Пам’ять заради майбутнього – уроки толерантності

29 січня працівники відділу абонементу провели історичний екскурс «Пам’ять заради майбутнього», приурочений доМіжнародного дня пам’яті жертв Голокосту для учнів гімназії імені Тараса Шевченка. 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту  — це день, коли ми згадуємо жертв переслідування і масового знищення євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами під час Другої світової війни.

Свідків тих страшних подій практично не залишилося – ті, хто пройшов через пекло німецьких концтаборів і залишився в живих, розповідають про надзвичайну жорстокість і тортури, які їм довелося пережити. Під час заходу школярам було продемонстровано декілька коротких відеороликів – свідчень очевидців та історичні кадри цих подій.

Для кращого розуміння явища Голокосту, працівники відділу абонементу запропонували учням уявити події 29 вересня 1941 року, які сталися у Бабиному Яру, на околиці Києва. Велику увагу також було приділено ролі українців у порятунку євреїв. Так, нині звання «Праведник світу» удостоєні понад чотири тисячі українців.

Нині ми маємо щастя жити у толерантному світі, де за національність людей не переслідують. Проте, ми не маємо забувати уроків історії, пам’ятати про страшну непоправну ціну національної нетерпимості – мільйони невинних жертв.

3
2
1
0
70 Переглядів