Візерунки російської вишивки

«Візерунки російської вишивки» – цю назву носило чергове засідання клубу «Дивосвіт», яке відбулося 19 листопада, в рамках Тижня національних культур.

Мистецтво вишивання в Росії має багатовікову історію. Російська вишивка за характером візерунків і прийомів різноманітна. Велику роль в ній відіграють два види орнаментів: рослинний та геометричний. До старовинних російських візерунків відносяться: шов «розпис» або напівхрестик; набір, хрест, лічильна гладь. Більш сучасні шви представлені кольоровою та білою гладдю, гіпюром. Саме роботи в цій техніці і запропонувала учасникам засідання клубу майстриня з творчого об’єднання «Єлисаветградський узвіз» Валентина Кирилівна Орловська.

Пані Валентина не тільки розповіла про розмаїття вишиваного світу Росії, де народилася і виросла, а й принесла з сімейного архіву палехські шкатулки, панно, прикрашене фігуркою з вирізьбленої кістки нерпи, гжельську порцелянову піалу та хохломські розписні ложки.

Валентина Кирилівна народилася в Росії на Єнисеї, за професією – будівельник. Довгий час прожила в Красноярському краї, де бабуся і мама передали їй любов до вишиваного мистецтва. Пані Валентина також представила вишиванку своєї бабусі, датовану кінцем 19 століття.

В своїх роботах Валентина Кирилівна використовує тільки акрилові нитки, які надають вишиванкам об’ємності, з роками не тьмяніють, а тільки підкреслюють індивідуальність тієї чи іншої роботи.

Мода на різні вишивки не зникає, а сам процес створення вишитих виробів залишається майже незмінним.

[object Object]
370 Переглядів
Вибрати мову сайту »