Нові надходження за серпень 2020 року

Бордмен Адам Оллсач Ілюстрована історія кіно / Адам Оллсач Бордмен; пер. з англ. К. Міхаліциної ; ред. А. Левкова. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. –109 с

Історія кіновиробництва – це, насамперед, історія видатних технічних інновацій та майстерності. Пориньте у цю захопливу книжку з вишуканими ілюстраціями Адама Оллсача Бордмена, і ви дізнаєтеся буквально про все – від того, як змінювалася стилістика костюмів та декорацій, до того, як удосконалювалися будова і функції самої кінокамери.


Нікітін Д. О. Тлумачний словник музично-вокальних термінів / уклад. О. Нікітін. – Ірпінь: Перун, 2019. -448 с.

Словник містить понад 2700 фахових термінів за програмою «Вокальне мистецтво»: елементарна теорія музики, голосотворення та звукодобування, сольфеджування, гармонія, охорона голосу (фоніатрія та лікування захворювань голосу), імпровізація, вокальне аранжування, режисура, сценічна мова та сценічна майстерність, технічні засоби естради, звукообробка, явища музичної педагогіки, історія музики, прикладна психологія та соціологія, а також моменти поточного музичного життя (театр, концертна естрада та інше). До словника включено також терміни музичного фольклору, старо-церковної музики, знаменного та крюкового письма та ін. Фахові терміни систематизовані, структуровані відповідно до алгоритму професійної діяльності співака, вокального педагога і науковця, а їх тлумачення адаптовано до термінології країн ЄС.

Рекомендусться у якості базового навчального посібника. Розрахований на науковців, працівників освіти, викладачів, аспірантів, студентів та інших фахівців.


Степовик Дмитро Між Україною й Америкою. Графіка і малярство Василя Лопати / Дмитро Степовик. – К.: КЛІО, 2020. – 304 с.

Багато ілюстрована книга про одного з найвидатніших українських графіків і малярів другої половини ХХ й початку ХХІ століть Василя Лопати містить біографічні дані про його динамічне, цікаве й повчальне для нинішнього періоду розвитку української культури життя. Знищене, доведене до крайнього зубожіння село на Чернігівщині – це дитинство майбутнього майстра. Художній інститут та аспірантура в Києві під керівництвом відомих професорів і академіків Касіяна й Дереґуса – це роки становлення його таланту. Утвердження національної тематики в книжковій і станковій гравюрі у період нечуваної русифікації України 80-90-х років – це тяжка сізіфова праця, боротьба проти консерватизму й реакційних тенденцій у «соцреалістичному» радянському мистецтві.

 Здобуття «нового дихання» після унезалежнення України, звеличення християнської й національної ідеї – це дев’яності роки. Подиву гідна праця над оформленням банкнот національної валюти України – гривні. Нарешті, оселення 1994 року на протилежному від України боці земної кулі, у США, в м. Сан-Франциско, де Василь продовжив натхненну працю для прослави України.

Дослідження життя й творчості Василя Лопати супроводжується детальним фаховим аналізом його серій, циклів і окремих творів графіки та малярства.

Книга розрахована на митців, культурологів, широке коло книголюбів і шанувальників мистецтва.


Масол Людмила Мистецтво. Рівень стандарту, профільний рівень : підручник для 10 (11) класу / Людмила Масол; ред. Ю. Баранова. – К.: Освіта, 2019. – 208 с.

Структура підручника складається із семи тем.

У кожному розділі ви будете поглиблювати свої знання про мову того чи того виду мистецтва, що належить до просторових (архітектура, скульптура, живопис), часових (музика) або синтетичних (хореографія, театр, кіно). Порівняння особливостей мистецтва різних країн і континентів допоможе побачити не лише національні чи релігійні відмінності, що роз’єднують народи світу, а й ті, що об’єднують.

[object Object]
355 Переглядів
Вибрати мову сайту »