Святкуємо разом з бібліотекою – Великдень

Радість з неба ся являє,
Паска красна день вітає,
Радуйтеся щиро нині –
Бог дав радість всій родині,
Бог дав радість нам з небес,
Христос воскрес!
Христос воскрес!

Свято Світлого Христового Воскресіння – головна подія року для православних християн. Великдень — день, у який християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день після його смерті. Великдень – це  найважливіше християнське свято, яке виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям. У Воскресінні християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування. Відзначення цього дня стало традицією в нашому суспільстві, але далеко не всі усвідомлюють його глибокий духовний зміст. Тому, перед великим християнським святом – Великоднем – 18 квітня у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка було проведено акцію «Святкуємо разом з бібліотекою – Великдень». В рамках акції відбулись наступні заходи.

«Рушник», саме під такою назвою пройшло чергове засідання клубу «Дивосвіт» гостею засідання стала майстриня Ірина Іванівна Яровенко, учасниця клубу «Ниточка».
Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце, він – відбиття спадку народу. Рушник супроводжував українців протягом усього життя – і в радості, і в горі. У всьому декоративно-прикладному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень.

Для проведення майстер-класу пані Ірина принесла  прямокутний шмат лляного полотна, і розповіла, що на кінцях, а часто і на всьому полі вишиваються композиції, які відображають світогляд та звичаї наших предків, несуть інформацію про добро, достаток, здоров’я. Розповіла гостя й про кольори, що використовують для вишивання, адже кожному регіону притаманна власна кольорова гамма. Зокрема для Кіровоградщини традиційними є червоні та чорні кольори.

Розповіла майстриня й про певні правила вишивання рушника. Розпочинали, помолившись, вранці в четвер. Голку купували в понеділок. Вишивали тільки при денному світлі, оскільки вишивка вночі несе магію.

Молоді дівчата з КПЛПО охоче поспілкувалися з майстринею та висловили побажання наступної зустрічі з пані Іриною.

В рамках заходу було презентовано виставку пасхальних робіт майстринь Кіровоградського клубу народних ремесел «Ниточка» – «Великодні візерунки».

Гостем пасхальної зустрічі «Напередодні Великодня» став Отець Миколай Шутяк – секретар Кіровоградської Єпархії Української православної церкви Кіровоградського приходу, ведучий телепрограми «Озирнись» обласного телебачення. Отець Миколай ознайомив присутніх з пасхальними звичаями та традиціями. Дуже детально, лаконічно і цікаво розповів про Страсну седмицю (Страсний тиждень – останній тиждень перед Світлим Христовим Воскресінням), про сходження Благодатного вогню і Храм Гроба Господнього –  ця розповідь супроводжувалась відеопереглядом і гості мали змогу побачити ті події, які відбуваються в Єрусалимі в ці святкові дні. Говорили також про відомі ікони, що стосуються Воскресіння Христового, традиції випікання великоднього хліба – Паски, виготовлення писанок та загалом про те, що має бути в пасхальному кошику. Завершили розповіддю про Провідний тиждень.

Протягом заходу гості задавали багато запитань. Тому зустріч пройшла в активній дружній розмові.

[object Object]
1 846 Переглядів
Вибрати мову сайту »