Нові надходження за листопад 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ мистецтв
Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства
Відділ сприяння технічній творчості молоді

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Дзюба С.

                Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса : роман / С. Дзюба; гол. ред. А. А. Клімов. -Х.: Ранок : Фабула, 2019. -176 с.

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета. 5 вересня 2019 року у всіх кінотеатрах країни відбулася прем’єра однойменного фільму “Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса”.


Гарт Джон

                Як Черчилль врятував цивілізацію : Епічна історія тринадцяти років, які ледь не знищили цмвілізований світ / Джон Гарт; пер. з англ. Я. Губарев. -Х.: Ранок : Фабула, 2019. -336 с. : 16 с. іл. -Бібліогр.: с. 313-330 ; Ім. покажч. : с. 331-334.

Книжка присвячена одному з поворотних моментів у новітній історії людства — претензіям Гітлера на світове панування і тій ролі, яку відіграв Вінстон Черчилль у тому, щоб тоді вберегти від катастрофи свій острів на західному краю Європи і людство в цілому. Автор подає діяльність Черчилля на тлі широкої панорами подій, від Норвегії до Африки, від Лондона до Сталінграда. Однак головне, що намагається осягнути він: які риси характеру, які національні особливості, які життєві обставини дали одній людині змогу зробити ті кроки, життєві та політичні, які виявилися шляхом до порятунку цивілізації від гіркої долі самовинищення і варварства? 


Кремадес Алехандро

                Мистецтво фандрейзингу : Як приваблювати інвесторів, укладати угоди, та інші речі, які необхідно знати підприємцю / Алехандро Кремадес; пер. з англ. А. Вакула. -Х.: Ранок : Фабула, 2019. -208 с. -Бібліогр.: с. 200-206.

Як отримати капітал для розвитку власного стартапу? Як розібратися в усіх нюансах залучення інвестицій? Де знайти свого ангела? На чию допомогу можна розраховувати? Відповіді на ці та інші подібні запитання містяться в книжці Алехандро Кремадеса, одного з провідних спеціалістів із фандрейзингу. Це — добре систематизована, практично покрокова інструкція щодо дій на кожному етапі залучення капіталу, котра містить багато дуже корисних практичних порад.


Ів Галина

                Японські історії : збірка оповідань / Галина Ів. -К. : КМ-БУКС, 2016. -192 с. -(Сер. “Відкрий світ”).

«Японські історії» — третя книга нової серії «Відкрий світ». Книги серії розповідають про подібне чи відмінне від нашого життя, розкривають особливості побуту та менталітету корінного населення, показують народні традиції та культурну спадщину різних країн. Книга письменниці Галини Ів являє собою збірку оповідань, які занурюють читача в різні ситуації і розкривають особливості життя в далекій Країні вранішнього сонця. Авторка щиро і небайдуже проведе вас стежками і автострадами загадкової далекої Японії, серйозно, а подекуди з гумором, поділиться тим, що дізналася за останні роки про цю країну та її мешканців. Це не та інформація, яку можна вичитати в путівниках чи в інтернеті, вона підслухана, підглянута, особисто відчута і пережита автором зі сльозами чи зі сміхом.


Багряна Анна

                Македонські оповідки : збірка оповідань / Анна Багряна. -К. : КМ-БУКС, 2016. -256 с. «Македонські оповідки» – перша книга нової серії «Відкрий світ».

Перша зі збірок оповідань, автори яких подовгу мешкали у різних країнах світу. Вони розповідають про побачене – подібне чи відмінне від нашого життя, розкривають особливості побуту та менталітету корінного населення, показують народні традиції та культурну спадщину різних країн. Кожна збірка серії – ніби подорож із доброзичливим провідником-українцем, який веде читача за руку у відкритий ним самим світ і щедро ділиться власними враженнями. Письменниця, драматург і поет Анна Багряна пише про цю збірку так: «З одного боку, ця книга для мене є підсумком прожитих у Македонії шести років, з іншого – лише маленькою часточкою того, що мені вдалося побачити, почути й відчути за цей час».


Смаль Юлія

               Китайський щоденник української мами : збірка оповідань / Юлія Смаль; ред. М. Іванцова. -К. : КМ-БУКС, 2016. -224 с. -(Сер. “Відкрий світ”).

«Китайський щоденник української мами» – друга книга нової серії «Відкрий світ». Кожна збірка серії – ніби подорож із доброзичливим провідником-українцем, який веде читача за руку у відкритий ним самим світ і щедро ділиться власними враженнями. Письменниця Юлія Смаль у формі щоденникових записів ділиться своїм досвідом півторарічного проживання в Китаї разом з родиною – чоловіком і трьома дітьми. Це не інформація з туристичного буклета, а реальні історії з життя родини в провінційному містечку Піньху, а також враження від подорожей країною. Роздуми українки про спільне і відмінне, смішне і сумне, кумедне і філософське.


Олендій Леся

                Італія під мікроскопом : збірка оповідань / Леся Олендій. -К. : КМ-БУКС, 2017. -224 с. : іл. -(Сер. “Відкрий світ”).

Італія стоїть на другому місці у списку десяти найкрасивіших країн. Але ця книга – не путівник її відомими місцями. Авторка вирішила показати нам Італію зсередини, але не очима туриста чи заробітчанина. З цієї збірки оповідань, де кожне – окрема зернина для роздумів, ви дізнаєтеся і про культуру країни, і про звички та звичаї її мешканців, про їхні радощі та проблеми. «Італія під мікроскопом» – це охудожнені враження сучасної українки від сучасної Італії, де та мешкає вже чимало років.


Войтко Аріадна

                Реверанс її величності : збірка есе / Аріадна Войтко; ред. М. Іванцова. -К. : КМ-БУКС, 2017. -272 с. : іл.

Книжка про Сполучене Королівство представляє відомих історичних і сучасних осіб Великої Британії – королеву Єлизавету ІІ, колишнього прем’єр-міністра сера Вінстона Черчилля, героя Ватерлоо герцога Веллінгтона. Відомі оксфордські професори – історик Норман Дейвіс, генетики Браян Сайкс та Стівен Оппенгеймер в ексклюзивних інтерв’ю розповідають про давню історію світу й України. А документальні історії про найбільш засекречений розвідувальний об’єкт часів Другої світової війни Блетчлі-парк, про долю винахідника першого в світі комп’ютера Алана Тюрінга та про колишнього розвідника, а згодом автора романів про Джеймса Бонда – Яна Флемінга для багатьох стануть справжнім відкриттям. Складні й насичені події з історії і сучасного життя Великої Британії викладені у популярній формі.


Гончарова-Ямборова Віта

                Моя Чехія, моя Словаччина : збірка оповідань / Віта Гончарова-Ямборова; гол. ред. В. Александров. -К. : КМ-БУКС, 2017. -240 с. : іл. -(Сер. “Відкрий світ”).

Шоста книжка серії «Відкрий світ» розповідає читачу одразу про дві досить близькі до України країни — Чехію і Словаччину — не як туристичний путівник, а вустами авторки-українки, котра мешкає там з підліткового віку. Віта Гончарова-Ямборова сьогодні є відомою письменницею-детективісткою у Словаччині. Вона ділиться своїми спогадами про те, як відкривала для себе ці краї, мову і людей, їхню культуру й традиції, знаходить подібне до України і відмінне, смішне і сумне. Авторка веде у часі і просторі, щиро ділиться своїми відкриттями, спогадами і планами, завдяки їй читач дійсно відкриває собі незнаний раніше світ, навіть якщо йому вже доводилося бувати у цих країнах.
Книжка розрахована на найширше коло читачів.


Ящук-Коде Олена

                         Париж і Лондон столиці мого життя : збірка оповідань / Олена Ящук-Коде; гол. ред. В. Александров. -К. : КМ-БУКС, 2017. -256 с. : іл. -(Сер. “Відкрий світ”).

Сьома книжка серії «Відкрий світ» розповідає читачу одразу про дві країни – Францію та Велику Британію. І навіть не стільки про країни, як про їхні столиці, де авторці довелося подовгу мешкати. Олена Ящук-Коде показує Париж і Лондон через призму власного їх сприйняття, через пережите там, через свій життєвий досвід, тобто – суб’єктивно. Можливо, хтось побачив ці міста інакше, адже скільки людей, стільки і поглядів на світ. Досвід українки у столицях європейських країн – навчання, шлюб, народження дітей, подорожі, культурні цінності, їжа, інфраструктура, побут, безпека і теракти, психологія місцевих мешканців і емігрантів – про все це з гумором і сумом небайдуже від українки з Європи. Книжка розрахована на найширше коло читачів.


       Париж такий, як є, і іншого немає : збірка оповідань / упоряд. Є. Кононенко ; гол. ред. В. Александров. -К. : КМ-БУКС, 2017. -240 с. : іл. -(Сер. “Відкрий світ”).

Восьма книжка серії «Відкрий світ» показує читачу столицю Франції, побачену українками у різний час і під різним кутом зору — і очима туриста, і поглядом з середини людини, котра вже давно там мешкає. Упорядником збірки є відома українська письменниця та перекладачка Євгенія Кононенко, вона ж люб’язно надала «на десерт» розповіді про це вічне місто тексти своїх перекладів французької поезії про Париж. Тож книга вийшла багатогранною, цікавою, пізнавальною і художньою водночас. Для широкого кола читачів.


Брювер Джадсон

                Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки : як формуються шкідливі звички та як їх подолати / Джадсон Брювер; пер. з англ. Ю. Гірича ; ред. О. Уліщенко. -Х. : Віват, 2018. -288 с.

Наші залежності керують нашим життям — чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя.


Гоулман Деніел

                Емоційний інтелект / Деніел Гоулман; пер. з англ. С. Гумецької ; ред. Р. Т рифонов. -Х. : Віват, 2019. -512 с. -(Сер. “Саморозвиток”). -Бібліогр.: с. 509.

Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. А як впливає на життєві здобутки емоційна сфера людини? Які емоційні складники передусім формують нашу долю? Чи можна (і як саме, якщо так) виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого? І взагалі, чи реально об’єднати два слова – “емоційний” та “інтелект” – і не дістати суперечність? ВІдповіді на ці питання дає оперта на наукову базу й водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Девіда Ґоулмана – один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.


Расселл Гелен

                Рік хюге по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі / Гелен Расселл; пер. з англ. О. Ліпської ; ред. І. Коломієць. -Х. : Віват, 2019. -416 с. -(Сер. “Дозвілля”).

Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар’єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.


Артем’єва Ганна

                58-ма. Невилучене. Історії людей, які пережили те, чого ми найбільше боїмося / Ганна Артем’єва; пер. з рос. О. Ушкалова ; фото Г. Артем’євої, В. Попова. -Х. : Віват, 2016. -336 с. : фото. Герої цієї книжки – люди, які пройшли крізь ГУЛАГ.

Частину їх було засуджено за політичною 58-ю статтею («Антирадянська агітація»), решта – охороняли їх у таборах. Під цією обкладинкою ці люди вперше разом – одне покоління, розділене колючим дротом, яке досі не відчуває одне одного. Усім нашим героям – від вісімдесяти до ста років, але розповідають вони про свою юність. Тому й книжка ця – не про страждання і страхіття таборів. Вона про покоління наших дідусів і бабусь, про їхні цінності, ідеалі та відносини з владою. Про кохання, дружбу й взаємодопомогу там, де все спрямоване на знищення. Про ненормальне, часто нестерпне, але все ж таки справжнє життя.


Влах Мирослава

                Історія географії : навч. посібник / Мирослава Влах; ред. М. Мартиняк. -Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2018. -338 с. -Імен. покаж.: с. 327-337 ; Предм. покажч. : с. 321-326.

Призначено для методичної допомоги студентам у процесі засвоєння навчальної програми, зокрема у ході підготовки до семінарських занять, виконання самостійних, навчально-дослідницьких робіт, складання заліку з курсу «Історія географії». Програма навчальної дисципліни передбачає засвоєння студентами матеріалу з історії становлення географії як науки (еволюція наукових ідей, концепцій, теорій), а також історії географічних відкриттів. Висвітлено структуру та програму навчаль- ної дисципліни за двома змістовими модулями, розкрито систему оцінювання роботи студентів, наведено список рекомендованої літератури. Поміщено завдання семінарських і самостійних робіт, тестові, індивідуальні навчально-дослідні завдання. Відображено хронологію головних географічних відкриттів і подорожей, картосхеми маршрутів найважливіших плавань і експедицій, а також авторські статті і тексти лекцій з проблематики дисципліни. Для студентів географічних факультетів, спеціалістів з історії науки.

Відділ мистецтв

Юнгер Майлз Дж. Пікассо : живопис, що шокував світ  / Майлз Дж. Юнгер; пер. з англ. О. Татаренко. – Х.: Ранок : Фабула, 2019. – 448 с. : 16 с.

Книжка американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра — осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва.


Бюттнер Нільс Ієронім Босх. Видіння і кошмари / Нільс Бюттнер; пер. з англ. І. Шевченко ; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок : Фабула, 2019. –144 с

Ієронім Босх – один із найзагадковіших художників в історії. Навколо його творів назбиралося чимало інтерпретацій, здебільшого з акцентами на шаленстві його фантазії та на містичності. Що нам відомо про життя цього дивного і надзвичайно талановитого митця – без домислів, напевне? Якими поставали його твори для сучасників? Які натяки на тогочасні події він залишав на картинах? Як він поєднав демонічність із моралізаторством? Про все це та про інші загадки творчої фантазії Босха йдеться у фактологічно вивіреному й легкому для читання тексті Нільса Бюттнера.


Рідна моя Україна / уклад. І. Сметана ; гол. ред. О. Кандиба. – Х. : Віват, 2019. –352 с. : іл. – Бібліогр.: с. 344-349.

У книжці наведено відомості про українські звичаї й обряди, повір’я, прикмети, символи, народні знання і творчість, побут і працю українців, а також тексти пісень, народних усмішок, скоромовки, лічилки, прислів’я і приказки.


Александер Гізер

         Знайомство з мистецтвом для дітей / Гізер Александер; пер. з англ. Я. Головченко ; іл. М. Гамільтон ; ред. Г. Сологуб. -Х. : Віват, 2019. -96 с. : кол. іл. -(Сер. “Енциклопедії”). -Алф. покажч.: с. 94-95.

Мистецтво всюди навколо нас — у парках, театрах, церквах, на стінах будівель і навіть у твоїй школі… І на сторінках цієї книжки, адже тут ти знайдеш визначні пам’ятки світового мистецтва, які зазвичай можна побачити лише в музеях. «Знайомство з мистецтвом для дітей» — унікальна нагода не лише торкнутися прекрасного, а й створити власний шедевр.


Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Мудрість тисячоліть. Притчі та афоризми /уклад. Л. В. Лапшина; пер. з рос. О. М. Уліщенко. – Х.: Віват, 2019.-320 с.: іл.-(Серія «Одвічні істини»).

Віддавна слово мало магічну силу, а людська думка, виявляючи себе в різних літературних формах, повчала, підбадьорювала і спонукала до дії. У цій книзі зібрані притчі народів світу, а також афоризми видатних письменників, філософів, істориків. Розумні, добрі, смішні й скептичні, вони завжди будуть актуальними, бо в них закладена непідвладна часу мудрість. Мудрість віків.


Чаша мудрості. Найкращі притчі всіх часів / уклад. І. Б. Говердовська ; пер. З  рос.О. Уліщенко.-Х.: Віват, 2019.-256 с.: іл.-(Серія «Одвічні істини»).

У цій книжці зібрано найкращі притчі різних часів і народів – філософські, релігійні, побутові тощо. Сповнені глибокого змісту та мудрих порад, ці твори допомагають пізнати сенс життя, підказують, як вирішити ті, чи інші проблеми, а також відчути радість самовдосконалення.

Відділ сприяння технічній творчості молоді

Мартін Роберт С.

            Чистий код : створення і рефакторинг за допомогою Agile / Роберт Мартін С. ; пер. з англ. І. Бондар-Терещенко ; ред. Т. Попова. -Х.: Ранок : Фабула, 2019. -448 с. –ISBN 978-617-09-5285-1

Навіть поганий програмний код може працювати. Однак якщо код не є «чистим», це завжди буде заважати розвитку проекту і компанії-розробника, віднімаючи значні ресурси на його підтримку і «приборкання». Ця книга присвячена хорошому програмуванню. У ній повно реальних прикладів коду. Прочитавши книгу, ви дізнаєтеся багато нового про коди. Більш того, ви навчитеся відрізняти хороший код від поганого. Ви дізнаєтеся, як писати хороший код і як перетворити поганий код у хороший.


Фернгольц Тім

            Космічні мільярдери : Ілон Маск, Джефф Безос та нові космічні перегони / Тім Фернгольц; Тім Фернголь; пер. з англ. Г. Литвиненко ; ред. Т. Попова. -Х.: Ранок ; Фабула, 2019. -272 с. -Імен. покажч.: с. 265-271. –ISBN 978-617-09-5128-1

Освоєння землянами космічного простору розпочалося понад півстоліття тому двома великими державами — СРСР і США майже одночасно. Та на початку нинішнього століття воно зазнало нових і характерних змін. До сфери експлуатації космосу долучилися підприємці зі своїми значними капіталами. Вони поставили собі за мету налагодити польоти в космос і на інші планети, для запровадження нового виду бізнесу — космічного туризму, щоб здійснювати регулярні космічні подорожі для багатих осіб, котрі мають змогу їх оплатити. Книжка цікаво розповідає про визначних підприємців-першопрохідців у космічному бізнесі — Джеффа Безоса, Ілона Маска, Річарда Бренсона та інших багатіїв, які займаються цим видом діяльності. І в кожного з них торується свій шлях, свої цілі та перемоги.


Мартін Роберт

            Чиста архітектура : мистецтво розроблення програмного забезпечення / Роберт Мартін; ред. Т. Попова . -Х.: Ранок : Фабула, 2019. -368 с. –ISBN 978-617-09-5286-8

Користуючись універсальними правилами архітектури програмного забезпечення, можна значно підвищити продуктивність праці розробників протягом усього життєвого циклу будь-якої програмної системи.

Легендарний майстер програмного забезпечення Роберт К. Мартін («Дядечко Боб») розкриває ці правила у своїй книжці «Чиста архітектура» і допомагає їх застосувати.  


Маркус Стенлі

            Магазин моєї мрії : мемуари / Стенлі Маркус; пер. з англ. В. Луненко. -Х.: Ранок : Фабула, 2019. -326 с. : іл. (26 с.). –ISBN 978-617-09-3893-0

Найцікавіші автобіографічні книжки — ті, у яких автор розповідає не тільки про те, що він зробив, а й про те, що він пізнав. Стенлі Маркус, власник відомої в усьому світі мережі магазинів одягу «Neiman Marcus», щиро ділиться власним досвідом, запрошуючи читачів стати свідками сумнівів і пошуків шляху, помилок і блискучих рішень, поразок і перемог. Ця історія неймовірного успіху — насправді історія родини, кількох поколінь, відданих своїй справі, династії, яка стала символом ділового успіху і сімейної єдності.

[object Object]
308 Переглядів
Вибрати мову сайту »