Мужність і біль Чорнобиля

25 років тому, в ніч на 26 квітня 1986 року, в Україні сталася нечувана жахлива катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Звістка про неї блискавично облетіла увесь світ. Про вибух на Чорнобильській АЕС негайно повідомили засоби масової інформації усіх країн. Нічого про цю трагедію не знав тільки народ України, на долю якого випала Чорнобильська біда… Але з перших же хвилин катастрофи був відкритий рахунок людських життів, що віддавалися заради спасіння людства.

З того жахливого часу минуло чверть століття. Зроблено багато для ліквідації наслідків аварії. Написано чимало статей, віршів, п’єс, окремих книг, проведено радіо- і телепередач. Та все ж найбільш повну і відкриту інформацію можуть надати лише безпосередні учасники тих далеких подій.

26 квітня у відділі мистецтв було проведено зустріч «Мужність і біль Чорнобиля», на яку були запрошені ліквідатори аварії на ЧАЕС: голова спілки «Чорнобиль» Новгородківського району Кіровоградської області Анатолій Федорович Собран, член обласної організації Національної спілки письменників України, поет Сергій Вікторович Колесніков та полковник МНС у відставці, виконавець авторської пісні Андрій Володимирович Фоменко.

Студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Мухіна, які були учасниками зустрічі, почули не лише спогади ліквідаторів, а й авторські пісні та уривки з моно-опери «Біла палата» у виконанні Андрія Володимировича Фоменка.

[object Object]
452 Переглядів
Вибрати мову сайту »