Бібліотекарі продовжують навчатись

Карантин використовується багатьма як час на самоосвіту, вдосконалення своїх професійних навичок, отримання додаткових знань.

Бібліотекарі є активними учасниками вебінарів, он-лайн презентацій, конференцій.

14 травня фахівці обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка взяли участь у презентації АБІС Koha (автоматизована бібліотечна інформаційна система), яку провели представники компанії Biblio.Center.

На сьогодні бібліотеки України використовують різне програмне забезпечення: ALEPH (Ізраїль), Mарк (Росія), «УФД/Бібліотека» (створено Українським фондовим домом, Київ) та ін., зокрема, бібліотеки Кіровоградщини використовують АБІС ІRBIS (Росія). Це програмне забезпечення свого часу було лідером серед продуктів електронного програмного забезпечення.

Koha – перша вільна автоматизована бібліотечна інформаційна система. Назва «koha» означає «подарунок, дар» мовою маорі (Нова Зеландія). Перша інсталяція відбулася у січні 2000 року.

Koha призначена для підтримки традиційних бібліотечних технологічних процесів, створена на основі бібліотечних стандартів та протоколів, що забезпечує можливість взаємодії між Koha та іншими бібліотечними системами і технологіями.

Koha має:

· інтерфейс для бібліотекарів і читачів (відвідувачів)

· можливість здійснювати пошук

· просту систему контролю надходжень до фонду бібліотеки, зокрема бюджетних витрат та цінових даних (із списками видавництв)

· модуль каталогізації

· модуль книговидач

· здатність працювати з будь-якою кількістю підрозділів, відвідувачів, примірників, валют та інших бібліотечних даних

· систему підтримки періодики (журнали або газети)

· списки прочитаного для відвідувачів

· можливість підготовки різних звітів, тощо.

Під час презентації бібліотекарі познайомилися з досвідом впровадження АБІС Koha в публічних бібліотеках України та прикладами практичного використання.

2+
18 Переглядів