Творчість наших читачів

 

«Скільки себе пам’ятаю,
Завше світили мені
Вікна в задумі розмаю
І рушники на стіні.
В тиші світлиці урочій
Серцем читало дитя
Сині Шевченкові очі
І золоте вишиття…»
(Б. Стельмах)

Мабуть, кожен українець, читаючи ці рядки поета Богдана Стельмаха, згадує своє дитинство, мамину чи бабусину світлицю, любовно прибрану вишитими рушниками та скатертиною на столі, за яким зібралася уся родина чи то на Різдво Христове, чи на світле свято Воскресіння, щоб у дружньому колі і щире слово сказати, і гарну пісню заспівати.

Отак усе: і материнська мова, і чудова музика, і неповторна українська вишивка – з’єдналося в нерозривну коштовну цілісність, яку ми носимо біля серця і в самому серці упродовж всього життя.

Усе своє серце і душу вклали у свою творчість і учні 9-х класів КЗ НВК ЗОШ І-ІІІ ст. № 34 (Економіко-правового ліцею «Сучасник»). Саме їхні вишиті роботи представлені у відділі сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка на виставці «Творчість наших читачів», що діє з 13 грудня 2010 року.

У школі № 34 вже стало доброю традицією прививати любов до національних цінностей, в тому числі й до вишивки. З цією метою під мудрим керівництвом Наталії Миколаївни Чибліс кожного року проводиться конкурс творчих вишитих проектів серед учнів 9-х класів (на уроках трудового навчання у групі для дівчаток). Кращі роботи 2010 року і представлені на виставці в бібліотеці.

[object Object]
308 Переглядів
Вибрати мову сайту »