Нові надходження за травень 2020 року

Смірнова Аліна

         Мандали : шлях до себе / Аліна Смірнова; ред. О. Медвідь ; фото В. Сидоренко. -Х. : АССА, 2015. -64 с. : іл. –ISBN 978-966-2623-95-6

Новий цікавий напрямок в Handmade – це плетіння мандал з ниток. Цьому виду рукоділля присвячена ще одна книга з серії Ukrhandmade від видавництва АССА. Автор познайомить читачів з основними принципами створення мандал, розповість про матеріали, прийоми та техніки.


Чернобаєва Любов

         Квіти в різних техніках / Любов Чернобаєва; ред. О. Медведь. -Х. : АССА, 2015. -64 с. : кол.іл. -(Сер. “Ukrhandmade”). –ISBN 978-966-2623-94-9 Квіти, зроблені своїми руками, володіють особливою красою та оригінальністю. Видавництво АССА в серії Ukrhandmade пропонує довідник по створенню квітів з різних матеріалів. Автор книги поділиться зі своїми читачами секретами виготовлення флористичних елементів із тканини, шкіри, стрічок і фоамірана.


Запрудська Є. Ю.

         Декупаж / Є. Ю. Запрудська; ред. М. Волощак. -Х. : АССА, 2016. -64 с. -(Сер. “Ukrhandmade”). –ISBN 978-617-7312-08-5 Декупаж- проста, але дуже ефективна техніка декорування. Видавництво АССА випустило нову книгу в серії Ukrhandmade, присвячену цьому сучасному напрямку мистецтва. У виданні детально розглянуті матеріали і різні техніки. Читач дізнається про кракелюрні лаки, клеї для декупажу, шелаки, гуміарабіки, бітуми, патину та фінішні складові. Для початківців декупаж буде цікавий детальним оглядом самої техніки. У книзі представлені як поетапні інструкції, так і тонкощі майстерності, секрети і рекомендації, які зроблять кінцевий продукт більш привабливим.


Бабич О. М.

         Янголи та янголята. 10 майсер-класів у різних техніках / О. М. Бабич; ред. О. Медведь. -Х. : АССА, 2015. -64 с. -(Сер. “Ukrhandmade”). –ISBN 978-966-2623-93-2

«Ангели і янголята» – ще одна книга в серії Ukrhandmade від видавництва АССА. У ній читачі дізнаються, як з найрізноманітніших матеріалів можна виконати ніжних і оригінальних янголят. У книзі представлено 10 різних технік handmade.


Келбі Скотт

         Цифрова фотографія : фоторецепти / Скотт Келбі; пер. з англ. Я. Губарєв ; ред. Т. Попова. -Х. : Ранок : Фабула, 2020. -224 с. -Бібліогр. : с. 222-223. –ISBN 978-617-09-6110-5

Перед вами книжка про цифрову фотографію Скотта Келбі, присвячена готовим рецептам професійної зйомки. Містить чимало цінних практичних порад і секретів. Кожному прийому або ефекту присвячено дві окремі сторінки зі світлинами автора. Одна фотографія представлена в оригіналі, без обробки, щоб показати, за яких обставин відбувалася фотосесія, а друга — це готова версія. Скотт Келбі детально пояснює, у який спосіб отримати таку світлину. Ця книжка неймовірно популярна у світі, адже написана без зайвих складних термінів і розповідає вам, як отримувати чудові фотографії. Використовуйте прийоми, які описує Скотт, і ви будете задоволені результатом!


Звичаї нашого народу. Страви української кухні / автор-упоряд. : С. Железняк, С. Андрющенко. -К. : Генеза, 2019. -192 с. : фото.кол. –ISBN 978-966-11-0967-3

Із цієї книжки ви довідаєтеся про найбільші свята — як церковні, так і світські — та обрядові дійства, характерні для них; про страви, якими наші пращури частували гостей і про які нині пам’ятають лише старожили; а також ми розповімо про прикмети, які наші прабатьки, багаторічно спостерігаючи за природою, передавали з уст в уста від покоління до покоління.

Тож запрошуємо вас поринути в чарівний, почасти магічний і дуже смачний світ, зітканий із українських звичаїв і традицій, які ми замірилися хоч і не відновити, то бодай витягнути на світ Божий зі старезних глибочезних скринь і ветхих мудрих книг та інших старожитностей, на які подекуди ще можна натрапити в глибинці.


Політологія: сучасні терміни і поняття. Короткий навчальний словник-довідник для студентів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації. – 3-тє видання, виправлене і доповнене / укладач В. М. Піча, наук. редакція Л. Д. Климанської, Я. Б. Турчин, Н. М. Хоми. – Львів: Новий Світ – 2000, 2020. 516 с.

Короткий навчальний словник довідник містить понад 1600 термінів і понять, які є найбільш уживаними в сучасній політичній науці, ЗМІ, під час вивчення курсу політології, у практичній політичній діяльності. Підготовлений провідними українськими науковцями-політологами, соціологами, істориками, філософами, економістами. Для студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ, політичних діячів, а також для усіх, хто цікавиться політикою та політичною наукою.


Каракоз О. О. Історія книги / О. О. Каракоз; ред. Н. Манойло. ‒ К. : Ліра-К, 2019. ‒ 360 с.

У навчальному посібнику на основі великого масиву фактичного матеріалу та з врахуванням досліджень відомих дослідників з історії книжкової та видавничої справи розкрито основні етапи еволюційного розвитку вітчизняної і світової книги з давніх часів до початку ХІХ століття.

Автор навчального посібника висвітлив основні характерні риси трансформаційних змін книжкової структури з точки зору досягнень сучасної історичної науки. Обґрунтував закономірності виникнення, становлення та розвитку української книги на тлі світового книговидання. З належною послідовністю та повнотою розкрив особливості стилів художнього оформлення рукописів та стародруків. Проаналізував основні гіпотези щодо початку друкарства в українських землях та виявив передумови виникнення вітчизняного та світового книгодрукування. Висвітлив основні напрями діяльності найвидатніших світових друкарів XV–XVI століть, а також зарубіжних та вітчизняних видавців XVIІ–ХІХ століть та виявив їх внесок у розвиток книжкової справи та книговидання.

Видання розраховане на викладачів, аспірантів, студентів вузів, усіх хто цікавиться питанням пов’язаних з вивченням історії книги та видавничої справи.


Відділ інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства

Вільям Шекспір / Валентина Вздульська; іл. М. Мороз. – К. : ІРІО, 2018. – 144 с. : кол. іл.

Вільям Шекспір – драматург, життя якого сповнене таємниць та загадок. Він став справжнім майстром своєї справи завдяки своїй праці та наполегливості. Ця біографія допоможе дитині знайти свій особистий шлях та здобути віру в себе. Про кого із своєї сім’ї Вільям Шекспір написав трагедію «Гамлет»? Чому людей непокоять таємниці життя Шекспіра? Скільки років було Вільяму, коли він одружився? Що саме письменник змінив назавжди в драматургії? Відповіді на ці та інші питання стосовно життя найвеличнішого англомовного письменника – Вільяма Шекспіра – ваша дитина знайде в нашій книжці. Поет і драматург Вільям Шекспір жив у XVI столітті. Ця епоха в історії називається Відродженням або Ренесансом. Саме в цей час театральне мистецтво почало стрімко розвиватися, і багато в чому завдяки Вільяму Шекспіру. Він став національним поетом своєї країни – Англії та одним з найвідоміших письменників усіх часів.


Маргарет Тетчер / Ірина Костюченко; ред. О. Завірюха. – К. : ІРІО, 2018. – 176 с. : іл. – (Сер. “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”).

«Залізна леді» — так прийнято називати жінок, які займають високі посади, відрізняються сильним характером і безкомпромісними рішеннями. Як виник цей термін, що став «другим ім’ям» однієї з найвпливовіших жінок у світі — Маргарет Тетчер. Ці та інші цікаві подробиці ви разом зі своїми дітьми дізнаєтеся з книжки про Маргарет Тетчер. Життя першого і єдиного прем’єра Великобританії було складним і цікавим. Тяга до знань, працездатність та складності в житті зуміли виховати у Маргарает Тетчер сильний характер. Всі перепетії життя зробили з неї ту людина, яка знає чого хоче і йде до своєї мети. Любов і підтримка батька допомогли Меггі повірити в себе і свої сили. Шлях до своєї мрії вона почала ще в дитинстві. Вже тоді вона знала, що хоче стати політиком і допомогти своїй країні стати великою. Мета здавалася недосяжною адже у «залізної леді» тоді не було нні знатного походження, ні грошей на навчання, тільки віра в себе. Меггі вірила, що заслуговує всього, чого хоче і на своєму прикладі довела, що це можливо. Історія Маргарет Тетчер — яскравий приклад того, як можна досягти успіху завдяки рішучості, сміливості і впертості


Альберт Ейнштейн / Юлія Потерянко; ред. О. Завірюха. – К. : Агенція “ІРІО”, 2019. – 104 с. : іл. – (Сер. “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”).

Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина робила успіхи в навчанні. Але це зовсім непросто, якщо вона байдужа до науки. Книжка «Альберт Ейнштейн» може стати відмінним джерелом мотивації. Плодами наукових відкриттів цього фізика-теоретика людство користується й досі, ба навіть більше — без них наш світ виглядав би зовсім інакшим. Але історія життя цього вченого — не тільки сухі факти про науку. Це також історія сильного характеру, волі, життєрадісності та позитивному погляді на світ.


Марія Кюрі / Юлія Потерянко; іл. О. Марчишина. – К. : ІРІО, 2018. – 176 с. – (Сер. “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”).

Марія Кюрі – найзнаменитіша жінка-науковець XX століття. Вона отримала дві Нобелівські премії одразу в двох дисциплінах – фізиці та хімії. Найвизначнішими досягненнями Кюрі вважається відкриття радіоактивності і таких елементів як радій та полоній. Вона не прагнула слави і коли вже була відома усьому світові – не припиняла працювати.


Блез Паскаль : видатні особистості. Біографічні нариси для дітей / Ольга Опанасенко; іл. К. Дерев’янко ; ред. О. Завірюха. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 112 с. : іл.

Серія “Дивовижні особистості для дітей” – це унікальний проект для якісного дозвілля батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Головні герої книг – знамениті особистості, які домоглися видатних результатів, завдяки наполегливій праці і невичерпної віри в себе. В кінці кожного розділу – добірка запитань-вправ, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Книги навчать досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися і завжди вірити в успіх!


Походження мови. Як ми навчилися говорити / Деніел Еверетт; пер. з англ. Г. Шпак. – К. : Наш Формат, 2019. – 344 с.

У всіх мов світу є бодай кілька спільних елементів, наприклад, назви речей або подій, способи поєднання звуків і слів. Утім мови мають між собою більше відмінного, ніж схожого, стверджує автор цієї книжки. Вони поступово розвинулися з окремих культур, одночасно об’єднуючи людей у тісні спільноти та пристосовуючись до їхніх потреб. Коли людина навчилася говорити? Якою була перша людська мова? Як розвивалися мови світу? Для найширшого кола читачів, усіх, хто хоче дізнатись про походження світових мов, цікавиться історією, антропологією, філологією.


Археологія України (середньовічна доба) : навч. посібник / Святослав Терський; ред. О. Грабовська. – Львів : Вид-во Львівської політехніки, 2017. – 256 с.

У навчальному посібнику на тлі історичних процесів, що відбувались у середньовічній Європі, викладено основи сучасної археологічної науки, показано розвиток матеріальної культури України від завершення епохи великого переселення народів (кінець V ст.) до завершення козацької доби (кінець XVIII ст.). Для студентів історичних спеціальностей вищих навчальних закладів.


Відділ абонементу

Васильева И. Дерзкие, хитрые, шальные. Великие преступники всех времен / И  Васильева; гл. ред. О. Кандыба. ‒ Х. : Виват, 2019. ‒ 224 с.

Привабливість вільного життя і надія на швидке збагачення спонукали багатьох ступити на криву доріжку. Пірати і флібустьєри, мафіозі і будівельники фінансових пірамід, крадії та шахраї… Їх любили і ненавиділи, засуджували і критикували. Ми не хвалимо геніальність цих кримінальних талантів. Ми просто визнаємо, що видатні здібності можна використовувати як на благо, так і на зло.
З книгою можна ознайомитися в бібліотеці після карантину.


Борг Джеймс Мистецтво говорити. Таємниці ефективного спілкування / Джеймс Борг; пер. з англ. Н. Лазаревич ; ред. Т. Попова. – Х. : Ранок : Фабула, 2020. – 304 с.

Бізнес-тренер Джеймс Борґ, відомий своїми відкриттями в галузях спілкування, особистісного розвитку, мови тіла та «контролю мислення», пропонує прості і дієві поради для кожної людини. Його методика допоможе змінити спосіб мислення і поведінку в особистому житті й на роботі, зробить життя цікавішим, насиченішим і позбавить зайвого стресу, а ваші навички спілкування сягнуть геть нового рівня.


Вендіг Чак 250 фішок, що їх має знати письменнник / Чак Вендіг; пер. з англ. У. Курганова ; ред. Т. Попова. – Х. : Ранок : Фабула, 2019. – 160 с.

Чак Вендіґ зробив те, чого вкрай потребувала, але не визнавала велика кількість авторів: він запропонував феноменальну книжку про реальний письменницький світ, і зробив її досяжною та зрозумілою для широкого загалу. Практичні, брутальні та чесні поради, зроблені із таким почуттям гумору, що вони назавжди застрягають усередині мозку. Незважаючи на те, чи ви визнаний автор, чи новачок, що тільки шукає свій шлях у письменництві, ви обов’язково знайдете тут щось корисне для себе.


Пепен Шарль Філософія впевненості в собі / Шарль Пепен; пер. з фр. В. Барської ; ред. І. Коломієць. – Х. : Віват, 2019. – 192 с.

Щоразу, коли долають сумніви і страх, що нічого не вийде, — читайте цю книжку. Замість перебувати в стані напруження й невизначеності, надихайтеся мудрим досвідом людей, які боролися з невпевненістю в собі протягом життя. Спираючись на ґрунтовні праці античних та сучасних філософів, психоаналітиків і психологів, а також на досвід великих спортсменів і митців, Шарль Пепен розкриває таємницю віри в себе. Змінюйте стиль життя і вчіться впевненості в собі, простежуючи шляхи Мадонни, Патріка Едлінджера, Жорж Санд, Джона Леннона, Серени Вільямс та інших легендарних людей. Скористайтеся можливістю раз і назавжди повірити у свої здібності й запам’ятайте головне: упевненими не народжуються — ними стають.


Генплан. Як ДНК робить нас тими, ким ми є / Роберт Пломін; пер. з англ. М. Солдаткіної ; гол. ред. В. Александров. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 320 с. : іл. – Предм. покаж. : с. 309-319.

Експерт у галузі генетики поведінки Роберт Пломін розповідає, як сучасна наукова революція перетворила ДНК на інструмент, що дає змогу прогнозувати сильні та слабкі сторони людини від самого її народження. Генетичні дослідження засвідчили, що відмінності ДНК, успадковані від батьків, є тим чинником, що визначає нашу психологічну індивідуальність протягом усього життя, це генеральний план, який робить нас тими, ким ми є. За словами автора, нові уявлення про генетику кардинально змінюють ситуацію. Генетика у значно більшій мірі обумовлює психологічні особливості людини, ніж інші фактори разом узяті. Саме від неї на 50% залежать наші характерні відмінності — не тільки психічне здоров’я чи, скажімо, здатність до навчання, а й усі психологічні риси, що роблять нас особистостями, визначають наші інтелектуальні здібності. Природа, а не виховання, робить нас тими, ким ми є.


Рідлі Метт Еволюція всього. Як виникають нові ідеї / Метт Рідлі; пер. з англ. М. Солдаткіної ; гол. ред. В. Александров. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 336 с.

Людське суспільство постійно еволюціонує. Зміни в технологіях, мові, моралі та суспільних відносинах загалом можуть бути як послідовними і поступальними, так і спонтанними й невідворотними. Вони відбуваються у певному порядку, під час переходу від одного етапу розвитку до іншого, нерідко стають результатом людських проб та помилок — тобто це один із варіантів природного добору. Багато що у світі є наслідком дії людини, однак не її задуму: світ еволюціонує в результаті взаємодії мільйонів людей, а не за планом окремих осіб. Спираючись на неймовірні відкриття у сфері точних наук, економіки, історії, політики та філософії, Метт Рідлі спростовує загальні уявлення про те, що найважливіші події і тенденції сьогодення визначаються на найвищих щаблях. Навпаки, наші найбільші досягнення розвиваються “знизу-вгору”. У цій книзі, що охоплює широкий спектр питань, автор блискуче обґрунтовує дію еволюції, але не задуму як сили, що значною мірою сформувала нашу культуру, технології, світогляд і продовжує формувати наше майбутнє.


Темелкуран Едже Як втратити країну. Сім кроків від демократії до диктатури / Едже Темелкуран; пер. з англ. І. Возняка ; ред. Є. Редько. – Х. : Віват, 2019. – 240 с.

Навіть якщо ви вирішите триматися якомога далі від політики, прибічники популізму все одно знайдуть вас. Озброєні власним набором цінностей і технологій, вони проникають до урядів і керують життями мільйонів, маскуючи диктатуру під демократію. Дебати, домовленості, аргументи та контраргументи — на прикладі різних країн Едже Темелкуран простежила загальну картину зростання правого популізму й визначила «сім кроків лідера-популіста» — сім кроків, щоб перетворитися з блазня на диктатора. Авторка поєднала досвід держав, які вже постраждали від цього божевілля, з досвідом західних країн, чий опір триває. Політичний світ потребує співпраці та глобального діалогу. Він вимагає реальної демократії, а не її ерзаців. І саме ця книжка скромно закликає розпочати цю розмову.


Рокіта Збігнєв Спорт у тіні імперій / Збігнєв Рокіта; пер. з пол. О. Чупа ; ред. Т. Попова. – Х. : Ранок : Фабула, 2019. – 176 с.

Футбольні матчі здаються метафорою справжньої війни, вони аж репаються від смислів та підтекстів. То не німці грали з поляками 1934-го, це фюрер грав із маршалом, Гітлер — із Пілсудським, надлюди із напівлюдьми, арійці зі слов’янами. У фіналі чемпіонату світу того ж року не італійці перемогли збірну Чехословаччини, це Муссоліні переміг Масарика, фашизм переміг демократію. Світ розумів, що ідеалізм і мрія де Кубертена відокремити спорт від політики — це фантазії: чемпіонат світу у Муссоліні у 1934-му і олімпіада у Гітлера у 1936-му не залишали в цьому жодних сумнівів. Або матч напередодні Другої світової війни між Францією та Угорщиною: гра захисників Версальської мирної угоди із її найбільшими противниками, боротьба задоволеної наддержави з невеликою республікою, яка страждає від фантомного болю після розпаду імперії, який стався не так і давно, поєдинок демократії із авторитаризмом. ФІФА стверджує, що спорт поза політикою. Ця благородна кубертенівська концепція спортивного ідеалізму родом із XIX століття вже не відповідає дійсності. ФІФА може або закривати очі на реальність, або визнати, що у таких резонансних випадках, як збройна анексія частини території незалежної країни, навіть найбільш благородні наміри (як бажання захистити кримський футбол від смерті) не дозволяють їй придушити агресію в корені. Спорт не поза політикою, і продовжувати знову і знову транслювати цей міф — значить замилювати очі і не бажати брати на себе відповідальність.


Маккейн Джон Буремна хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги / Джон Маккейн; пер. з англ. : Я. Примаченко, Є. Даскал, Є. Голобородько  ; ред. Є. Редько. – Х. : Віват, 2020. – 432 с.

Його «хрестові походи» заради демократії та прав людини у Східній Європі й на Близькому Сході стали легендою. Яскравий політичний лідер, який пройшов війну, п’ять років перебував у в’єтнамському полоні й повернувся звідти геть сивим. Він відкрито виступав проти президентства Трампа, брав активну участь у припиненні війни на Донбасі й називав Путіна «гіршим і небезпечнішим за ІДІЛ». Однак про що міркував Джон Маккейн, коли виходив із Сенату? Ці спогади — підсумок не лише його політичної кар’єри, а й глибокі роздуми про життя, родину, друзів, ціну перемог і тягар поразок. Ця книжка — пересторога для Західного світу й водночас путівник для кожного, хто зійшов на манівці. Це заклик ніколи не забувати про демократичні цінності та обстоювати свободу особистості в часи, коли тінь диктатури блукає цивілізованим світом.


Хавр Алекс А потім прийшов Цезар… / Алекс Хавр; пер. О. Кожушко ; ред. Т. Попова. – Х. : Ранок : Фабула, 2019. – 192 с.

Давній Рим… Залізна хода легіонів, довга низка богоподібних імператорів, наймогутніша держава минувшини… Звідки все це? Невже крихітному містечку, яке виникло у VIII ст. до н. е. на берегах Тибру, просто пощастило стати відправною точкою в розвитку всієї західної цивілізації? «А потім прийшов Цезар…» — глибока, жива, насмішкувата і сповнена паралелей із нашою сучасністю оповідь про те, як Давній Рим, який колись вигнав царів, утратив республіканські цінності й знову опинився під владою імператорів. Автор книжки — відомий топ-блогер, учений і популяризатор науки, чиї статті регулярно друкуються на найбільш відвідуваних інтернетресурсах і в пресі.


Маріас Х. Берта Ісла: роман / Хав’єр Маріас; пер. з ісп. І. Шевченко; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 560 с. – ISBN 978-617-09-3882-4

Хав’єр Маріас – видатний іспанський письменник, чиї романи перекладені сорока чотирма мовами і видані в п’ятдесяти семи країнах. Його нова книга «Берта Ісла», за словами самого автора, – умовний шпигунський роман, роман про очікування». Письменника надихнула доля таємних агентів, які припинили свою діяльність, свого роду сучасна «Одіссея» в інтерпретації мадридської Пенелопи – жінки на ім’я Берта Ісла.

У романі Хав’єра Маріаса співіснують елементи мелодрами, іронії і філософської серйозності, історичні екскурси, поезія і гострий критичний погляд на наші часи.


Бегбедер Ф. Бесіди нащадка епохи: роман / Фредерік Бегбедер; пер. з фр. Л. Кононович. К.: КМ-БУКС, 2016. 288 с. ISBN 978-966-923-096-6

Книга «Бесіди нащадка епохи» Фредеріка Брегбедера нетипова для автора. У ній немає того епатажу, який притаманний іншим його книгам. «Бесіди нащадка епохи» – це більше ліричний спосіб осмислення тої епохи, яка неминуче минає: епохи, коли люди захоплювалися паперовими книгами, а письменники були беззаперечними авторитетами, провідниками для свого народу.

         У виданні представлені інтерв’ю, зібрані за останні п’ятнадцять років. Це інтерв’ю із такими відомими письменниками, як Умберто Еко, Чак Поланік, Чарльз Буковські, Френсіс Скотт Фіцжеральд, Бернар Франк, Том Вулф.

         Сам автор про книгу говорить так: «Раджу вам розгортати цю книгу навмання, прочитати одну чи дві бесіди, а потім відкласти її набік […]. Письменники – люди самотні, тож пригостіть його чарчиною і люб’язно вислухайте, весь час киваючи головою. І ви побачите: це навіть ліпше, ніж йога, адже така втіха – слухати останню розумну людину на Землі».


Райлі Л. Будинок орхідей / Люсінда Райлі; пер. з англ. І. Серебрякової; ред. О. Старова. Х.: Віват, 2019. 576 с. (Сер. “Художня література”). ISBN 978-966-942-941-4

         Люсінда Райлі відома ірландська письменниця. Її романи читають у всьому світі. Зараз Люсінда працює над циклом The Seven Sisters («Сім сестер») про історію сестер, яких удочерили. В Голлівуді планують зняти за ними серіал.          У романі «Будинок орхідей» розповідається про життя дівчини Джулії Форрестер – відомої піаністки, яка живе мрією про гарний будинок у Провансі. Вона щаслива та успішна, аж тут у її житті стається жахлива трагедія. Джулія повертається до Англії, туди, де була щаслива у дитинстві, – у Вортон-парк. Але теперішній власник маєтку Кіт Кроуфорд мріє якомога швидше його продати. Як далі розгортатимуться події? Дізнаєтесь, коли прочитаєте чудовий, неймовірно романтичний, гламурний та напрочуд легкий роман.


Вільямс Д. Август: роман / Джон Вільямс; пер. з англ. Я. Губарев; ред. Т. Попова. –  Х.: Ранок: Фабула, 2018. – 432 с. –  (Сер. “Лауреати”).   – ISBN 978-617-09-3845-9

Це Рим, «де ніхто не знає, хто йому друг, а хто ворог; де розбещеність цінується вище, ніж чеснота, і де принципи  –  лише слуги власної користі». Сюжет роману розгортається на тлі історичного зламу  –  перетворення пізньої Римської республіки на могутню імперію. Нікому раніше не відомий Ґай Октавій, вісімнадцятирічний внучатий племінник Юлія Цезаря, опиняється на гребені жорстоких і драматичних подій, які приводять його до вершин влади…

Книга «Август» відзначена найвищою літературною нагородою США – Національною книжковою премією.


Ґрем В. Джеремі Полдрак. Корнуоллський роман (1790-1791) / Вінстон Ґрем; пер. з англ. Т. Мухамедшина; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 368 с. – ISBN 978-617-09-3941-8

«Джеремі Полдарк» – третя книга з саги про Полдарків. Дія роману відбувається в 1790–1791 роках, коли після катастрофи двох суден біля володінь Росса Подарка, його звинувачують у підбурюванні місцевого населення до пограбування напівзатонулих бригантин. Росс Полдарк постає перед судом, а недруги прагнуть скористатися цією ситуацією, щоб покінчити з непокірним власником маєтку…

«Полдарки» в сучасній Англії мають заслужену популярність і любов читачів. Саме тому ВВС двічі адаптувала весь цикл у телесеріали – в 1975–1977 і в 2015 роках.


Гнатко Д. Гніздо Кажана: роман / Дарина Гнатко; ред. Т. Віланова. – Х.: Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2020. – 336 с. – ISBN 978-617-12-7135-7

Данило Кажанівський продав душу дияволу. Скільки дівочих душ він занапастив! Коли одна дівчина наклала на себе руки, козак Ілько Косозуб зібрав людей для помсти, і Данила спалили.

Минуло майже сто років. У Миргороді планує весілля Роман Кажанівський, його наречена Ліза мала б радіти… якби не цей холод між ними. Натомість вона все частіше думає про Ярослава, кузена Романа та господаря маєтку «Гніздо Кажана». Чорні язики кажуть, що він ще гірший від свого предка. Та її нестримно тягне до нього. Між ними – прірва і гострі уламки минулого. Аби не втратити Лізу, Роман розповідає, що Ярослав – справжнє чудовисько. Та поступово Ліза усвідомлює, що справжній монстр не завжди той, що з чорними крилами…


Ґрем В. Демельза. Корноуллський роман (1788-1790) / Вінстон Ґрем; пер. з англ. Т. Мухамедшина; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2018. – 544 с. – ISBN 978-617-09-3940-1

«Демельза» – друга книга з саги про Полдарків. Через чотири роки після повернення капітана Росса Полдарка до сімейних володінь Демельза, дочка злиденного шахтаря, яку він колись захистив від жорстоких підлітків, стає його дружиною. Ця частина саги сповнена заплутаних і дуже драматичних любовних історій.


Ґрем В. Ворлеґан. Корнуоллський роман (1792-1793) / Вінстон Ґрем; пер. з англ. Т. Мухамедшина ; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 480 с. – ISBN 978-617-09-3942-5

«Ворлеґан» – четверта книжка із саги про Полдарків. Дія роману відбувається в 1792–1793 роках і на передній план знову виступає постать головного героя циклу Росса Полдарка.

На читача чекають захоплюючі та драматичні події, глибока криза у подружньому житті Росса й Демельзи, відлуння напівзабутих кохань. А водночас юні Керолайн Бенвенен та Дуайт Еніс планують таємну втечу, наслідки якої неодмінно вразять поціновувачів творчості видатного майстра сюжетної інтриги Вінстона Ґрема.


Ферріс Д. Без імені: роман / Джошуа Ферріс; пер. з англ. А. Кулінська; ред. О. Чорноморець. – Х.: Ранок: Фабула, 2020. – 368 с. – ISBN 978-617-09-6074-0

Людина всьому хоче знати причину, докопатися до суті, пояснити незбагненне. Тім і Джейн теж хотіли зрозуміти, що відбувається з Тімом, яка хвороба змушує його ходити. Кидати справи, обривати думку на півслові, йти через сніг чи палюче сонце, аж доки не виб’ється з сил. І тоді тільки сподіватися, що він засне в безпечному місці і потім зможе повернутися додому. Хвороба відступає і повертається, лікарі розводять руками, а Тім і Джейн уривають щасливі години, дні, місяці ремісії. Джошуа Ферріс не дає готових відповідей, але спонукає читача до роздумів – хто ми в цьому світі, що нами рухає і куди ми зрештою йдемо?


Ловсон М. Дім на березі озера: роман / Мері Ловсон; пер. з англ. О. Гординчук; ред. Т. Попова. Х.: Ранок: Фабула, 2018. 320 с. ISBN 978-617-09-3848-0

         Представляємо вашій увазі книгу канадської письменниці Мері Ловсон «Дім на березі озера», який уперше вийшов в українському перекладі.

         В романі розповідається про життя родини Моррісонів, що жила на півночі Онтаріо. Ніщо не віщувало біди та автомобільна аварія залишила дітей круглими сиротами. Як жити далі? Пошуки відповіді на це питання будуть болісними, а для декого смисли відкриються аж через двадцять років.


Ла Плант Л. Вдови. Помста: роман / Лінда Ла Плант; пер. з англ. Н. Третякової; ред. І. Андрусяк. – Х.: Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2020. – 384 с. – ISBN 978-617-12-7114-2

Що мають робити дружини, які втратили своїх чоловіків? Страждати, плакати, згадувати… Але Доллі, Лінда та Ширлі – не такі. Вони обирають дещо інше. Помсту. Бо їхні чоловіки не були звичайними… Коли їх убили, лишилася незавершеною їхня справа. У банківському сейфі свого чоловіка Доллі знаходить пістолет, гроші та детальні плани серії грабунків. Тих, що так і не встигли здійснити чоловіки. Доллі разом з Ліндою та Ширлі має завершити справу своїх коханих. Та щоб протистояти місцевим головорізам і поліції, удовам потрібна четверта спільниця…


Найт С. Магічне мистецтво ігнорування / Сара Найт; пер. з англ. І. Гнатковської; ред. О. Пилипенко. – Х.: Віват, 2019. – 176 с. – ISBN 978-966-942-978-0

         Сара Найт – автор книги «Магічне мистецтво ігнорування» закликає не марнувати часу на людей, які нам не подобаються, і не робити того, чого не хочеться. У цьому блискучому, дотепному і практичному виданні пояснюється як замість небажаних і непотрібних зобов’язань витрачати час, енергію і гроші на те, що дійсно має значення.

         Завдяки цій книжці ви дізнаєтеся як: припинити перейматися тим, що інші вважають зайвим; розділити те, чим треба перейматися, і те, про що турбуватися не варто; навчитися говорити «ні» і нарешті почати жити так, як ви мріяли.


Тойбін К. Майстер: роман / Колм Тойбін; пер. з англ. О. Тільна; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2017. – 448 с. – ISBN 978-617-09-3537-3

У романі Колма Тойбіна, живого класика англійської літератури, тонко переплетені біографічність і художній вимисел. Це пронизлива історія письменника, який народився в Америці наприкінці ХХ століття в інтелектуальній родині і покинув США, щоб поневірятися по Європі – жити в Парижі, Римі, Венеції, Лондоні, в середовищі найбільших художників і літераторів свого часу. Самотність і надія, провали і творчі злети, психологічна точність, емоційне напруження в описах інтимного життя. Недарма ця книга зібрала низку премій і захоплених відгуків критики.


Каплунов Д. Нейрокопірайтинг / Денис Каплунов; пер. з рос. Р. Трифонов; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 352 с. – ISBN 978-617-09-4211-1

У книзі «Нейрокопірайтинг» об’єднано понад 100 прийомів впливу на свідомість читача за допомогою різних словесних хитрощів. За їхньою допомогою ви зможете прийти до самостійних ідей і власних секретів.

Книга Дениса Каплунова є посібником для тих, хто опановує мистецтво писати рекламні тексти.


Пауш Р. Остання лекція / Ренді Пауш; пер. з англ. О. Гладкого; ред. О. Руда. – Х.: Віват, 2019. – 208 с. – ISBN 978-966-942-996-4

Ренді Пауш був професором, викладав курси інформатики, взаємодії людини й комп’ютера та дизайну в Університеті Карнегі – Меллон. Його «Остання лекція» – це не просто сповідь і не банальний заклик цінувати час. Перш за все, це послання дітям, напутнє слово поколінню, яке тільки-но починає свій шлях.

На сторінках цієї книжки ви знайдете думки автора про радість, любов до життя, про чесність, порядність, вдячність, про роль мрій та цінності часу. Це істини, яких треба навчати дітей і про які не варто забувати дорослим. Ренді Пауш сказав: «Я намагався вмістити себе в пляшку, яку одного дня хвиля приб’є до берега для моїх дітей. Якби я був художником, то написав би для них картину. Якби музикантом, то склав би музику. Але я лектор. Тому я прочитав лекцію…».

«Остання лекція» була у списку бестселерів «The New York Times» та перекладена 49 мовами.


Ґрем В. Росс Полдарк. Корнуоллський роман (1783-1787) / Вінстон Ґрем; пер. Т. Мухамедшина; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2018. – 480 с. – ISBN 978-617-09-3939-5

Головні події цієї саги розгортаються наприкінці XVIII – у першій чверті XIX століття, місце дії – англійське графство Корнуолл. Головний герой роману «Росс Полдарк», що відкриває цикл, – молодий британський офіцер, який брав участь у Війні за незалежність США, після смерті батька повертається до рідної домівки. За його відсутності родинний маєток прийшов в остаточне запустіння, а його наречена Елізабет, вважаючи Росса загиблим, заручилася з його кузеном Френсісом Полдарком. Але в один із днів, коли Росс випадково втручається у бійку підлітків-голодранців на ярмарку і виявляє, що один з них – зовсім юна дівчина, життя його кардинально змінюється…


Клімов А. Ті, кого немає: роман / Андрій Клімов; С. Клімова; пер. з рос. Р. Трифонов; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 416 с. – ISBN 978-617-09-5908-9

Чотирнадцятирічну Марту спіткала справжня катастрофа: після багаторічної відсутності повернувся брат її матері, оселився в тій самій квартирі й почав переслідувати юну дівчину, домагаючись її. Не знайшовши розуміння та підтримки в батьків, Марта наважується на відчайдушний учинок, що межує зі злочином, – і водночас дізнається, що вона – прийомна дитина, а ім’я її справжньої матері – таємниця.

Низка драматичних подій, як видається Марті, веде її близьких та її саму до глухого кута… «Ті, кого немає» – книжка про психологічне насильство і протистояння йому, проблеми прийомних дітей і конфлікти поколінь, які все ще зазнають впливу «совкової» дійсності.

Дію роману приурочено до літа 2013 року. Українською «Ті, кого немає» вперше публікується в повній версії.


Векленко О. Чорнобиль: етюди з натури / Олег Векленко; пер. з англ. С. Орлова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 144 с. – ISBN 978-617-09-5824-2

Книжка спогадів учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, художника, професора Харківської державної академії дизайну і мистецтв Олега Векленка про його особисті відчуття, пережиті в період перебування в Чорнобилі в травні – червні 1986 року.

Автор розказує, яким було повсякденне життя ліквідаторів у таборі неподалік станції, про примітивні засоби захисту і про те, що усвідомлення справжньої небезпеки прийшло набагато пізніше. Щирі історії про ті дні написані живою мовою і доповнені авторськими малюнками та фотографіями.

Щирий, подекуди іронічний і дуже особистий погляд на події, що відбувалися навколо, у підсумку відтворює правдиву мозаїку людських взаємин в екстремальних умовах, людської гідності і мужності, що допомагали вистояти в неймовірних випробуваннях. Ілюстрації до книжки – документальні фотографії, зняті автором 1986 року, як кажуть, «на ходу», а також малюнки, виконані безпосередньо в зоні робіт з ліквідації наслідків катастрофи, по суті, є самостійною лінією, яка доповнює тему.


<

Каплунов Д. Як писати комерційну пропозицію / Денис Каплунов; пер. з рос. Р. Трифонов; ред. Т. Попова. – Х.: Ранок: Фабула, 2019. – 352 с. – ISBN 978-617-09-5131-1

Автор цієї книжки, відомий український копірайтер, упевнений: комерційні пропозиції працюють. Звісно, якщо відповідально ставитися до їх складання. Написана у формі майстер-класу, ця книжка містить десятки кейсів із власного досвіду Дениса Каплунова.

Автор щедро ділиться тонкощами створення ефективних комерційних пропозицій. Читачеві залишається тільки скористатися конкретними порадами і вийти на новий рівень власної ефективності.

[object Object]
503 Переглядів
Вибрати мову сайту »