Нові надходження за червень 2020 року

100 фактів про історію / Лора Коуен та ін. ; пер. англ. Слава Світова. – Київ: Книголав, 2019. – 128 с. ( Серія «Дитяча полиця»).

Книжка «100 фактів про історію», яка продовжує серію «100 фактів про…». У книжці йдеться про минуле нашого людства, розмаїття трагічного і величного, смішного і повчального. Історія постане перед тобою у сильних постатях, кумедних випадках, сміливих вчинках, цікавих закономірностях. Чому цибулини тюльпанів коштували більше, ніж маєтки? За що голубка отримала військову нагороду? Скільки років потрібно було для виготовлення книжки?


Палант Борис Білль про права (практика застосування) / Борис Палант; ред. О. Нещеретна. -Х. : Право, 2018. -264 с

Науково-популярне видання, підготовлене американським адвокатом українського походження Борисом Палантом, є першим друкованим виданням, у якому наведено докладний аналіз рішень Верховного суду США щодо практики застосування Білля про права до Конституції США. Кожній із десяти Поправок присвячено окремий розділ, у якому йдеться про найцікавіші справи, що їх стосуються, та правову позицію Верховного суду США щодо цього.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних навчальних закладів, працівників правоохоронних органів, суду, адвокатури, а також усіх, хто цікавиться проблемами міжнародного кримінального, кримінального процесуального, цивільного та конституційного права і практики правозастосування.


Битви за Україну / упоряд. О. Волосевич. -Львів : Апріорі, 2019. -120 с. : кол. іл

У цій книжці розповідається про визначні битви українських вояків. Визначні не з погляду розміру армій та кількості зброї, а за глибиною народної пам’яті про них та впливу на історичну долю України. Ці битви й бої, перемоги й поразки наших предків зробили Україну Україною, а нас – українцями.

Видання призначене для широкого кола читачів.


Пєтков С. В. Біженці та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту в Україні : нормативно-правове забезпечення / С. В. Пєтков. -К. : КНТ, 2020. -258 с.

В представленому навчальному посібнику упорядники зібрали в хронологічній, історичній послідовності міжнародні та національні нормативно-правові акти щодо виникнення та становлення правового статусу біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, розкрили порядок формування системи організаційно-правових заходів, спрямованих на визначення правового статусу зазначеної категорії громадян.

Представлене видання буде корисним для адвокатів, правозахисників, працівників правоохоронних органів, Державної міграційної служби України, суддів, громадських організацій, а також студентів, які вивчають право.


Бесчастний Віктор Етикет і професійна етика поліцейського / Віктор Бесчастний, Тетяна Кононенко, Тамара Сабельникова. -К. : ВД Дакор, 2019. -216 с. -Бібліогр.: с. 193-200.

Науково-популярне видання містить матеріал, який знайомить з основними правилами етикету, стандартами професійної етики поліцейського. Ці знання сприяють швидкій адаптації в суспільній і професійній життєдіяльності, повазі з боку оточення, уникненню конфліктів на службі, налагодженню конструктивних відносин з населенням, підвищенню авторитету поліції.

Видання адресується курсантам вищих навчальних закладів зі специфіч­ними умовами навчання, працівникам Національної поліції України, спеціа­лістам з етики та юридичної деонтології, а також може бути корисним широкому колу читачів.


Косик В. М. Україна в другій світовій війні (у документах) : збірник німецьких архівних матеріалів / 1944-1945 /. Т. 4 / В. М. Косик. -Львів : НВФ “Укр.технології”, 2000. -367 с . -Покажч. імен та географ. назв. : с.358-363 .

Якими саме були плани Німеччини щодо Східної Європи і, зокрема, щодо України? Яким чином відбувалась реалізація цих планів? Що означало панування націонал-соціалістичної Німеччини на Україні? Як реагували на таке панування українські національні сили? Якою була позиція українського національного руху? В якій мірі українці спричинилися до поразки націонал-соціалістичної Німеччини? У цій книзі докладено старань, щоб дати на ці питання якомога найточніші відповіді. Виходячи з цього, треба було помістити події у їх істинний контекст і, спираючись саме на витяги з документів із секретних німецьких архівів, спробувати відтворити фактичну політику Райху в українському питанні і описати окупацію на Україні у контексті загальної політики Гітлера щодо Східної Європи.


Ястребов Сергій Від атомів до дерева. Вступ до сучасної науки про життя / Сергій Ястребов; пер. з рос. О. Кожушко ; ред. Т. Попова. -Х. : Ранок : Фабула, 2019. -480 с

Із чого складаються живі тіла й до чого тут карбон? Що таке генетичний код, хто такі віруси, як улаштоване еволюційне дерево і чому стався кембрійський вибух? Книжка складається з чотирьох частин, теми яких послідовно розширюються: «Хімія життя», «Механізм життя», «Дерево життя» та «Історія життя».

 Рекомендовано широкому колу читачів, які серйозно цікавляться сучасною біологією.


Боплан Гійом Левассер де Опис України, кількох провінцій королівства польського, що простягаються від кордонів Московії до Трансильванії, разом з їхніми звичаями, способом житття і веденням воєн / Гійом Левассер де Боплан; ред. О. Сєвєрцева. -К. : ФОП Стебеляк , 2017. -168 с.

Твори, що ввійшли до книги,- визначне явище у світовій україністиці. Праця Боплана, французького інженера XVII ст., тривалий час була єдиним, найавторитетнішим джерелом пізнання героїчної історії запорізького козацтва, звичаїв українців, флори та фауни краю. Пропоновані твори П. Меріме – унікальне свідчення українознавчих зацікавлень класика французької літератури. У них письменник виступає як сумлінний науковець, психолог, історик.


Баркетт Елінор Голда / Елінор Баркетт; пер. з англ. Р. Сторожук ; ред. Н. Бордукова. -Х. : Віват, 2020. -512 с. -(Сер. “Біографії та мемуари”).

У цій захопливій біографії авторка знайомить читача з маловідомими фактами життя Ґолди Меїр, пояснюючи її складну мотивацію та ідеали, розповідаючи про особисті перемоги та розчарування цієї легендарної персони. Ґолда була справжньою супержінкою: дещиця від Емми Ґолдман, щось від Нельсона Мандели. Її неймовірна впевненість та сила волі змотивує вас на нові звершення.


Дорошенко Д. І. Огляд української історіографії. Державна школа : Історія. Політологія. Право  / Д. І. Дорошенко. -Репринтне видання . -К. : Центр учбової літератури, 2019. -288 с      

Фундаментальний твір Д.І. Дорошенка (1882-1951), написаний на початку 20-х і вперше надрукований у 1923 р. в Празі, являє собою узагальнююче дослідження з української історіографії. Охоплює час від XI до XX століття.

Публікується репринтним способом за першодруком. “Огляд української сторіографії” відкриває серію публікацій “Державна школа: Історія. Політологія. Право”.

Для істориків, філософів, усіх, хто цікавиться розвитком вітчизняної історичної думки.


Ширер Вільям Злет і падіння третього Райху. Історія нацистської Німеччини : в 2-х т. Т. 2 / Вільям Ширер; пер з англ. О. Надтока (частина 4), К. Диса (частина 5-6) ; гол. ред. О. Дубчак.  – К. : Наш Формат, 2919. -600 с

Книжка «Злет і падіння Третього Райху» — це монументальне дослідження найнебезпечніших подій ХХ століття. Багаторічна робота з першоджерелами, особисті спостереження автора за підйомом нацистської Німеччини, 485 тонн документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, ретельно збережених німцями, — усе це стало основою масштабної праці Вільяма Ширера.

У другому томі Ширер проводить читача всіма віхами Другої світової війни: подає об’єктивну хроніку перших військових перемог і втрат, аналізує переломний момент у війні, описує «новий порядок», встановлений нацизмом, і з максимальною точністю доводить свою розповідь до падіння Німеччини у вогненну прірву.


Радевич-Винницький Ярослав Історія української мови. Іноетнічні персоналії / Ярослав Радевич-Винницький; ред. Н. Плиса. -Львів : Апріорі, 2020. -260 с

Книга містить нариси життя і діяльності видатних особистостей неукраїн­ського походження, які позитивно впли­нули на визнання, утвердження і розвиток української мови та її літературної форми.

Видання адресоване широкому колу читачів, які цікавляться історичним шляхом української мови.


Авінаш К. Діксіт, Баррі Дж. Нейлбафф Мистецтво стратегії. Путівник до успіху в житті та бізнесі від експертів теорії гри [Текст]: Авінаш К. Діксіт, Баррі Дж. Нейлбафф; переклад з англ. Анастасії Богоніс. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 616с.

Стратегічне мислення — це мистецтво перевершити суперника, усвідомлюючи, що суперник намагається перевершити тебе. Це також мистецтво пошуку шляхів до співпраці, навіть коли інші керовані винятково особистим зиском. Це мистецтво тлумачити і виявляти інформацію. А ще мистецтво ставити себе на місце іншого, щоб передбачити його вчинки й уплинути на них.

Книжка для тих, хто хоче досягти більшого у бізнесі та житті, використовуючи науково доведені стратегії, а також для тих, хто захоплюється математикою і теорією  ігор.


Мова української юриспруденції : навч. посібник . -Х. : Право, 2020. -328 с. -Бібліогр. : с. 325-327 . Додатки : с. 220-324

Навчальний посібник містить відомості про мовні норми, їх різновиди та правильність застосування у сфері юриспруденції. Охарактеризовано стилі мови, зокрема офіційно-діловий, викладено особливості усного та писемного мовлення, наведено класифікацію документів та вимоги до їх складання. Система вправ і завдань на володіння писемним мовленням допоможе закріпити знання з мови, підвищить загальну культуру мовлення, зокрема юриста.

Для студентів юридичних спеціальностей, а також тих, хто прагне поглибити мовні та мовленнєві компетентності.


Дорожко І. І. Насильство. Булінг. Проблема в запитаннях та відповідях / І. І. Дорожко; гол. ред. Н. Павлюк. -Х. : Основа, 2019. -144 с. -(Сер. “Виховна робота”).

У посібнику у формі запитань та відповідей розглянуто найактуальніші аспекти насильства над дітьми. Акцентовано увагу на найбільш складних проявах домашнього насильства, зокрема сексуального. Пояснюються особливості, відмінності, причини та наслідки шкільного насильства. Докладно проаналізовано явище булінгу та його модифікації — кібербулінгу. Надано практичні поради та розробки занять для допомоги дітям, які зазнали насильства.

Для вчителів та психологів навчальних закладів, батьків.


Педько А. Б. Основи підприємництва і бізнес-культури : навч. посібник / А. Б. Педько. -К. : Центр учбової літератури, 2019. -168 с. -Бібліогр. : с. 166-167.

У навчальному посібнику викладено теоретичні, методичні і прикладні аспекти ведення підприємницької діяльності. Розкрито сутність, структуру, функцію бізнес-культури, наведено типологію корпоративних культур, сформульовано етичні цінності ділових організацій. Призначений для студентів спеціальності 076 – підприємництво, торгівля та біржова діяльність.


Дашкевич Роман Артилерія Січових Стрільців у боротьбі за Золоті Київські Ворота : репринтне видання / Роман Дашкевич. -К. : Центр учбової літератури, 2019. -196 с

Історія Гарматної Бриґади Січових Стрільців написана у пам’ять Гармашів — Старшин і Рядовиків, які полягли в боях, і тих, яких замучено з причини їх служби у Гарматній Бриґаді СС.

Спогади генерал-хорунжого Армії УНР про участь Січових стрільців у визвольній боротьбі українського народу на Наддніпрянщині 1917–1920 рр.


Абрамович С. Д. Історія польської літератури : навч. посібник : цикл лекцій / С. Д. Абрамович, О. В. Кеба, Н. О, Стахнюк. -К. : ВД Дмитра Бураго, 2019. -620 с.

У 1-й частині книги «Старопольська література» характеризуюються основні етапи розвитку літератури ІХ–ХVIII ст., динаміка літературного процесу від Середньовіччя до Просвітництва, ментальний план давньої польської літератури, її образно-художня своєрідність та найважливіші жанрово-стилістичні здобутки. У 2-й частині – «Польська література ХІХ століття» проаналізовано в загальноєвропейському контексті романтичний та позитивістський етапи польської літератури ХІХ століття й творчість класиків польського слова. У 3-й частині – «Польська література ХХ–ХХІ століття» висвітлено основні моменти польської літератури доби модернізму, етапу комуністичної диктатури та постмодерністського періоду, показано широкий пошук нових засобів письменницького самовираження, багатство особистих письменницьких манер та жанрово-стилістичного експерименту.

Для студентів, які вивчають польську літературу.


Кость Степан Історія української військової преси : навч. посібник / Степан Кость; ред. О. Кузик. -К. : ЛНУ ім. Івана Франка, 2018. -340 с. -Бібліогр. : с. 338-339

Досліджено історію української військової преси, поєднану з ідеєю державності як головного історичного і морального імперативу українців. Розглянуто пресу як вияв бойового духу, волі й прагнення до свободи нації.

Для магістрів факультету  Львівського національного університету імені Івана Франка, які опановують новостворену спеціалізацію «Воєнна журналістика», а також може зацікавити викладачів і студентів інших факультетів та широкий читацький зал.


Береза Тарас Скажи мені українською / Тарас Береза; ред. І. Зубрицька. -Львів : Апріорі, 2019. -456 с.

Українсько-російський словник правдивої мови «Скажи мені українською» має на меті повернути розуміння величі краси української мови, а також покращити загальний рівень володіння українською мовою в побуті та діловому спілкування.


Авраменко Олександр Українська мова : правопис у таблицях, тестові завдання : навч. посібник для підготовки до ДПА та ЗНО / Олександр Авраменко. -3-тє вид., доп. -К. : Книголав, 2020. -200 с.

Навчальний посібник «Українська мова. Правопис у таблицях, тестові завдання» – це збірка основних правил граматики української мови, що враховують новий правопис, викладених у формі таблиць та тестових завдань.

Видання розраховане на учнів 5–11 класів, учителів, а також усіх, хто прагне дізнатися про нові правила та вдосконалити свою грамотність. Книжка стане в пригоді під час підготовки учнів до ЗНО та ДПА.


Керолл Шон Частинка на краю Всесвіту / Шон Керолл; пер. з англ. С. Михаць ; ред. Т. Попова. -Х. : Ранок : Фабула, 2019. -304 с. -Бібліогр.: с. 292-303

Шон Керролл — фізик Каліфорнійського технологічного інституту й визнаний науковий письменник — розкриває таємниці ідей, пошуків та чудес, що підштовхнули до відкриття бозона Гіґґса. Це фундаментальна частинка, яку не можна спостерігати безпосередньо, але існування якої можна припустити завдяки непрямим свідченням у прискорювачі з високими енергіями. Книжка також описує бозон Гіґґса в контексті фізики елементарних частинок, яку Керролл прекрасно роз’яснює, вдаючись до багатьох метафор із повсякденного досвіду, щоб додати певної конкретності дуже абстрактним поняттям. Його стилю притаманне почуття гумору й вміння зацікавити читача.


Смаль Юля Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся / Юля Смаль; худож. Н. Олійник. -Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. -136 с

Знаєте, як заховати туман у склянці? А як перетворити яйце на гу­мовий м’ячик? Для цього не обов’язково бути чарівником. Достатньо кілька інгредієнтів, які можна знайти на кухні, знати пра­вила безпеки, а ще бути відкритими до світу та допитливими, як Лесик — герой цієї книжки. Він проводить цікаві хімічні експерименти зі своїми старшими братом і сестрою, і вони разом відкривають безліч нового про атоми, молекули, протони, кристали і про те, чому лід може бути гарячим. Отож, якщо хочете дізнатися, з чого складається наш Всесвіт, і готові стати справжніми науковцями, гайда читати захопливі Лесеві історії. Експериментуйте і дізнавайтеся!


Цунэтомо Ямамото Бусидо. Кодекс самурая / Ямамото Цунэтомо, Миямото Мусаси, Юдзан Дайдодзи. -К. : Свенас, 2020. -316 с.

Перші самураї з’явилися в Японії ще в VII ст. Йшов час, cформувались підвалини морального кодексу самурая, який пізніше перетворився в звід заповідей “Шлях воїна” («Бусідо»). У цій книзі зібрані найавторитетніші трактати і посібники, присвячені бусідо. «Будосьосінсю» Юдзана Дайдодзі, «Хага-Куре» Ямамото Цунетомо і «Книга п’яти кілець» Міямото Мусасі неодмінно стануть духовними супутниками кожного, хто шукає відповіді на головні питання у своєму житті.


Девенпорт Томас

         Вакансія людина. Як не залишитися без роботи в добу штучного інтелекту / Томас Девенпорт; пер. з англ. Н. Кошманенко ; ред. А. Весній. -К. : Наш Формат, 2018. -336 с. –ISBN 978-617-7552-98-6

Комплексний погляд на те, як технології впливають на ринок праці та як вони можуть доповнювати, а не витісняти людей. Страх, що технології залишать людей без роботи дуже давній. Та жоден із етапів прогресу поки не спричинив цього. Машини перебрали на себе частину завдань, однак постійно з’являлися нові ніші, а людям залишалися найбільш складні й інтелектуальні задачі. Однак що станеться коли, штучний інтелект глибше проникне в наше життя? Адже тепер технології захоплюють одну з ключових сфер людської діяльності – прийняття рішень. Автори цієї книги переконують: не варто бути песимістом. Зрештою, тільки люди можуть надихати інших людей, здатні проявляти чуйність, наповнювати справи пристрастю, настроєм та веселощами.


Боскер Б’янка

         Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє / Б’янка Боскер; пер. з англ. Г. Руль ; ред. О. Дубчак. -К. : Наш Формат, 2018. -344 с. –ISBN 978-617-7552-81-8

Книжка для широкого кола читачів. Для тих, кого захоплює робота сомельє або ж хто навпаки скептично ставиться до винного бізнесу. Для всіх, хто любить вино, хоче зрозуміти, як розбиратися в ньому та смакувати цей напій. Ця книжка — не суха інструкція із вибору вина. Авторка занурюється в шалений світ одержимості цим напоєм, шукає найкращий спосіб розібратися в різновидах та присмаках вина та навчитися завдяки ним смакувати життя.


Айзексон Волтер

         Ейнштейн. Життя і всесвіт генія / Волтер Айзексон; пер. з англ. М. Климчук ; ред. Харук-Бачуро. -К. : Наш Формат, 2019. -528 с. -Бібліогр.: с. 453-521. –ISBN 978-617-7552-83-2

Для найширшого кола читачів, всіх, хто цікавиться біографіями видатних особистостей, життям науковців та постаттю Альберта Ейнштейна. Цю докладну біографію написано після відкриття всіх архівів Ейнштейна. Автор аналізує науковий шлях й особисте життя фізика і показує, як творчість, нонконформізм, свобода та безмежне захоплення наукою переплелися в цій особистості.


Голубець М.

         Український килим : репринтне видання / М. Голубець. -К. : Центр учбової літератури, 2020. -36 с. –ISBN 978-611-01-1793-7

Даний нарис присвячений українському килимарству. Автором праці є Микола Голубець — український історик, архівіст, краєзнавець, мистецтвознавець, поет, прозаїк та бібліограф. У цій праці українське килимарство порівнюється із еталонним зразком даного ремесла — східними килимами. Розглядається техніка виготовлення килимів, історія розвитку промислу. Міститься велика кількість ілюстрацій (знімків килимів).


Боун Емілі

         Гелікоптери / Емілі Боун; гол. ред. В. Александров ; пер. з англ. Н. Лавської. -К. : КМ-БУКС, 2020. -80  с. : фото.кол. –ISBN 978-966-948-176-4

Всі ми знаємо, як діти цікавлять, особливо хлопчики – гелікоптерами! Гелікоптер – літальний апарат, але у якого немає крив як у літака. Що ж змушує його літати? А ви знали чому саме гелікоптер використовують аварійно-рятувальні служби? Задумувалися колись чому вони настільки важливі на полі бою? В книзі “Гелікоптери” ви знайдете відповіді на ці та багато інших запитань. У цій книжці багато захопливої інформації, факти, цікаві фотографії та рисунки. Діти зможуть детально вивчити різновиди гелікоптерів, з чого вони складаються та як зроблені.


Дерех З. Д.

         Ілюстровані правила дорожнього руху України : навч. посібник / З. Д. Дерех, Ю. Є. Заворицький. -К. : Арій, 2019. -120 с. : іл. -(Сер. “Б-ка автомобіліста”). –ISBN 978-966-498-296-9

 У посібнику з пдр наводяться ілюстровані пояснення положень Правил дорожнього руху, які були введені в дію з 1 січня 2002 р. постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 р. з урахуванням усіх змін (постанови Кабінету Міністрів України № 16 від 06.01.2005, № 538 від 30.06.2005, № 263 від 21.02.2007, № 879 від 27.07.2007, № 634 від 09.07.2008, № 876 від 01.10.2008, №№ 76, 124 від 11.02.2009, № 395 від 22.04.2009, № 934 від 03.09.2009, № 435 від 20.04.2011, № 620 від 09.06.2011, № 1029 від 26.09.2011, № 668 від 18.07.2012, № 111 від 11.02.2013 та № 136 від 06.03.2013). Зміни в Правилах, прийняті постановами Кабінету Міністрів України № 111 від 11.02.2013 та № 136 від 06.03.2013,№162 від 04.06.2014, №490 від17.09.2014 та №869 від 21.10.2015, №641 від 14.09.2016 та №790 від 09.11.2016. Зміни в Правилах виділені рожевим кольором.

[object Object]
373 Переглядів
Вибрати мову сайту »