Свято Колодія в бібліотеці

26 лютого в рамках бібліопроекту «Креативна середа» відбулося свято Колодія.

Свято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодія, Колодка або Масниця.

Свято супроводжується обрядами, пов’язаним із проводами зими і зустріччю весни, має характер загального примирення, злагоди та всепрощення. За традицією в цей час влаштовуються народні гуляння, а всі дійства направлені на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну. Усі ці дні не роблять значних робіт, а славлять Колодія, Сонце, Весну і Світло.

Слідуючи традиціям, бібліотекарі підготували цікаві конкурси з поїдання вареників, пеленання колодки, кидання сніжок, пісні і танці – все як в давні часи. Крім цього, бібліотекар відділу абонементу розповіла присутнім про нові цікаві книги з народознавства.

Цього вечора на гостей чекали театралізовані виступи від студентів факультету педагогіки та психології ЦДПУ імені Володимира Винниченка та імідж центру «Ольга». Вихованці ЦЕВ «Натхнення» НВО №6 закликали весну чудовими народними піснями та танцями.

Приємним сюрпризом став виступ друга та постійного партнера бібліотеки, протоієрея Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці – Івана Верескуна.

Завдяки керівникам гуртків КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Кропивницької міської ради» всі бажаючі мали змогу створити ляльки-сувенірчики з тканини «Панянки-веснянки», «Сонечко» з паперу та «Веселі вареники» з солоного тіста.

Не обійшлося без традиційного частування варениками та чаєм. А за участь у конкурсах охочі отримували солодкі призи від ТОВ «Агропродукт».

На «Свято Колодія» завітали: заступник голови Кіровоградської ОДА – Тетяна Волинець, начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА – Віталій Останній, заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА – Людмила Тищенко, начальник відділу молодіжної політики Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА; письменники: Олександр Косенко, Олена Надутенко та Олена Баранова.


Warning: unserialize() expects parameter 1 to be string, array given in /var/www/ch1091c002/www/lib.kr.ua/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/ultimate-responsive-image-slider-short-code.php on line 19
[object Object]
696 Переглядів
Вибрати мову сайту »