2 лютого 2011 року в приміщенні бібліотеки відбулась церемонія вручення обласної літературної премії імені Євгена Маланюка за 2010 рік

За традицією, започаткованою у лютому 2003 року, премію вручають саме тоді, коли світове українство відзначає чергову річницю видатного українського поета, нашого земляка з берегів Синюхи, який повернувся до нас через роки забуття і руїни – Євгена Маланюка.

Свого часу Обласна літературна премія імені Євгена Маланюка задумувалась, як один із засобів пожвавлення літературного життя області.

На здобуття Премії висуваються літератори, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території області за літературні твори, опубліковані окремими книгами чи у журналах, які вийшли друком протягом останніх трьох років.

Традиційно Премія вручається за трьома номінаціями:

•  «художня література» (поезія, проза, драматургія),

•  «літературознавство і публіцистика»,

•  «переклад» (з української мови на інші мови, з інших мов на українську мову).

Цього року на здобуття обласної літературної премії імені Євгена Маланюка було висунуто 14 творів:

– у номінації «Художня література» (поезія, проза, драматургія) – книги поезій Антоніни Корінь «Монолог метелику» та «За руки по райдузі», книга поезії Олександра Косенка«На сьомий день», збірка віршів та казок для дітей Анатолія Черниша «Про сонечко і журавля, калину і букву Я», книга поезій Романа Любарського «Точка росы», поезія Наталії Фесенко «На святі життя», збірка віршів Людмили Попчук «Мелодія життя», літературно-художнє видання Олени Ворони «Безмежне поле життя…У кожного воно своє»;

– у номінації «Літературознавство і публіцистика» — дослідницькі етюди Володимира Панченка «Неубієнна література», історичний нарис Володимира Шурапова «Марко Кропивницький та його спадкоємці», журналістські замальовки Тамари Аноко «Дорогие мои, александрийцы», книга Ірини Омельчук «Незабутнє», літературні видання Василя Березовського «Солдатська доля» та «Діти війни»;

– у номінації «Переклад» – не було висунуто жодного твору цього жанру.

Рішенням журі обласної літературної премії імені Євгена Маланюка перемогу у номінації «художня література» (поезія, проза, драматургія) здобув Олександр Косенко за книгу поезій «На сьомий день», у номінації «літературознавство і публіцистика» – історичний нарис Володимира Шурапова «Марко Кропивницький та його спадкоємці».

Підбив підсумки та нагородив переможців обласної літературної премії імені Євгена Маланюка перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Шаталов Олександр Сергійович.

Члени журі, розповіли присутнім про те, як проходить обрання найдостойніших.

На церемонію урочистостей завітали люди, що глибоко цікавляться літературним життям Кіровоградщини. Одним з перших привітав лауреатів премії радник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, що багато років очолював журі обласної літературної премії імені Євгена Маланюка Сухомлин Микола Олексійович.

Під час заходу лунали пісні у виконанні акторів Кіровоградського академічного обласного музично-драматичного театру імені М.Кропивницького, зразкового ансамблю бандуристок «Орія», композитора-виконавця Андрія Фоменка та Шульги Ілони.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
194 Переглядів
Вибрати мову сайту »