Репродуктивне здоров’я дівчаток-підлітків

Величезна увага суспільства завжди була прикута до питань забезпечення збереження здоров’я дівчат, особливо дівчат-підлітків, та жінок.

Важливою складовою благополуччя і збереження родини є репродуктивне здоров’я

Репродуктивне здоров’я дає можливість мати здорових нащадків, вільно приймати рішення відносно доцільності, часу та частоти народження дітей, мати доступ до відповідної інформації та послуг, вести безпечне статеве життя, яке приносить задоволення. Планування сім’ї знижує потреби в небезпечних абортах. Деякі методи планування сім’ї попереджають зараження ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом.

Про все це розповіла учням ЗОШ I-III ступеня гімназії ім. О. Пушкіна лікар акушер-гінеколог КНП «Обласний Центр планування сім’ї та репродукції людини Кіровоградської обласної ради Світлана Драч.

Крім того, Світлана Іванівна розповіла підліткам про захворювання, що передаються статевим шляхом, як уникнути небажаної вагітності тощо. Адже, сексуальність і її прояви – це сфера життя, де ціна помилки дуже велика, а незнання, безвідповідальність, схильність до імпульсивних, ризикованих вчинків – можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю. Також Світлана Драч розповіла дівчатам про основні функції репродуктивної системи жінки, про інтимну гігієну, про ефективні методи контрацепції та ін.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері, у форматі «рівний-рівному». Учасниці заходу активно брали участь в обговорені та отримали кваліфіковані відповіді на всі поставленні питання.

IMG_2641
IMG_2632
IMG_2642
IMG_2644
IMG_2636
IMG_2640
IMG_2635
IMG_2633
IMG_2643
IMG_2634
22 Переглядів