Нові надходження за жовтень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ сприяння технічній творчості молоді

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Гейзен Роберт

                Історія землі. Від зіркового пилу до живої планети / Роберт Гейзен; пер. з англ. М. Кравцової ; ред. К. Новак. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -287 с.

Чи зaвжди нaшa плaнeтa булa тaкoю, якoю ми знaємo її cьoгoднi? Пpoфecop Гeйзeн влaштувaв cвoєpiдний #millionyearschallenge, aби пoкaзaти, якoї булa Зeмля мiльйoни poкiв тoму. Цe icтopiя глoбaльниx i зaкoнoмipниx змiн вiд ядpa i aж дo вepxнix шapiв aтмocфepи. Гoтoвi пoвepнутиcя дo тoгo чacу, кoли нaшa планета булa зopяним пилoм? Мiльяpди poкiв тoму — зapoджeння Вcecвiту, пoявa пepшиx xiмiчниx eлeмeнтiв, зipoк, фopмувaння Coнячнoї cиcтeми, утвopeння Зeмлi, зapoджeння життя, мiнepaлoгiчний вибуx, pуx цiлиx кoнтинeнтiв, тpaнcфopмaцiя вeликиx гipcькиx xpeбтiв, змiнa лaндшaфтiв пiд впливoм мeтeopитiв i вулкaнiчниx вивepжeнь — дивoвижнa icтopiя минулoгo нaшoї пpeкpacнoї блaкитнoї плaнeти.


Вайнберг Стівен

                Пояснюючи світ. Історія сучасної науки / Стівен Вайнберг; ред. Н. Пастернак ; пер. з англ. Я. Лебеденка. -Х. : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2019. -351 с.

Є багато різних наук, і кожна з них пройшла тривалий етап становлення. Та чи замислювалися ви колись над тим, як розвивалася та трансформувалася… сама наука? Якою була її історія? Який сенс вкладали в поняття «наука» у період Античності, Середньовіччя, під час наукової революції XVI-XVII століть? Що змінилося, а що залишилося незмінним? Захоплива мандрівка — від перших експериментів давніх греків до теорії струн та гравітації. Історія фундаментальної науки, що пояснить не лише те, як ми прийшли до розуміння різноманітних речей про світ, а й те, як ми навчилися його пізнавати.


Рассоха Ігор

                Справжність Велесової книги : науковий доказ / Ігор Рассоха; ред. В. Шовковшитний. -К. : Український пріоритет, 2018. -320 с. : іл.

Ця книга містить не тільки вичерпний науковий доказ справжності Ве- лесової книги – вона змінює загальне бачення всієї історії України. Читач дізнається про власну пам’ять українців про своє далеке минуле: про походи кімерійців і «народів моря», про величне місто Голунь/Гелон, фібули зарубінецької культури, антське місто Вороніж, боротьбу бродників за волю «проти варягів і греків», язичницьке місто Самарь, спадок Яна Гуса, таємну організацію кобзарів, Кахтирі як народний самовидав, з нового боку відкриє Г. С. Сковороду, Т. Г. Шевченка, роль Харкова в історії України… І оцінить постійні спроби російських спецслужб та їхніх запроданців спотворити і приховати це наше славне минуле. Для всіх, кого цікавить історія України.


Чобіт Дмитро

                Вбивство нації. Російський геноцид черкесів / Дмитро Чобіт; ред. В. Шовковшитний. -К. : Український пріоритет, 2019. -168 с.

Книга відомого письменника й історика Дмитра Чобота розкриває одну з найчорніших сторінок світової історії – знищення російською імперією найбільшої країни Кавказу Черкесії та винищення й вигнання з правічної землі найчисельнішого кавказького народу – черкесів. понад 100 років російські царі вели злочинну війну проти цього та інших кавказьких народів шляхом геноциду, створенням штучних голодоморів, нищенням посівів продовольчих запасів та фуражу, морською блокадою, заселенням власним людом відібраних черкеських земель, використанням всієї державної потуги, позбавленої моралі і честі. Знищено шестимільйонний народ, цілу націю. Змінюються часи, не змінюється злочинна суть людиноненависницької спадкоємниці Золотої Орди…


Пономаренко Анатолій

                Прапор перемоги. Ігри для дорослих / Анатолій Пономаренко; ред. В. Шовковшитний. -К. : Український пріоритет, 2019. -448 с.: іл.

Задум Головного політичного управління Червоної Армії був простий і, здавалося б, легко здійсненний: батальйони беруть Рейхстаг, а потім двоє солдатів з бездоганними анкетними даними, під надійною охороною підіймаються на дах будівлі та встановлюють де-небудь на видному місці прапор, який оголошується “прапором Перемоги”. Солдатів нагороджують “Орденами Червоного прапора”, їхні імена вписують в підручники історії. Але щось пішло не так…


Вікінг Мік

                Маленька книга Хюге. Як жити добре по-данськи / Мік Вікінг; ред. Н. Бордукова  ; пер. К. Бабкіна. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -288 с. : іл. Книжка, що викликала справжній фурор у світі та вже перекладена 17 мовами!
• Атмосферне та привабливе видання
• Хюґе — феномен, що дарує щастя та спокій. Ця практика – світовий тренд
• Автор – засновник і керівник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені
• Добре структурована інформація з прикладами, статистикою і численними кольоровими ілюстраціями
Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода, день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань.
Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов’язане з хюґе, ніж Мік Вікінґ? Мік — засновник і керівник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, що роками досліджує данське життя.
У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, який робить данців найщасливішою нацією в світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців — завдання, що під силу лише Міку Вікінґу…


Костенко Ліна

                Маруся Чурай : історичний роман у віршах / Ліна Костенко; ред. І. Малкович. -К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. -224 с.

Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» визначної української поетеси Ліни Костенко — один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в XVII ст. Висока драма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.
Подарункове видання з ілюстраціями Владислава Єрка, що надруковані особливим способом – з бронзою і металізованою фарбою. Обкладинка обтягнена коштовною тканиною із золотим та сліпим тисненням.


     Михайло Драй-Хмара  / передм., упоряд. та прим. С. Гальченка ; худож. А. Нотова. -Х.: Фоліо, 2018. -500 с . -(Сер. “Митці на прицілі”).

До книги увійшли вибрані твори видатного українського поета, перекладача, вченого-філолога М. Драй-Хмари, зокрема поезії зі збірки «Проростень», вірші різних років, щоденникові записи, листи до родини, нарис «Українці», автобіографії. Подано тексти матеріалів слідчої справи. За т. з. контрреволюційну діяльність М. Драй-Хмара був засуджений до непосильної праці у виправних концтаборах, де він загинув 1939 року.


Іставей Роб

                Як запам’ятовувати майже все і завжди. Приголомшливі лайфхаки для прокачки вашої пам’яті / Роб Іставей; пер. з англ. І. Віннічук ; ред. Т. Небесна. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -176 с.

• Книжка, яку ви точно запам’ятаєте
• Від екс-керівника Математичної асоціації Великої Британії
А ви знали, що звичайна рибка має здатність пам’ятати щось або когось тільки три секунди? Тож якщо ви не хочете бути рибкою і мрієте прокачати свою пам’ять до супергеройського рівня, Роб Іставей легко допоможе вам у цій справі. Що таке пам’ять? Як вона працює? Як запам’ятати все? Ця книжка містить цікаві практичні завдання й техніки запам’ятовування, реальні історії, незвичайні експерименти та дієві вправи.
Хто сказав, що всього не запам’ятати? Прокачайте пам’ять на максимум, перетворивши мозок на справжній комп’ютер, в якому знайдеться місце для файлу будь-якого розміру.


     Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. У. Еко ; пер. з італ. :  Сминтини, С. Кулініч, О. Юдіна та ін.. -Х.: Фоліо, 2018. -698 с.

 Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI—XХ століття. При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932—2016) — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.Том «Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани» охоплює величезний період — від падіння Західної Римської імперії до епохи Ренесансу. Саме в  цей період були закладені підвалини латинської культури в культури тих народів, котрі поступово залюднили імперію. Латинська мова стала базисом для тих мов, якими зараз розмовляє половина світу, а потужний вплив християнства сформував те життя, яке ми сьогодні називаємо європейським. У виданні зачеплений солідний перелік тем: занепад і нове зростання міст, розвиток торгівлі і комерції, медицина й освіта, досягнення науки і техніки, духовні пошуки, повсякденне життя, піднесення римо-католицької церкви, література й історіографія, театр і музика та ін. Також воно доповнено багатим ілюстративним матеріалом: всесвітньо відомими шедеврами, першодруками із багатьох музеїв світу та ін.


Фромм Еріх

                Мистецтво любові / Еріх Фромм; пер. з англ. В. Кучменко ; ред. Н. Бордукова. -2-е вид. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -192 с.

«Мистецтво любові» — справжній шедевр психології, що сягає таємниць найзворушливішого людського почуття — любові… Геніальний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофрейдизму та фрейдо-марксизму Еріх Фромм шукає рішення найактуальніших проблем…
Чи є любов почуттям, яке може опанувати кожен? Або ж це складне мистецтво, осягнути яке здатна лише зріла особистість? Чи насправді любов — результат плідної праці та неабияких зусиль? Книжка торкається навіть найдрібніших духовних проблем людини й досліджує різні форми прояву почуттів… Незвичайні відкриття, факти й приклади надихають своєю практичністю та точністю й навчать проаналізувати своє життя.


В’ятрович Володимир

                Не історичні миті. Нариси про минулі роки / Володимир В’ятрович; ред. Б. Завітій. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. -176 с. : фото.

Це розповіді не про знайомі з підручників події минулого. Тут ідеться про ті, які можна назвати митями фокусування історії, коли в одній хвилині відбивається життя всього покоління.(Не)історичні миті, які лягли в основу цієї книжки, вихоплено з останнього століття української історії: потяг, що везе київських студентів під станцію Крути; хлопчик в українському селі, який вмирає від голоду 1933-го; останні бійці УПА в останній криївці; радянський концтабір, де гине поет, але лишаються жити його вірші
Автор доводить свої оповіді до сьогодення — Майдану 2014-го й російсько-української війни. 38 нарисів-миттєвостей — маленьких уламків мозаїки, що вкупі творять велике полотно історії з яскравими й похмурими кольорами, тонами та напівтонами.


Відділ сприяння технічній творчості молоді

1.Leopolis grand prix : минуле і сучасне / упоряд. М. Іваненко. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. -32 с. : іл. –ISBN 978-617-679-017-4

Ми робимо власний внесок у розвиток нашого неповторного міста. Водночас і відновлюємо минуле, і будуємо майбутнє. Зворотній шлях до Європи не простий, але й не такий заплутаний, як інколи може здатися. Будь-яка тема, що допомагає нам згадати про спільне минуле, – це розірвана колись ланка, яка знову може нас об’єднати. Одна з таких тем – це автоперегони міжнародної серії Гран-прі у Львові, які відбувалися у 1930-1933 роках.


2.Ллойд Сет

            Програмуючи Всесвіт. Космос – квантовий комп’ютер / Сет Ллойд; ред. Р. Трифонов ; пер. М. Репан. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -256 с. -Алф. покажч.: с. 252-256. –ISBN 978-617-12-4724-6

Чи є щось спільне між Усесвітом і бітом? Усесвіт — це найбільше з усього, що існує в природі, тоді як біт — найменша частинка інформації… і водночас — фундамент Усесвіту. Кожна молекула несе в собі біти інформації. Навіть яблуко, що лежить на вашому столі, містить кілька видів інформації. Проте тільки завдяки відкриттю й розвитку квантових комп’ютерів вдалося зрозуміти, яким чином ця інформація реєструється та обробляється. Усесвіт — це гігантський квантовий комп’ютер, який створює все, що ми бачимо довкола. Складні системи, галактики, планети, життя, мова, людина, суспільство, культура — усе це завдячує існуванням природній здатності матерії та енергії обробляти інформацію. Обчислюючи її, Всесвіт створює нас. Він працює як величезна космічна програма. Залишається тільки дізнатися: хто ж тоді програмує сам Всесвіт


3.Войналович О. В.

            Охорона праці в галузі (харчові технології) : підручник для студентів спеціальності “Харчові технології”, спеціалізації “Технології зберігання та переробки водних біоресурсів” / О. В. Войналович, Є. І. Марчишина. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -582 с. –ISBN 978-611-01-1228-4

У підручнику представлено вимоги до забезпечення нормативних умов праці на підприємствах з переробки риби та інших водних біоресурсів. Описано організаційні засади та документальне забезпечення функціонування системи управління охороною праці, вимоги безпеки на різноманітних технологічних процесах обробляння риби та інших водних біоресурсів, особливості забезпечення електро- і пожежної безпеки на підприємствах галузі. Підручник призначено студентам спеціальності «Харчові технології», а також для керівників та інших посадових осіб, які відповідають за безпеку виконання робіт на підприємствах з переробки риби та інших водних біоресурсів.

[object Object]
379 Переглядів
Вибрати мову сайту »