Незламність духу у творчості

3-го грудня, упродовж багатьох років світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Цей день спрямований на привернення уваги до проблем людей з вадами здоров’я, захист їх гідності, прав і благополуччя. Мета, заради якої цей день був проголошений, – повне і рівне дотримання прав людини і її участь у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН у 1982 році.

Відзначення цього дня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка стало традицією, яка вже кілька років поспіль дає можливість людям з обмеженими фізичними можливостями зустрічатися, спілкуватися та підтримувати один одного.

Основна мета заходу – привернути увагу юнацтва та молоді до існування в нашому суспільстві людей з вадами здоров¢я, їх вміння повноцінно жити і реалізовувати себе в творчості.

1 грудня у рамках циклу «Незламність духу у творчості» до Міжнародного дня інвалідів у бібліотеці відбулася зустріч з Полторак Альоною Миколаївною, практичним психологом Кіровоградського обласного центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Добруджа» та Світланою Посашковою – майстринею з виготовлення ляльок-мотанок.  Також оформлено виставку «Нам творчість відкриває світ», на якій були представлені роботи дітей з обмеженими фізичними можливостями Романа Сергієнка та Віти Бойко.

Під час заходу учні та студенти дізнались про діяльність центру, переглянули відеоролик про його роботу, а також мали змогу особисто поспілкуватися з гостями та почути відповіді на питання, що їх цікавили. Окрім цього, Альона Полторак запросила усіх присутніх взяти участь у благочинній акції з нагоди Дня інвалідів “Відкрий серце – подаруй любов!”.

На завершення зустрічі Світлана Посашкова розповіла про головні особливості ляльок-мотанок та провела майстер-клас з їх виготовлення. До творчого процесу мав можливість долучитися кожен бажаючий. Переглянути інші роботи майстрині, більш детальніше познайомитися з її творчістю можна на сайті http://elysuzviz.org.ua/ua/

2 грудня працівники обласної бібліотеки для юнацтва взяли активну участь в організації заходу на базі Кіровоградського обласного центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Добруджа» та провели розважально-пізнавальну вікторину «Котилася торба, або пригоди Рюкзачка» для дітей, що проходять лікувальні курси і на даний час перебувають у центрі.

Біда чужою не буває
Якщо дитина хвора – це біда.
Безсилі ми буваємо, шкода.
Є шанс сьогодні, об’єднавши сили,
Когось з дітей поставити на крила.
До щедрих рук добро ізнов вернеться,
Якщо душа на поклик одізветься.
Здоров’я кожного – це надбання в родині,

У нашім серці – в рідній Україні.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
456 Переглядів
Вибрати мову сайту »