московського Патріархату (1686).Книга призначена для широкого кола читачів — священиків, вірян, церковно-суспільних діячів та всіх, хто цікавиться проблемами, які пов’язані з процесами унезалежнення Української Церкви.


Бондарчук Андрій

    Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро / Київ: видавець ФОП Мельник М. Ю., 2017.- 608 с.

Історія дає нам жорстокі, проте безцінні уроки. Чи відновлена справедливість за багато мільйонів жертв України? Чи згадані і вшановані ті, хто рятував Українців, коли всі мовчали? Чи досягнуто правових, моральних та політичних оцінок Голодоморів та покарання їх винуватців в Україні та світі, як це було з Голокостом? Війна з РФ у різних її формах точиться більше ста років. І організований голод був такою ж зброєю, як військова агресія та репресії. Після початку Української революції стався перший Голодомор, як фінальний акорд операції зі знищення інтеліґенції – другий, а після активної діяльності УПА проти окупантів під час ІІ світової війни московити помститись нам третім Голодомором. Сьогодні ми знову воюємо. Книга описує не лише злочини проти нашої нації, а й вчинки справжніх героїв – Українців Західної України, які рятували своїх братів зі Сходу ціною жертовних втрат. Андрій Бондарчук, упорядник і автор – журналіст, депутат Парламенту історичного скликання, яке проголосило Незалежність України у 1991 році.


Кейн Сьюзен

    Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати / пер. з англ. Тетяна Заволоко.- К.6 наш формат, 2018.- 368 с.

Століттями створювався та підтримувався ідеал успішної людини — веселої, наполегливої, енергійної на комунікабельної. Але що робити, якщо від природи ви позбавлені цих рис, проте сповнені ентузіазму та амбіцій? У книзі «Сила інтровертів» Сьюзен Кейн розповість, як можна використати сильні сторони інтровертів, та надихне численними історіями та дослідженнями, де саме інтроверсія стала ключем до успіху.


Оклі Барбара

    Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / пер. з англ. Артем Замоцний.- К.: Наш формат, 2018.- 272 с.

Ви математик чи гуманітарій? Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне — навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми — не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над вирішенням математичної проблеми. Авторка пропонує різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів. А також вона покаже, як зробити навчання простим і захопливим.


Сігел Деніел, Брайсон Тіна

     Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини / пер. з англ. Ірина Борщ.- К .: Наш формат,  2018.-  192 с.

Книжка буде корисною батькам, вихователям, учителям, а також усім, хто цікавиться дитячою психологією та вихованням. Завдяки порадам Дена й Тіни ваше повсякденне спілкування з дитиною стане захопливим і допоможе їй зростати гармонійною особистістю. Потрібно лише усвідомити особливості роботи мозку дитини. Із книжкою, яку ви тримаєте в руках, це під силу і дорослим, і малечі.


Курсінка, Мері Шіді

    Виховання надзвичайної дитини. Порадник для батьків надто активних, емоційних, вразливих, чутливих і наполегливих дітей / пер. з англ. Ольга Синиця.- К.: Наш формат, 2018.- 432 с.

Що робити, якщо ваша дитина надто активна, емоційна, вразлива, чутлива… словом, надзвичайна? У цій книжці талановитий педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсінка ділиться з батьками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі. Вона допоможе вам зрозуміти причини дивної поведінки дитини, знайти її сильні та слабкі сторони, гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, вирішити проблеми із засинанням і прокиданням. Кредо авторки — «Головне — розвиток, а не досконалість» — стало принципом виховання у мільйонах сімей по всьому світі.


Віленський Юрій

   Віктор Некрасов. Портрет життя.- К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018.- 328 с. (Серія «Постаті культури»)

Віктор Платонович Некрасов (1911–1987) – письменник і правозахисник. Один із очільників руху спротиву в Україні, автор першої правдивої оповіді про війну. Більшу частину життя писав про Київ. Через виступи у Бабиному Яру і проти політичних арештів змушений був емігрувати. В основі книжки значно перероблена і доповнена перша біографія письменника.


Григорій Косинка / передмова, упорядкування та примітки С. А. Гальченка; худож.-оформлювач  Р. В. Варламов.- Харків : Фоліо, 2018.- 508 с.: іл.- (Митці на прицілі)

До книги увійшли дві автобіографії письменника (1923, 1925), незавершене і ненадруковане за життя оповідання «Фавст» (1923), спогади про Григорія Косинку його матері Наталії Стрілець та дружини Тамари Мороз-Стрілець, а також вибрані оперативні документи про стеження за молодим талановитим майстром слова, що розпочалося ще на початку 1920-х років. Із донесень таємних агентів (сексотів) формувалася справа-формуляр, яка велася фактично до арешту Г. Косинки і його розстрілу у грудні 1934 року.


Дірборн Мері

     Гемінгвей / пер. з англ. Геннадій Шпак.- К.: Наш формат, 2018.- 640 с.

Ернест Гемінґвей, поза сумнівами, один із найвидатніших американських прозаїків. Він познайомив читачів з іншим Парижем, особливою Америкою, Африкою, Кубою. А головне — показав світ яскравішим, стихійнішим, пристраснішим та романтичнішим місцем. На кожному етапі його життя ми бачили нового Гемінґвея — довготелесого хронікера «утраченого покоління», мужнього мандрівника, що описував подвиги на арені для кориди, репортера на фронтах Громадянської війни в Іспанії і врешті-решт — легенду повоєнних років на Кубі. Однак трагедію, що сталася з ним, до кінця так і не зрозуміли. Книжка для найширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться біографіями видатних особистостей, літературою загалом та творчістю Ернеста Гемінґвея. Детально аналізуючи листи, щоденники та архівні матеріали, Мері Дірборн намагається пояснити внутрішній світ надзвичайної та водночас недосконалої людини. Вона розкриває суть трагедії письменника, який змінив очікування від літератури, спосіб мислити та робити життєвий вибір для багатьох людей.


Томпсон Дерек

     Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу / пер. з англ. Дмитра Антонюка, Наталії Палій.- К.: Yakaboo Publishing, 2018.- 432 с.

Ця книжка про найбажаніший і найдефіцитніший ресурс XXI століття — людську увагу. Дерек Томпсон досліджує найпопулярніші феномени нашої епохи — від рок-хітів до Доналда Трампа, від французьких імпресіоністів до голлівудських блокбастерів, від Adele до «Гри престолів». «Хітмейкери» допомагають зрозуміти механізми, завдяки яким ті, а не інші бізнеси, політики, кінофільми та поп-зірки, здобувають любов мільйонів.


Кульчицький Станіслав, Якубова Лариса

      Кримський вузол.- К.: ТОВ «Видавнийтво «КЛІО», 2019.- 496 с.

У книжці висвітлено історичні передумови, економічні підоснови, внутрішні та зовнішні причини формування кримського вузла, а також окреслено можливі сценарії його розв’язання. Показано, що цинізм подій так званої “кримської весни” спричинив неочікуваний для правлячих кіл Росії ефект. Україна тимчасово втратила Крим, однак Росія назавжди втратила Україну та українців. Розтиражоване російськими мас-медіа гасло “Крим наш!” і події “кримської весни” стали найпотужнішими прискорювачами процесу українського націєтворення, що лежить в основі формування громадянського суспільства та розбудови новітньої України.


Бути людиною: Друга світова війна в сучасній документальній прозі / упорядк. Юрія бедрика та Лесі Харченко.- К.: легенда, 2019.- 264 с.

У збірці вперше опубліковано вибрані твори, надіслані на однойменний міжнародний літературний конкурс документального оповідання, оголошений Німецьким фондом “Пам´ять, відповідальність і майбутнє” (EVZ) спільно з його партнерами ВБО «Турбота про літніх в Україні» в межах Програми підтримки людей, що постраждали від нацизму, «Місце зустрічі: Діалог”. Це короткі історії про вияви людяності під час Другої світової війни. Тексти написані найчастіше на основі спогадів самих авторів або ж родичів, друзів, знайомих.


Відділ сприяння технічній творчості молоді

Ружичка О.

          Історія літаків / О. Ружичка; ред. І. Пушкар. -Х.: Ранок, 2018. -32 с. : кол. іл. -ISBN 978-617-09-3751-3

Популярна енциклопедія про історію виникнення літаків. Зручний формат. Тверда обкладинка. Кумедні ілюстрації для дітей від 4-х рочків.


Гарфорд Тім

          Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах / Тім Гарфорд; пер. з англ. Р. Скакун ; ред. С. Скляр. -К. : Наш Формат, 2018. -352 с. -ISBN 978-617-7552-08-5

 Прим.: с. 308-346. Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Gillette? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій?


Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Європейський словник філософій. Лексикон неперекладностей в 4-х т. Пер. З фр.- К.: Дух і Літера, 2013

Перед Вами українська версія унікального твору європейських дослідників. Це перша в історії філософії спроба зібрати разом не перекладності – такі філософські слова і словосполучення, переклад яких з однієї мови на іншу створює певні проблеми. Існує два шляхи вирішення цих проблем: «вибрати одну домінуючу мову – «глобалізовану» англо-американську – і віднині спілкуватися нею; або ж зробити ставку на підтримання плюралізму, щоразу підкреслюючи сенс і важливість відмінностей, що є єдиним способом реально полегшити спілкування між мовами та культурами. «Європейський словник філософій: лексикон неперекладностей» базується саме на другій точці зору. (…) Те, що йдеться про неперекладності, аж ніяк не означає, що ці терміни, вислови, синтаксичні та граматичні звороти ніколи не перекладалися або не можуть бути перекладені, радше за неперекладним є те, що постійно продовжують (не) перекладати» (Барбара Кассен). Для українських перекладачів та співавторів проекту переклад Словника став особливим викликом насамперед через те, що завдання відтворити українською мовою одразу весь космос європейського філософування потребувало задіювання всіх існуючих і відкриття нових можливостей україномовного філософського дискурсу.


Історія / пер. з англ. Р. Фещенко ; ред. І. Карпишенко, С. Єзерницька. – К. : КМ-БУКС, 2017. -160 с. : іл.

Пропонована книга знайомить з найважливішими подіями світової історії. У хронологічному порядку подано повну картину розвитку людства з найдавніших часів до сьогодення. Для широкого кола читачів.

0
[object Object]
84 Переглядів