Портрет В. Винниченко на тлі епохи

28 липня виповнюється 140 років від дня народження Володимира Винниченка – одного з найпопулярніших письменників початку ХХ століття, революціонера-підпільника, Голови Генерального Секретаріату Центральної ради. До цієї дати відділ популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді підготував книжкову виставку «Погляд на долю та творчість В. Винниченка».

1909 року Михайло Коцюбинський писав: «Кого у нас читають? – Винниченка. Про кого скрізь йдуть розмови, як тільки інтереси сходяться на літературі? – Про Винниченка. Кого купують? – Знов Винниченка.» Життя і творча доля Володимира Кириловича вражала та захоплювала його сучасників. Багатогранність особистості продовжує приваблювати та хвилювати фантастичною працьовитістю, буйною творчою енергією, сміливістю у порушенні «заборонених» тем. Його творчість для українського народу була забороненою на багато десятиліть. А це – 14 романів, понад 100 оповідань, 23 п’єси, чимало публіцистичних творів, щоденники, листи. Залишилась також малярська спадщина – понад100 картин – пейзажі, акварелі, натюрморти.

Постать В. Винниченка істотно позначилась на перебігу революційних подій 1917-1919 років. Про перемоги й поразки Української революції та її відомих учасників розповідає в політичних працях голова першого уряду УНР і  автор чотирьох доленосних універсалів.

Про все це можна дізнатись детальніше, переглянувши матеріали книжкової виставки.

0
28 Переглядів