Нові надходження за жовтень 2020 року

Історія цивілізації. Україна / упоряд. М. Ю. Відейко. – Х.: Фоліо, 2020

Том. І. : Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.) . – 2020. -589 с. : іл. – Бібліогр. : с. 572-576.

На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від Х до ІІІ ст. н. е., друга – від ІІІ ст. до ІХ ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі. Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом, розраховане на широке коло читачів.


Ілюстрована історія Канади / під ред. К. Брауна ; пер. з англ. Г. Сташків.  – Львів : Літопис, 2019. – 644+48 с. : іл. – Географ. покажч. : с. 611-624; Імен. покажч. : с. 625-642.

«Ілюстрована історія Канади» у її розширеному двадцять п’ятому ювілейному виданні починається з перших відомостей про Північноамериканський континент і охоплює період розвитку Канади аж до 2012 року. Жвавий, захопливий стиль оповіді, добре організований і щедро ілюстрований матеріал (зокрема понад 50 кольорових фотографій), вичерпний науковий апарат тощо – роблять цю книгу неоціненним джерелом знань про одну з найбільших країн світу.


Водотика Тетяна

Історії успіху : видатні українські бізнесмени ХІХ  ст.  / Тетяна Водотика; худож.- оформ. Г. Проніна ; ред. Г. Таран. – Х. : Фоліо, 2020. -235 с. : іл. – (Сер. “Справжня історія”).

Ця книжка про історії людей, вдача та праця яких надихають і сьогодні. Маючи різні освіту й походження, багато хто з них пішов наперекір долі. Вони були з різних куточків України: Харкова, Херсона, Києва, Одеси, Катеринослава, Єлисаветграда – заробити можна було всюди, а на історіях побудови бізнес-імперій можна й сьогодні навчатися у таких підприємців ХІХ ст., як Ізраїль Бродський, брати Роберт і Томас Ельворті, Стефан Кульженко, Олексій Алчевський. Підприємці нової генерації, що самі себе зробили, змінюючи світ довкола себе, творили не лише промислові підприємства чи потужні фінансові імперії, а й традиції меценатства та доброчинності, нехай і політично вмотивовані. Особисті історії покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, були слабкими, обирали негідних партнерів, неправильно оцінювали власні можливості й перспективи. Так, деякі з них побачили крах своїх дітищ. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок. Спадок бізнесменів ХІХ ст. ми бачимо й сьогодні: старі корпуси фабрик і заводів у Харкові, Києві, Дніпрі. Це їхні музейні колекції й будівлі громадських споруд, які вони профінансували. Врешті, успіх цих підприємців став успіхом і надбанням України в історичній ретроспективі. Саме тому їх іменами названо вулиці в різних куточках нашої держави – це повернення після незаслуженого забуття в радянську добу.


Богачевська-Хомяк Марта

Білим по білому. Жінки у громадському житті України. 1884-1939 / Марта Богачевська-Хомяк; фото М. Хомич ; ред. А.- М. Волосацька. – Львів : Український католицький університет, 2018. – 520+20 с. : іл. – Бібліогр. : с. 485- 506; Імен. покажч. : с. 507-519

Книга має подвійну тематику – націоналізм і фемінізм – та дає можливість з’ясувати роль жінок неіндустріалізованих країн у громадському житті. У канву історії України вплетено докладну розповідь про життя жіноцтва. Розглядаючи досі не опрацьований архівний матеріал, авторка зуміла відтворити діяльність організованого жіноцтва в усіх частинах України, а також у країнах Європи та Америки, де мешкали українці. Водночас це розповідь про долі багатьох славних українок. У цьому перевиданні книги, що виходить у межах діяльності Центру жіночих студій в УКУ, додано бібліографію, вміщено нову добірку фотографій. Для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться жіночою історією України.


Зіненко Роман

Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії : Ч. 1. 7-24 серпня 2014 року / Роман Зіненко; за ред. Ю. Бутусова ; худож.- оформ. Е. Балула ; вступ. ст. Ю. Бутусова. – Х. : Фоліо, 2019. – 475 с. : іл. – (Сер. “Хроніка”)

Зіненко Роман

Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії : Ч. 2. 25-31 серпня 2014 року  / Роман Зіненко; Роман Зінченко; за ред. Ю. Бутусова ; худож. оформ. О. Гугалова-Мєшкова. – 2-е вид. перероб. і доп. – Х. : Фоліо, 2019. – 508 с. : іл. – (Серія “Хроніка” )

Роман Зіненко (нар. 1974 р.), колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро -1», був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України – «Іловайський щоденник», що вийшла у видавництві «Фоліо» українською та російською мовами. Ця чесна і відверта розповідь очевидця, який нічого не вигадує, а намагається бути максимально точним у своїх спогадах, отримала широкий відгук у читачів, насамперед у тих, хто виходив з-під Іловайська кривавим «зеленим коридором». Нова книга Романа Зіненка є результатом ретельного дослідження, яке грунтується на спогадах близько сотні бійців і офіцерів, від добровольця до вищого керівництва сектора «Б», учасників Іловайської трагедії. Окрім того, автору довелося переглянути, перевірити й хронологічно розібрати сотні публікацій, відео- і фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. Результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України також вміщені на сторінках цієї книжки. Переважна більшість зібраних фактів до сьогодні не була відома українському суспільству. І хоча автор подає найбільш повну і реальну картину бойових дій під Іловайськом, залишається ще дуже багато питань, на які свого часу обов’язково будуть отримані відповіді.


100 великих городов древности / ред. О. Журенко. ‒ Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020. ‒ 384 с. ‒ Сер. «Великие и легендарные» )

З попелу і пилу минулих століть до нас дивом дійшли руїни сотень міст, споруджених стараннями безвісних зодчих в різних куточках нашої планети. У книзі розповідається про сто з них ‒ найбільш вивчені знаменитими археологами і істориками різних країн. Так уже склалося, що найбільше описано міські руїни Близького Сходу, Балкан, Межиріччя, в той час як стародавні міста Євразії, Африки і Південно-Східної Азії, а також Нового Світу з різних причин залишилися поза увагою вчених. Автор-упорядник намагається відкрити завісу таємниць над цими спорудами, багато з яких є не менш цікавими і загадковими, ніж їх прославлені «сусіди».


100 великих битв древности / ред. Л. Зінченко. -Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2020. -384 с. ‒ (Сер. «Великие и легендарные» ).

Баталії та битви світової історії завжди викликали інтерес допитливого читача. До теперішнього часу в нашій країні не існувало видання, в якому викладалися б найвідоміші битви (баталії) світової історії. Книга «100 великих битв давнини» певною мірою заповнює цю прогалину, не претендуючи на всю повноту висвітлення історії військових битв.

       Меркант Браєн

  Девайс №1. Таємна історія iPhone / Браєн Меркант; пер. з англ. :  Лученкова,        Л. Пилаєва ; ред. Ю. Заблоцький. -К. : Форс Україна, 2018. -512 с. –ISBN 978-617-7559-05-3

Ми знаємо iPhone як пристрій, який змінив світ і все довкола від нашого спілкування один з одним до мандрівок, управління бізнесом, здійснення закупів і перегляду телепередач. Здавалося б. що цей упакований у тонкому профілі гаджет – ніщо інше, як захоплююча, неймовірна історія наукових, технологічних і ділових відкриттів. Однак ця книга – не просто історія створення першого в світі (і досі унікального) смартфона iPhone, що поєднав у собі телефон, медіапрогравач та інтернет-комунікатор. Це розповідь про людей, завдяки яким Apple перетворилася на одну з найбагатших компаній світу: від наукових Фантастів і програмістів до шанхайських робітників і африканських дітей, які в жахливих умовах, щомиті ризикуючи життям, видобувають нагора складові iPhone. А також це правда про екологічну ціну, яку ми сплачуємо заради можливості перебувати на зв’язку у різних куточках земної кулі.


Петі Едгар

         Бограч та інші справи від бетяра / Едгар Петі; ред. Л. Шуст. -Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. -80 с. : фото. кол. –ISBN 978-617-12-5942-3

Закарпатська кухня — вона для всіх!
Це щось особливе… Це те, чого ви точно ніколи не куштували… І навіть не чули! Екзотичні витребеньки? Заморські смаколики? Та де там. Це все про рідну українську кухню. Про ті традиційні та оригінальні рецепти, яких ви не знайдете на сторінках популярних кулінарних книжок. Водночас ці страви здатні вразити, приголомшити та здивувати навіть найвибагливішого споживача. Ці страви — для родинного кола, але з ресторанним шиком. Делікатеси закарпатської кухні, з химерними назвами та фантастичні на смак. Таких ви не скуштуєте ніде, бо вони — по секрету від бетяра. А бетярі знаються на смачненькому, запевняємо!

[object Object]
287 Переглядів
Вибрати мову сайту »