Лауреат премії імені Юрія Яновського-2020

Спершу були пости у «Фейсбуці» про людей на Майдані, потім – вірші та новели в окопах про справжнє обличчя війни, які виросли у збірку «Вірші з війни» (2014). А вже 2020 року Борис Гуменюк став лауреатом літературної премії ім. Юрія Яновського.
Його твори надзвичайно щирі, проникливі. А ще, вони – правдиві. Автор нічого не вигадав, бо бачив усе на власні очі. Б. Гуменюк – учасник Революції Гідності, АТО. Він пережив усе, про що писав, саме тому над його творами плакали навіть найстійкіші чоловіки.
У 2016 році вийшла друком друга книга автора – «Блокпост». Вона складається і з віршів, що ввійшли до попередньої збірки, і з есеїв, новел, навіть дописів у соціальній мережі. Книга розповість не тільки про події, а й про самого автора. А розповідати є про кого, адже, як сказав М. Слабошпицький: «Б. Гуменюк переїхав танком усю українську поезію. Тепер буде українська поезії до Гуменюка і після Гуменюка».
Шановні користувачі, книгу «Блокпост» Бориса Гуменюка можна взяти у відділі абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка. «Це найсильніше з усього, що читав за останні десять років. Принаймні за останні десять років». Так сказав про цю книгу Іван Андрусяк.

1+
17 Переглядів