Сторінками Конвенції ООН про права дитини

«Твої права: сторінками Конвенції ООН про права дитини» – такою була тема засідання клубу «Профі», що відбулося 16 листопада 2011 року. Захід був присвячений Міжнародному дню прав дитини, який відзначається у всьому світі 20 листопада. В нашій державі 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей, започаткований у 2002 році на Всеукраїнському форумі неурядових організацій.

«Конвенція ООН про права дитини» містить 54 статті, в яких розповідається про 40 прав, що має дитина. Підростаюче покоління може не використовувати їх щодня, але діти та молодь мають знати про свої права, дотримання яких гарантовано державою.

В Україні прийнято загальнодержавну програму «Національний план дій щодо розвитку Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року». Ось витяг з даного документу: «Україна як член міжнародного співтовариства бере участь у діяльності зі створення сприятливого для дітей середовища, в якому гідний розвиток і захист їх прав забезпечується з дотриманням принципів демократії, рівності, миру, соціальної справедливості з урахуванням моральних засад та традиційних цінностей українського суспільства, спрямованих на зміцнення сім’ї та морального здоров’я дітей в Україні».

До участі в заході були запрошені діти, що опинилися в складних життєвих обставинах, схильні до правопорушень та до девіантної поведінки, якими опікується Служба у справах дітей Кіровоградської облдержадміністрації. Гостем клубу «Профі» був Євген Олександрович Земляний, провідний спеціаліст Головного управління юстиції в Кіровоградській області, який звернув увагу на те, що захист прав дитини є спільним завданням усіх дорослих. Ми повинні зрозуміти, що діти – це не маленькі дорослі з маленькими правами, а повноправні члени суспільства, які мають крім багатьох прав дорослих і свої особливі права – право на гру, на освіту, на спілкування з однолітками, на повноцінне сімейне виховання та ін.

Учасники клубу говорили про основні права дітей. Найважливішими були визначені: право на життя, на освіту, на медичну допомогу, на дозвілля, на вираження своїх переконань, на отримання інформації, а запрошений юрист прокоментував їх.

Також Євген Олександрович порадив школярам добре навчатися, щоб в подальшому житті здобути професію для душі. Адже, чим досконаліше суспільство, в якому ми живемо, тим комфортніше в ньому нашим дітям.

На згадку про захід усі учасники отримали невеличкий сувенір – браслет з надписом «Залишайся людиною».

Діти всієї України мають знати про Конвенцію, що не тільки захищає, а й говорить про важливість участі дітей в процесі розбудови демократичного суспільства, яке враховує інтереси кожного зі своїх членів.

[object Object]
300 Переглядів
Вибрати мову сайту »