Нові надходження за грудень 2019 року

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Матіос Марія
Букова земля : роман-панорама завдовжки у 225 років / Марія Матіос. -К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. -928 с.

Довгоочікуваний новий роман провідної української пись­мен­ниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексич­ною розкішшю і гуцульським чаром.


Трофименко Тетяна

              Окололітературне : усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу / Тетяна Трофименко; худож. О. Васьків ; ред. С. Скляр. -Х. : Віват, 2019. -288 с. : іл. -(Сер. “Дозвілля”).

Літературознавство – не це нудно, це весело, цікаво й навіть небезпечно. Літературна критика має бути жива і жвава, не оглядатися на персоналії, не виважувати можливих наслідків, не вплутуватися в складну систему дружби з усіма гравцями літпроцесу й ділових стосунків із видавництвами ? це коли говориш про свої враження від тексту як-вони-є. Тому ґонзо-критикиця, вона ж улюблена критикеса Тетяна Трофименко, презентує справжній путівник у світ такого дивного сучукрліту. Це не збірка рецензій на різні видання за певний період часу в традиційному розумінні, це анатомічний атлас сучукрліту, реальний зріз сучукрліту останніх десяти років ? з основними гравцями, їхніми творами, реакцією читачів та критиків, та – що важливо – візуалізованими важливими літературознавчими поняттями. Тож перед вами не лише захопливе, сповнене тролінгу, чтиво, а й доволі пізнавальне й інформативне видання.


Панченко Володимир

               Літературний ландшафт України. ХХ століття. 50 “слайдів” / Володимир Панченко; ред. П. Щириця. -К.: Ярославів Вал, 2019. -528 с. -Імен. покажч.: с. 508-523.

“Від Франка до Андруховича” – так могла би називатися ця книжка про літературний ландшафт України ХХ століття. Автор пропонує читачам подорож у країну книг, що протягом десятиліть живуть своїм життям, ставши літературною класикою. 50 “слайдів” – це оригінальні, вільні від квазінаукового стилю, інтерпретації знакових художніх творів, полеміка, цікаві – а часом і драматичні – історії, зіперті на нові архівні матеріали, мемуарні сюжети, інтерв’ю з Павлом Загребельним, Іваном Дзюбою, Іваном Драчем, Анатолієм Макаровим, Сергієм Тримбачем… Видання адресоване не лише філологічній аудиторії: “слайди” розраховані на активний діалог із кожним, хто має смак до художньої літератури.


Шкандрій Мирослав

               Євреї в українській літературі. Зображення та ідентичність / Мирослав Шкандрій; пер. з англ. Н. Комарової ; ред. В. Пономарьов. -К.: Дух і Літера, 2019. -352 с. -(Сер. “Бібліотека юдаїки”).

У книзі канадського мистецтвознавця і літературознавця Мирослава Шкандрія (нар. 1950 р.) проаналізовано, як в українській літературі ХІХ–ХХІ століть відображена єврейська присутність на українській землі. Автор досліджує основні сюжети, образи та парадигми української літературної традиції, пов’язані з українсько-єврейськими відносинами, а також їхню інтерпретацію в різні періоди історії – від відчуження, неприязні та протистояння до порозуміння, взаємодії та спільної боротьби за громадянські та національні права. Видання орієнтоване на широке коло читачів.


Химка Іван-Павло

               Українсько-єврейські взаємини : від історії до пам’яті / Іван-Павло Химка; ред. Н. Куліш. -К.: Дух і Літера, 2019. -384 с. -(Сер. “Бібліотека юдаїки”).

-Бібліогр.: с. 373-383. Збірка статей відомого українсько-канадського історика Івана-Павла Химки висвітлює проблеми українсько-єврейських відносин часів Другої світової війни, вивчення яких досі потребує не лише професіоналізму, а й інтелектуальної сміливості. Спираючись на джерела з архівів України, США, Канади, Польщі, Німеччини та Ізраїлю, автор розповідає, як звикання до насильства, організованого та підбурюваного нацистською владою, вивільняло руйнівний потенціал людської психіки, що уможливив етнічні чистки навіть поза сферою контролю окупаційного режиму. Досліджуючи поведінку місцевого населення України під час Голокосту, він показує, що за різних обставин одні й ті самі індивіди могли бути і пасивними спостерігачами, і співучасниками злочинів, і рятівниками. Окремі статті аналізують замовчування теми знищення євреїв в радянській політиці пам’яті, а також непростий процес її входження до історичних наративів поряд з іншими трагедіями ХХ сторіччя – Голодомором та масовими розстрілами, скоєними НКВС, – за часів незалежності України та в українській діаспорі. Включені до збірки полемічні тексти засвідчують почасти вкрай гострий характер сучасних історіографічних дискусій і вказують на ті питання спільного українсько-єврейського минулого, які ще чекають на зважених і відповідальних дослідників.


Щоткіна Катерина

               Хроніки Томосу / Катерина Щоткіна; ред. О. Стужук. -Х. : Віват, 2019. -304 с. -(Сер. “Історія та політика” ).

Катерина Щоткіна — українська журналістка, авторка численних публікацій на соціальні й політичні теми. «Хроніки Томосу» — своєрідний підсумок її багаторічних досліджень релігійного питання — одного з найгостріших в історії України. Протягом століть тривають змагання не тільки за Українську державу, а й за українську церкву. Київ — самобутнє місто, з особливою християнською місією, і має всі підстави для самостійності. Виникали і формувалися церкви, втрачалися і зберігалися традиції, змінювалися напрями і прагнення… Та ідея української автокефалії, як спляча красуня, прокидалася щоразу, коли її лиця торкався бодай найлегший подих свободи. • Українська церква на геополітичній шахівниці • Автокефалістський рух — зародження і відродження • Церква під час війни — поле бою, пропаганда і політичні маніпуляції • Здобуття Томосу — як і чому це можливо Ми зможемо стати свідками докорінних змін у системі стосунків, що склалися у світовому православ’ї, — побачити, як створюються і розпадаються тисячолітні союзи, як змінюються віковічні правила гри… Томос і автокефалію українська церква й уся Україна сприйняли як перемогу. Невдовзі нам усім доведеться переконатися у тому, що це лише квиток у майбутнє.


Плохій Сергій

               Загублене царство. Історія “русского мира” з 1470 року до сьогодні / Сергій Плохій; пер. з англ. В. Євменова, Є. Євменова ; худож.-оформ. М. Мендор. -Х.: Фоліо, 2019. -308 с. : іл. -(Сер. “Великий науковий проект”).

-Бібліогр.: с. 298-307. Нова книжка С. Плохія стала відгуком професійного історика, одного із ведучих спеціалістів в галузі історіографії та історії Східної Європи, на російсько-український конфлікт, що розгорівся 2014 року. Детально розглядаючи історію українського та російського народів, автор доводить, що коріння цього конфлікту заховано в самому процесі становлення Росії як держави. Та й саме піднесення як російської держави, так і російської нації, її великодержавний статус — все це трималося на Україні, якій треба було бути окремою, але невіддільною частиною Росії. Багато хто в Кремлі та за його межами у виході України з-під впливу Росії побачив атаку на саму Росію.


Плохій Сергій

               Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи / Сергій Плохій; пер. з англ. В. Махоніна, Є. Тернавського ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. -Х.: Фоліо, 2019. -396 с. : іл. -(Сер. “Великий науковий проект”).

Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою. Сьогодні реактори чорнобильського типу вже не будують, але авторитарні режими, які тримають повний контроль над інформацією, усе ще існують. Зрештою, і в Україні досі виробляють майже 50 % усієї електроенергії на атомних станціях. Нам є чим поділитися зі світом стосовно досвіду Чорнобиля, але є над чим задуматися і самим.


Єфремів Сергій

               Бої на Карпатській Україні 14-15 березня 1939 року / Сергій Єфремів; за ред. Я. Довгана. -Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2019. -96 с. -(Сер. “Звитяжці”).

У книжці опубліковано спогади головнокомандуючого Національною обороною Карпатської України «Карпатська Січ» Сергія Федоровича Єфремова (1893–1966) про період існування незалежної й суверенної держави Карпатська Україна. Автор у хронологічному порядку подає майже погодинний опис боїв карпатських січовиків проти угорських окупаційних військ, але пише і про свої зустрічі і телефонні розмови з найвищими представниками Карпатської України, головно з її Президентом Авґустином Волошиним. Спогади інформують читача про маловідомі або й зовсім не відомі факти з історії Карпатської України.
В другій частині С. Єфремов навів численні винятки з європейської преси про бої на Карпатській Україні. У цьому виданні академік НАН України, професор Микола Мушинка значно розширив вступну статтю про життя С. Єфремова.


Зелінський Віктор

               Синьожупанники / Віктор Зелінський; упоряд. І. Монолатій. -Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2019. -128 с. -(Сер. “Звитяжці”).

Спогади «Синьожупанники» уродженця Наддніпрянщини, генерал-полковника армії УНР Віктора Зелінського (1864–1940), надруковані 1938-го в Берліні, сьогодні є справжнім раритетом для фахівців й зацікавлених читачів. На сторінках цього видання ми знайдемо історію служіння Україні Синьожупанної дивізії. Саме вона певної миті опинилася між двох вогнів: муляла очі соціалістам з Центральної Ради і заважала німецькому окупаційному командуванню, яке злякалося творення самостійного українського підрозділу. Чільне місце у споминах В. Зелінського займають сторінки взаємин з тодішнім німецьким генералітетом, російсько-українські суперечності та наслідки Берестейського мирного договору. Важливими є свідчення про прибуття «Синьої дивізії» до Києва, взаємини її командирів з пацифістськи налаштованою до власного війська Центральною Радою. Авторові висновки будуть і сьогодні вартісними роздумами про причини поразки в нашій національно-визвольній боротьбі поч. ХХ ст . Для охочих пізнати історію нашої держави доби Української революції, істориків, допитливців військової історії, широкого загалу читачів.


Безручко Марко

               Січові стрільці в боротьбі за державність / Марко Безручко; упоряд. І. Монолатій. -Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2019. -136 с. -(Сер. “Звитяжці”).

Історико-військознавча студія «Січові Стрільці в боротьбі за державність» уродженця Наддніпрянщини, генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка (1883–1944) є важливим документом з історії забезпечення військової потуги Української революції. Зі сторінок цієї праці, яку написав безпосередній учасник подій, дізнаємося конкретні показники боєздатності Корпусу Січових Стрільців, його бойовий шлях 1919-го, плани і завдання командування, бої цього формування на українсько-більшо-вицько-польському фронті, фактичний стан, ліквідацію та інтернування Групи Січових Стрільців, а також про стратегію і тактику українського командування, моральний стан українських вояків в останньому періодові боротьби Армії УНР. Для зацікавлених історією Корпусу Січових Стрільців, істориків українського війська, краєзнавців, студентів, усіх, хто шанує українську військову традицію ХХ ст.


День вдячності  / за ред. Л. Івшиної. -К. : Українська прес-група, 2019. -568 с. “День вдячності” – це більше, ніж книга…

Перше, що ми маємо зробити, здобувши, нарешті, шанс збудувати свою державу, – це подякувати. Зокрема, й іноземцям – здебільшого про них ця книга. Подякувати тим, хто подав нам руку у важкі часи, хто чітко бачив Україну на мапі світу, любив її душу, розумів її вагу у світі, хто розповідав про нас міжнародній спільноті, хто, ризикуючи життям, писав правду про Голодомор. Гарет Джонс та Фрітьоф Нансен, Ланселот Лоутон та Андрій Сахаров, Джон Маккейн і Валерія Новодворська… І ще десятки людей, знаменитих і маловідомих. Подякувати їм – це справа цілком прагматична, бо без цього не буде перевиховання, перенавчання покоління, яке вступає в життя.Саме здатність бути вдячним за добро є визначальною ознакою правдиво шляхетної людини. А без цього в України не буде майбутнього. Вся наша нація мала б молитовно, через роки і століття, підносити цим людям своє “Дякую”. Ми назвемо Вам їхні імена і зробимо ближчими.


Гейстінгс Макс

               І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945 років / Макс Гейстінгс; пер. з англ. Р. Клочка. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -752 с. -Бібліогр.: с. 744-748.

Цю пpaцю нaзвaли oднiєю з нaйкpaщиx дoкумeнтaльниx poзвiдoк пpo Дpугу cвiтoву вiйну. Тут зiбpaнo вce: iнтepв’ю, щoдeнники, лиcти, cпoгaди й piзнoмaнiтнi ocoбиcтi дoкумeнти. Вiд Дюнкepкa дo Ioдзiми, вiд Cтaлiнгpaдa дo Гвaдaлкaнaлу. Oпиcи битв як нa cуxoдoлi, тaк i нa мopi. Мaйcтepнo дiбpaнi цитaти, щo oживляють пoдiї. Уci пoдpoбицi вiйcькoвиx oпepaцiй тa eкoнoмiкa кpaїн-учacниць вiйни, лoгicтикa зaбeзпeчeння apмiй, пoлiтичнi пopтpeти й зaмaльoвки у Фpaнцузькoму гeнepaльнoму штaбi, Бiлoму дoмi чи Мiнicтepcтвi у cпpaвax кoлoнiй. Твepeзa й peaлicтичнa кapтинa eпoxaльнoї Книга «І розверзлося пекло Світ у війні 1939-1945 років» тa кpивaвoї пoдiї XX cтoлiття бeз жoднoї poмaнтизaцiї й кaбiнeтнoї гepoїки. Цe cпpaвжнiй peпopтaж iз пeклa Дpугoї cвiтoвoї вiйни.
Нaдзвичaйнo цiкaвa Cвiдчeння «знизу», пoєднaнi з пoтужним iнтeлeктoм aвтopa, нaдaють книжцi яcкpaвoї бeзпocepeднocтi й бeзжaльнoї зpoзумiлocтi, cтвopюючи дoклaдну кapтину життя звичaйниx людeй у вoєнний чac. Observer
Пpo aвтopa:
Мaкc Гacтiнґc — aвтop пoнaд двaдцяти книжoк. Пpaцювaв гoлoвним peдaктopoм Daily Telegraph, шicть poкiв peдaгувaв Evening Standard. Зa cвoї книжки й peпopтaжi oтpимaв чимaлo нaгopoд, a 2002 poку був пocвячeний у лицapi.


Лібер Юрій

               Тотальні війни : творення модерної України в 1914-1954 роках / Юрій Лібер; пер. з англ. А. Дейнеки ; гол. ред. О. С. Кандиба. -Х. : Віват, 2019. -528 с. : іл. -(Сер. “Історія та політика” ).

Завдання кожної нації — примиритися зі своєю пам’яттю, навчитися дивитись у майбутнє, враховуючи уроки минулого. Довга тінь війни, яка тяжіє над Україною, повсякчас повертає її до модернізації проектів і водночас до проживання травматичного досвіду.Автор переконливо доводить, що дві світові війни, революції, голод, геноциди й чистки, які протягом першої половини ХХ століття спустошували Європу, руйнували і заразом творили українську націю й відіграли важливу роль у формуванні сучасної України. Ця книжка — важливе дослідження масштабів і парадоксальних наслідків масового насильства, яке допомагає зрозуміти складну всторію ХХ століття.


Плохій Сергій

               Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу / Сергій Плохій; пер. з англ. Я. Лебеденка, А. Сагана ; ред. Р. А. Трифонов, Ю. В. Шелест. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -512 с. -Бібліогр.: с. 496-506.

Аналіз розсекречених документів та інтерв’ю з безпосередніми учасниками подій наштовхують на висновок: крах СРСР не був результатом діяльності спецслужб Сполучених Штатів, навпаки, американські лідери боялися раптового колапсу радянської держави, який міг затягти Євразію в політичний та економічний хаос. Називаючи розпад СРСР «роботою Америки», політичні діячі США переоцінили власний потенціал у знищенні та перебудові іноземних режимів. Автор упевнений: американська роль у розвалі Союзу була міфом, який роздували на догоду діячам американської зовнішньої політики та прихильникам імперського реваншу в Росії. Україна стала ключовим гравцем у драмі розвалу Союзу й не тільки здобула незалежність для себе, але й показала шлях до державності менш рішучим республікам, як-от Білорусь та Казахстан. «Остання імперія» — це нова, смілива інтерпретація останніх місяців життя Радянського Союзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.


Касьян Таня

                      Про що мовчать / Таня Касьян; пер. з рос. Ю. Бондаренко ; гол. ред. К. Дем’янчук. -К. : Book chef, 2019. -240 с.

Ця книга про жінок, чиї історії для більшості оповиті стереотипними уявленнями. Що відчуває жінка, яка розуміє, що її назавжди паралізувало? Чого найбільше боїться безпритульна? Чому тільки після сімнадцяти років перебування у монастирі черниця наважується піти з нього? Як живе жінка після зґвалтування у віці шести років? 13 історій, які назавжди змінять ваше сприйняття дійсності. Багато зізнань, сліз, розмов із психологом… У ваших руках книга, переповнена емоціями та бажанням викорінити стигму з нашого суспільства.


Гейтс Мелінда

                Мить піднесення. Розширення прав і привілеїв жінок, що здатне змінити світ / Мелінда Гейтс; пер. з англ. І. Павленко. -К. : Форс Україна, 2019. -304 с.

«Мить пiднeceння» — цe тepмiнoвий зaклик дo cмiливocтi й piшучocтi. Дeбют Мeлiнди Ґeйтc — вчacний i нeoбxiдний зaклик дo дiї з poзшиpeння пpaв i мoжливocтeй жiнoк. Упpoдoвж ocтaннix двaдцяти poкiв Мeлiндa Ґeйтc викoнувaлa вaжливу мiciю — cкpiзь вiдшукувaлa людeй iз нeвiдклaдними пoтpeбaми. Нa цьoму шляxу для нeї cтaлo oчeвидним oднe: якщo xoчeш пiднeceння cуcпiльcтвa, пoтpiбнo пpипинити пpинижувaти жiнoк.


Парновський Сергій

                Як влаштовано Всесвіт. Вступ до сучасної космології / Сергій Парновський; гол. ред. М. Савка ; худож. ред. Н. Гайдучик. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. -248 с.

Із чoгo пoчaвcя Вcecвiт i чи йoгo вiк cкiнчeнний? Як вiн poзвивaвcя i щo з ним вiдбувaєтьcя тeпep? Дe вiдбувcя Вeликий вибуx i чи вcюди у Вcecвiтi зaкoни фiзики oднaкoвi? У цiй книжцi пpoчитaєтe кopoткий куpc пpo icтopiю тa cучacний cтaн кocмoлoгiї — нaуки пpo Вcecвiт тa мicцe людcтвa у ньoму: чoтиpивимipний пpocтip-чac, cтвopeння Вcecвiту пiд чac Вeликoгo вибуxу, йoгo eвoлюцiю, xapaктepиcтики, як вимipювaти вiдcтaнi дo дaлeкиx acтpoнoмiчниx oб’єктiв, як звaжити cвiтлo тoщo. Cучacнi укpaїнcькi нaукoвцi пiдгoтувaли для вac цiкaвий eкcкуpc у cклaдний cвiт нaуки тa cпpoбувaли вiдпoвicти нa пoпуляpнi зaпитaння, зoкpeмa пpo «тeмний бiк» нaшoгo Вcecвiту: тeмну eнepгiю, тeмну мaтepiю тa чopнi дipи.


Мандзюк Денис

                Копаний м’яч. Коротка історія українського футболу в Галичині 1909-1944 / Денис Мандзюк; гол. ред. М. Савка ; худож. ред. Н. Гайдучик. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. -416 с. : фотоіл. -Бібліогр.: с. 404-411.

Футбол давно переріс звання простої гри у загальнокультурне явище. Це один із найпопулярніших видів спорту, на честь якого проводяться гучні чемпіонати. Відомі бренди представляють футбол та асоціюються з цією грою. Сьогодні він став значною частиною життя фанатів, але з чого починалася його історія в Україні? Автор Денис Мандзюк пропонує зануритися в історію футболу Західної України. Завдяки книзі «Копаний м’яч» ви дізнаєтеся про гру за часів, коли територія Галичини належала Австро-Угорщині, Польщі та навіть Третьому Рейху. Які особливості гри побутували на кожному проміжку часу? Що нового привносила культура кожної країни? Як ставилися до гри на національному рівні? Про все це та багато іншого читайте в книзі «Копаний м’яч»! Чому варто купити книгу «Копаний м’яч» Дениса Мандзюка? «Копаний м’яч» — книга, яка розповість коротку, проте насичену історію українського футболу на Галичині у першій половині ХХ століття та про його значення для української ідентичності. Вона стала першою спробою подібного дослідження походження і розвитку українського спорту. Як доповнення ви знайдете у книзі невеликий словник застарілих слів, покажчик команд, пояснення абревіатур та гумористичні фейлетони, популярні в ХХ столітті. Оформлено численними фотографіями.


Відділ сприяння технічній творчості молоді

Романова Марина

            Чудо – крупы : чечевица, кускус, булгур, киноа. Вкусные и полезные каши для красоты и здоровья / Марина Романова; гл. ред. О. С. Кандыба. -Х. : Виват, 2019. -224 с. -(Сер. “Полезная книга”). –ISBN 978-966-942-882-0

Страви з круп можуть бути не тільки корисними, але й дивовижно смачними, адже з них можна не тільки зварити різноманітні каші, але й приготувати салати, супи, десерти і випічку.
А використовуючи новомодні булгур, кускус, кіноа, ви порадуєте себе і рідних незвичайними, смачними і корисними стравами.


Баранова Алевтина

            Пчелиный мед – здоровье круглый год! Продукты пчеловодства для здоровья и долголетия / Алевтина Баранова; гл. ред. О. С. Кандыба. -Х. : Віват, 2017. -224 с. -(Сер. “Полезная книга”). –ISBN 978-617-690-967-5

Усі знають, що мед — цінний дієтичний продукт. Найчастіше з додаванням меду готують різноманітні напої, випічку й десерти. Але цей продукт приховує чимало приємних сюрпризів, завдяки яким його можна використовувати практично в усіх стравах. Чи знаєте ви, скільки смаколиків можна приготувати з додаванням меду? Салати й закуски, перші та основні страви… У цій книжці зібрані найкращі рецепти з м’яса, риби, овочів, круп, і, звісно ж, усі вони приготовлені з додаванням меду. Зміцнюйте своє здоров’я, і смачного вам!


Лебовіц Девід

            Солодке життя в Парижі / Девід Лебовіц; пер. з англ. О. Голуб. -Х. : Віват, 2019. -320 с. : іл. -(Сер. “Дозвілля”). –ISBN 978-966-942-799-1

Відчуйте смак справжніх французьких делікатесів і аромат паризького життя! Неймовірна кулінарна подорож французькою столицею разом із всесвітньо відомим кондитером. Девід Лебовіц  доводить, що Франція – це справді інший світ, де своєрідним є все: від правил поведінки до особливостей чоловічого взуття, – і про це автор пише з притаманним йому надзвичайним гумором. Пориньте у дивовижну атмосферу Парижа, приготувавши страву принаймні за одним із понад п’ятдесяти оригінальних рецептів відомого кухаря.


Сайдакова Раиса

            Квашение, соление, мочение, сушка овощей, фруктов и ягод. Проверенные рецепты / Раиса Сайдакова; гл. ред. О. С. Кандыба. -Х. : Виват, 2017. -224 с. -(Сер. “Полезная книга”). –ISBN 978-617-7151-24-0

Завдання кожної господині – порадувати своїх близьких не тільки свіжими овочами, фруктами і ягодами, а й підтримати їх здоров’я продуктами, що зберегли максимум вітамінів. Це можна зробити за допомогою таких простих і доступних способів заготовки, як квашення, соління, мочіння та сушка. Про них і піде мова в цій книзі, де представлено безліч рецептів заготовок про запас, а також страв з їх використанням. Видання буде корисним як досвідченим господиням, так і тим, хто тільки починає свої кулінарні вправи.


Правила дорожнього руху України з ілюстраціями основних положень : друкується за погодженням з ЦБДР та АС при МВС України/ уклад. : З. Д. Дерех, Ю. Є. Заворицький. -К. : Арій, 2014. -72 с. : іл. –ISBN 978-966-498-326-3

Правила дорожнього руху є нормативним документом, який регламентує порядок руху на вулицях і дорогах Україні. Знання положень Правил допоможе кожному учаснику дорожнього руху безпечно рухатися та правильно орієнтуватися в ситуаціях, що виникають на дорозі майже щодня.
У виданні наведено офіційний текст Правил дорожнього руху, що були введені в дію з 1 січня 2002 р. постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 р. з усіма змінами.
Положення, що потребують додаткових пояснень, проілюстровані фотографіями, рисунками та схемами.


Дерех З. Д.

            Екзаменаційні завдання для підготовки водіїв АВ. Білети / З. Д. Дерех, Ю. Є. Заворицький. -6-те вид., переробл. та доп. -К. : Арій, 2019. -184 с. : кол. іл.. -(Сер. “Б-ка автомобіліста”)

Екзаменаційні питання , складені у вигляді  білетів, для оцінювання знань кандидатів у водії транспортних засобів категорій “А” в “В”. Білети призначені для перевірки знань Правил дорожнього руху, будови транспортних засобів ( що стосуються активної та пасивної безпеки автомобіля ), основ безпечного керування транспортними засобами, першої долікарської допомоги потерпілим у ДТП.


Стельмащук Галина

            Українське народне вбрання / Галина Стельмащук; ред. І. Костюк. -Львів : Література та мистецтво, 2019. -256 с. : іл. -Бібліогр.: с. 249-255. –ISBN 978-617-7429-10-3

На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників.


Парновський Сергій

            Як влаштовано Всесвіт. Вступ до сучасної космології / Сергій Парновський; гол. ред. М. Савка ; худож. ред. Н. Гайдучик. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. -248 с. –ISBN 978-617-679-606-0

Із чого почався Всесвіт і чи його вік скінченний? Як він розвивався і що з ним відбувається тепер? Де відбувся Великий вибух і чи всюди у Всесвіті закони фізики однакові? У цій книжці прочитаєте короткий курс про історію та сучасний стан космології — науки про Всесвіт та місце людства у ньому: чотиривимірний простір-час, створення Всесвіту під час Великого вибуху, його еволюцію, характеристики, як вимірювати відстані до далеких астрономічних об’єктів, як зважити світло тощо. Сучасні українські науковці підготували для вас цікавий екскурс у складний світ науки та спробували відповісти на популярні запитання, зокрема про «темний бік» нашого Всесвіту: темну енергію, темну матерію та чорні діри.


Ілон Маск / Маша  Сердюк; ред. О. Березніченко ; іл. О. Марчишина. -К. : ІРІО, 2019. -128 с. : кол. іл. -(Сер. “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”). –ISBN 978-617-7453-63-4

Книжка «Ілон Маск» — це біографія винахідника сьогодення. Саме Ілон Маск створює майбутнє вже сьогодні. Це історія генія, що може надихнути дітей та дорослих на будь-які мрії та цілі. Біографія Маска вчить ніколи не здаватися, вірити в себе та бути впевненим у можливості неможливого.


Сервіси е-урядування і е-демократії для мешканців Кіровоградщини : навч. посібник / за ред. С. Зелінського. -Кропивницького, 2019. -160 с. -Бібліогр.: с. 152

Посібник містить навчальні матеріали до освітньої програми  «Основи комп’ютерної грамотності та сервіси електронного урядування для мешканців Кіровоградщини», яка підготовлена в рамках проекту «Електронний громадянин Кіровоградщини» та обласного плану заходів з реалізації «Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року».

[object Object]
772 Переглядів
Вибрати мову сайту »