«…Він створив власний світ». Грані таланту В. Винниченка

28 липня відзначається 140 років від дня народження нашого земляка, видатного державного діяча, письменника, художника Володимира Винниченка

Він ввійшов в історію національної культури, як один із талановитих письменників, чиї твори: оповідання, повісті, романи, перекладались на різні мови світу, а вистави з великим успіхом йшли на сценах європейських театрів.

Впродовж всього свого життя Володимир Винниченко намагався поєднувати літературу і політику, що очевидно стало причиною того, що він був змушений перебувати далеко за межами рідної України.

Винниченко захопився малярством вже у зрілому віці, дивуючи всіх своїми досягненнями. У 1940-х роках написав понад 50 картин. Портрети, пейзажі, натюрморти майстра захоплюють багатою кольоровою гамою, наповненою світлом і повітрям.

І хоч Винниченко не був професійним художником, його малярський талант знаходить визнання навіть у професіоналів.

В його картинах практично вітсутні похмурі відтінки, на відміну від його літературних творів.

Серед робіт – галерея автопортретів і портретів дружини Розалії Винниченко; натюрморти та пейзажі. Особливе місце займають так звані «міські картинки»: вузенькі вулички, викладені бруківкою; невеликі будиночки та особняки…

При житті автора його твори експонувалися на виставках у Львові, Парижі, де отримали позитивні відгуки художників і мистецтвознавців.

За заповітом вдови Володимира Кириловича, Розалії Яківни Винниченко, вся спадщина – щоденники, літературний і малярський доробок мали повернутися лише у незалежну, демократичну Україну. Це повернення розпочалось тільки в 2000 році. Майже сто картин, серед них – оригінальні олійні роботи, акварелі, альбоми з рисунками були передані архівом Колумбійського університету Національній Академії наук України.

В альбомі ”Володимир Винниченко – художник” – подано його мистецький доробок: Близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка закордонними українськими художниками і зарубіжними митцями.

0
29 Переглядів